Mateusz Morawiecki ujawnił prawdę
Pixabay.com Candid_Shots
Monika Majko - 26 Października 2020

Morawiecki zdradził, co może wydarzyć się już niedługo. Bardzo niepokojące słowa premiera

Mateusz Morawiecki ujawnił, co może się niedługo stać w naszym kraju, słowa szefa rządu zaniepokoiły wielu Polaków. Premier udzielił wywiadu tygodnikowi "Gazeta Polska", jego fragmenty pojawiły się w sieci.

Mateusz Morawiecki kieruje polskim rządem, który od kilku tygodni podejmuje decyzje, mające na celu zminimalizowanie wzmożonej transmisji wirusa w społeczeństwie. Premier ujawnił w niedawnym wywiadzie, co może już niedługo wydarzyć się w kraju. Słowa szefa rządu zaniepokoiły wiele osób.

Mateusz Morawiecki udzielił wywiadu tygodnikowi "Gazeta Polska"

Mateusz Morawiecki udzielił niedawno wywiadu dla tygodnika "Gazeta Polska", który ukaże się w środę, jednak fragmenty tej rozmowy opublikowano w poniedziałek na portalu niezalezna.pl. Premier przekazał w nim istotne informację o obecnym stanie epidemicznym w kraju. Jak zapewnił szef rządu, władze już na początku pandemii koronawirusa zadbały o to, by wyposażyć krajową służbę zdrowia w sprzęt niezbędny do ratowania życia osób zakażonych COVID-19. Morawiecki przekazał, że Polska dysponuje rezerwą respiratorów w liczbie 3 tysięcy urządzeń, które w razie potrzeby w każdej chwili mogą zostać udostępnione.

- Kierownictwo resortu zdrowia stawało na głowie, by kupić respiratory, by nie trzeba było – jak w innych krajach UE – zamiast podłączać pod nie pacjentów, wstrzykiwać im morfinę, by mieli łagodniejszą śmierć. Dzięki wielkiej determinacji ówczesnego kierownictwa mamy dziś ponad 3 tysiące respiratorów czekających na podłączenie. Liczymy, że nie wszystkie będą potrzebne, ale jeśli będzie inaczej, to natychmiast użyjemy ich do ratowania życia pacjentów - przekazał tygodnikowi "Gazeta Polska" szef rządu.

Dobitnie smutna wiadomość o Maryli Rodowicz. Potwierdziły się czarne przypuszczeniaDobitnie smutna wiadomość o Maryli Rodowicz. Potwierdziły się czarne przypuszczeniaCzytaj dalej

W poniedziałek 26 października br. Ministerstwo Zdrowia przekazało informację o kolejnych 10 241 potwierdzonych przypadkach COVID-19 na terenie naszego kraju, a także o 45 zgonach. Łącznie w Polsce potwierdzono do tej pory niemal 264 tysiące zakażeń koronawirusem, a śmierć z powodu COVID-19 poniosło 4483 chorych.

- Mamy 10 241 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (1654), małopolskiego (1144), śląskiego (1002), lubelskiego (750), podkarpackiego (729), łódzkiego (695), pomorskiego (672), zachodniopomorskiego (560), kujawsko-pomorskiego (525), dolnośląskiego (462), wielkopolskiego (458), warmińsko-mazurskiego (370), lubuskiego (363), opolskiego (335), świętokrzyskiego (316), podlaskiego (206). Z powodu COVID-19 zmarło 7 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 38 osób. Liczba zakażonych koronawirusem: 263 929/4483 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - przekazał resort zdrowia za pomocą mediów społecznościowych.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Rozwścieczony tłum pod siedzibą Radia Maryja, mają dość. Rydzyk ma się czego obawiać?Rozwścieczony tłum pod siedzibą Radia Maryja, mają dość. Rydzyk ma się czego obawiać?Czytaj dalej

Mateusz Morawiecki przekazał ważne informacje

Premier Morawiecki zapewnił Polaków, że kraj będzie dysponował "bardzo dużą rezerwą" respiratorów. Wiosenne działania władzy i zaangażowanie w sprowadzenie odpowiedniej liczby urządzeń do kraju ma zapewnić obywatelom maksymalne bezpieczeństwo w czasie tzw. drugiej fali zakażeń. Polski rząd z całej siły stara się nie dopuścić do tego, by liczba hospitalizowanych z powodu COVID-19 osób przekroczyła 40 tysięcy pacjentów.

- Jeśli liczba pacjentów hospitalizowanych osiągnie poziom 40 tysięcy – właśnie przed takimi wartościami chcemy się obronić poprzez obostrzenia – wówczas możemy założyć, iż zapotrzebowanie na te urządzenia osiągnie poziom 4 tysięcy - przekazał premier.

Dzisiaj grzeje:

1. Pilna zmiana w godzinach dla seniorów. Rząd właśnie ją wprowadził

2. Przed chwilą TVP podało tragiczną wiadomość. Nie żyje, zasłabł przed nagraniem programu w niemieckiej telewizji

3. Krzysztof Krawczyk wprawił wszystkich w osłupienie. Zdradził, jaką emeryturę dostaje

Łącznie na całym świecie od początku pandemii COVID-19 potwierdzono u ponad 43 mln ludzi, a śmierć w wyniku zakażenia poniosło 1,15 mln chorych. Najwięcej przypadków zakażeń koronawirusem potwierdzono do tej pory na terenie Stanów Zjednoczonych, a także Indii i Brazylii.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Istnieje pewien sposób na pogłębienie relacji z kotem. Jest bardzo prosty
  2. Tragiczna wiadomość obiegła media. Nie żyje piłkarz Manchesteru City, miał tylko 17 lat
  3. Już w poniedziałek Polacy odczują skutki, wszyscy mają dość. Działania przybierają na sile
  4. Ratownik medyczny nie mógł już dłużej. Zdradził, co wyrabia się obecnie w szpitalach, wszyscy wolą milczeć
  5. Mamy potwierdzenie, nowy zakaz już od 28 października dla wszystkich Polaków. Smutne informacje
  6. Miniaturowy lokalizator namierzył gniazdo morderczych szerszeni. Naukowcy wpadli na niesamowity pomysł [wideo]
  7. Kuroń zdeklasował Gessler najlepszym przepisem na kotleta schabowego. Ujawnił jakie stosuje dodatki

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Polskie Radio

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News