Mateusz Morawiecki koronawirus trzecia fala
Pixabay Candid_Shots
Joanna Szwalikowska - 25 Listopada 2020

Kuriozalne słowa premiera, wszystko poszło na żywo. Trudno uwierzyć, jak chce chronić Polaków przed trzecią falą koronawirusa

Premier Mateusz Morawiecki podczas środowej konferencji prasowej odpowiadał na pytania dziennikarzy. W odpowiedzi na jedno z nich szef rządu wypowiedział się bardzo obszernie. Z jego słów można wywnioskować, że chce ochronić Polaków przed trzecią falą koronawirusa, otwierając stoki narciarskie.

Premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Adam Niedzielski wzięli udział w konferencji prasowej, w której szef resortu zdrowia zwracał między innymi uwagę na to, iż trzecia fala koronawirusa jest realnym zagrożeniem. Podkreślił również, że wiele zależy od nas oraz samodyscypliny.

Elżbieta Jaworowicz wparowała do domu Zenka Martyniuka. Niebywałe sceny w TVP, nikt się nie spodziewałElżbieta Jaworowicz wparowała do domu Zenka Martyniuka. Niebywałe sceny w TVP, nikt się nie spodziewałCzytaj dalej

Mateusz Morawiecki w kuriozalnych słowach na temat ochrony Polaków przed trzecią falą epidemii

Zdaniem Niedzielskiego, trzecia fala koronawirusa może w nas uderzyć na przełomie lutego i marca, czyli w momencie szczytu zachorowań na grypę. W walce mają pomóc między innymi szpitale tymczasowe oraz ograniczenia. Zdaniem polityków, wprowadzone obostrzenia już zdołały bardzo poprawić sytuację epidemiczną w Polsce.

- Bezpiecznik, który wprowadziliśmy kilka tygodni temu, zaczyna działać - mówił Morawiecki. Zaznaczył, że w ostatnim czasie nastąpił znaczy spadek zachorowań (dziś Ministerstwo Zdrowia poinformowało o ponad 15 tys. nowych przypadków zakażenia). Premier nie zwrócił jednak uwagi na rekordowo wysoką liczbę zgonów.

Rząd zapowiada możliwość pojawienia się trzeciej fali zachorowań, w kontekście czego pojawił się temat ferii zimowych oraz stoków narciarskich. Minister Niedzielski podkreślał, aby Polacy pozostali w domach. Z drugiej strony jednak pojawiła się decyzja o tym, aby otworzyć stoki narciarskie w reżimie sanitarnym.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

- Czy na tę decyzję mógł mieć wpływ prowadzący negocjacje z branżą narciarską wiceminister rozwoju, pracy i technologii Andrzej Gut-Mostowy, który przecież sam posiada udziały w ośrodku narciarskim i jest właścicielem zakopiańskich nieruchomości? - pyta Radio Zet.

Sam Gut-Mostowy zaprzecza, jednak wokół jego osoby narosło już sporo kontrowersji. W jego obronie miał staną również sam premier. Podczas konferencji prasowej dziennikarz Radia Zet Piotr Drabik zapytał premiera o to, czy wiceminister rozwoju, pracy i technologii nie powinien zostać odsunięty od pracy nad pomocą dla branży, w której jest udziałowcem.

Premier Mateusz Morawiecki na to pytanie udzielił odpowiedzi trwającej 2,5 minuty. Internautom w pamięć zapadła sugestia odnośnie otwarcia stoków narciarskich zimą, ponieważ, rząd chce zapobiec trzeciej fali koronawirusa. Tak przynajmniej wynikało ze słów szefa rządu.

- Wszystkie decyzje, które wiążą się z kwestiami obostrzeń, zapadają na forum Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego […]. Ja nie mam wątpliwości, że ciało, które analizuje wszystkie możliwe kwestie z każdej możliwe strony – przede wszystkim epidemicznej i zdrowotnej, ale także w kontekście gospodarczym – podejmuje najbardziej właściwe decyzje, nie sugerując się żadnymi ewentualnymi podszeptami. Ja w tym konkretnym przypadku nie słyszałem o żadnych działaniach lobbingowych, o żadnych podszeptach kogokolwiek, żadnych supozycjach - mówił premier, po czym szybko dodał jeszcze kilka słów.

Dzisiaj grzeje:

  1. Tragiczne informacje obiegły Polskę. Nie żyje wybitna Polka, "była ikoną"
  2. Minister zdrowia przekazał smutną wiadomość dla wielu rodzin. Chodzi o ferie
  3. Rząd nałoży automatyczną kwarantannę na tysiące Polaków. Nie ma odwrotu

- Podjęliśmy tę decyzję, żeby zapobiec trzeciej fali, żeby zmniejszyć natężenie trzeciej fali, jeśli nie uda jej się zapobiec. Szanowni państwo, tak szybko i łatwo zapomina się o tych dramatycznych dylematach, które jeszcze mieliśmy dwa, trzy, cztery tygodnie temu. Ja cieszę się, że sytuacja dziś wygląda na stabilniejszą, ale ona jeszcze nie jest stabilna i powinniśmy myśleć na trzy tygodnie, sześć, dziewięć tygodni do przodu. I taki plan zaprezentowałem w sobotę. Dlatego trzymajmy się tego planu - kontynuował Morawiecki.

- Czy redaktor cokolwiek zrozumiał z odpowiedzi pana premiera? No bo wychodzi na to, że stoki będą otwierane, bo rząd robi wszystko, aby zapobiec trzeciej fali koronawirusa - skomentował na Twitterze Patryk Słowik ("Dziennik Gazeta Prawna"). Jak dodał dziennikarz Radia Zet, dodatkowo, premier nie widzi również niczego dziwnego w tym, że właściciel wielu zakopiańskich nieruchomości bierze udział w podejmowaniu decyzji dotyczącej stoków narciarskich.

Zobacz także w naszych serwisach:

  1. Nagła konferencja premiera i ministra zdrowia. Wystosowali pilny apel do ozdrowieńców, będą spore korzyści za oddanie osocza
  2. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
  3. Świerzyński skomentował Strajk Kobiet, wszystko poszło na żywo w TVP. Prowadzący zamarł
  4. W środku nocy Krzysztof Krawczyk przekazał tragiczne wiadomości. Pogrążył się w żałobie
  5. Jolanta Kwaśniewska ujawniła przykrą prawdę o swoim małżeństwie. Współczujemy, godnie wszystko znosiła
  6. Gołąbki bez zawijania w banalnie prostym wydaniu. Danie dla całej rodziny zrobisz w mniej niż godzinę, co za receptura
  7. Pokłócili się o miedzę, chwycił za siekierę. Do akcji wkroczyła policja
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Radio Zet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News