Będzie kolejny lockdown kraju? Premier Morawiecki nie pozostawia wątpliwości, jest komentarz

Będzie kolejny lockdown kraju? Premier Morawiecki nie pozostawia wątpliwości, jest komentarz Źródło: youtube.com Kancelaria Premiera

Mateusz Morawiecki skomentował doniesienia o kolejnym lockdownie kraju z powodu pandemii koronawirusa. Dzisiaj rano Ministerstwo Zdrowia przekazało bardzo niepokojące informacje, polski premier nie pozostawił wątpliwości.

Mateusz Morawiecki nie pozostawił wątpliwości, premier wypowiedział się w sprawie kolejnego lockdownu kraju z powodu rosnącego zagrożenia epidemicznego. Ministerstwo Zdrowia przekazało dzisiaj informacje o kolejnych zakażeniach, to bardzo szybki wzrost.

Mateusz Morawiecki udzielił wywiadu dotyczącego rozwoju pandemii koronawirusa w Polsce

W sobotę 25 lipca Ministerstwo Zdrowia przekazało informacje o kolejnych 584 potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem w kraju. Tak szybki wzrost chorych to wyjątkowo niepokojące informacje. Premier Mateusz Morawiecki odniósł się do sytuacji w kraju związanej z pandemią koronawirusa w swojej niedawnej rozmowie z dziennikarzami Polsat News.

– Dziś myślę, że Polacy boją się już dużo mniej koronawirusa, nauczyli się też żyć z wirusem; mniej się obawiają także ewentualnych zasad obowiązujących w przypadku nasilenia się pandemii, bo poznali te zasady. Dzięki temu myślę, że Polacy dzisiaj łatwiej ewentualną drugą falę zakomodują – ocenił premier Morawiecki.

Mateusz Morawiecki skomentował doniesienia o lockdownie kraju

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jednocześnie szef polskiego rządu zapewnił, że nie ma planów, by po raz kolejny wprowadzać tak restrykcyjne ograniczenia, jak na początku pandemii. Premier oznajmił, że nie będzie ponownego lockdownu kraju.

- Nie planujemy właśnie dlatego, bo on był bardzo bolesny dla gospodarki, nie tylko dla polskiej, dla całego świata. We Włoszech, Hiszpanii to będzie recesja największa od II wojny światowej, we Francji również, w Niemczech także, również w bogatej Holandii i Belgii największa recesja od II wojny światowej. A my w Europie byliśmy podziwiani za to, że tak szybko się odbijamy – przekazał Mateusz Morawiecki.

Dzisiaj grzeje: 1. Mamy potwierdzenie. Żywioł uderzy w Polskę

2. Czarna wizja zaczyna się spełniać? Pojawił się najważniejszy apel prof. Guta do wszystkich

3. Wczesne objawy raka żołądka. Pod żadnym pozorem nie należy ich lekceważyć

Do tej pory łącznie na terenie Polski potwierdzono ponad 42 tysiące zakażonych osób, a 1664 pacjentów zmarło w wyniku COVID-19. Aktualnie, najwięcej chorych odnotowano w województwie śląskim, w tym rejonie jest ich ponad 15 tysięcy.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Przed chwilą Polsat przekazał pilne ostrzeżenie. Zacznie się jeszcze dzisiaj
  2. Tragiczna wiadomość z samego rana. 20-letni gwiazdor przegrał z rakiem, jego ukochana zdradziła przerażające szczegóły
  3. Była dla Kaczyńskiego wszystkim, skończyło się tragicznie. Odsłaniamy całą prawdę
  4. Dzisiaj zmarło 9 Polek i Polaków. Wiemy kim byli i skąd pochodzili
  5. Dorota Wellman ma nieuleczalną chorobę. Nic nie da się zrobić
  6. Widzowie TVP pogrążeni w żałobie, wielka rozpacz. Gwiazda przegrała ze śmiertelną chorobą
  7. Zakaz handlu. Czy 26 lipca zrobimy zakupy?
  8. Porażająca przeszłość Michela Morana. Zrobił coś niewybaczalnego, dostał surową karę, dziś się tłumaczy
  9. Bardzo ważny komunikat Ministerstwa Zdrowia. Każą Polakom ograniczyć jedną rzecz

Źródło: Wprost

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News