Polscy siatkarze utknęli na lotnisku. Premier Morawiecki właśnie wysłał po nich rządowy samolot

Polscy siatkarze utknęli na lotnisku. Premier Morawiecki właśnie wysłał po nich rządowy samolot Źródło: .

Mateusz Morawiecki reaguje błyskawicznie. Polscy siatkarze mają problem z podróżą do Słowenii, gdzie mają zagrać półfinałowy mecz mistrzostw Europy. Premier wyciągnął pomocną dłoń i wysłał po nich rządowy samolot.

Mateusz Morawiecki ruszył na pomoc polskim mistrzom świata. Polscy siatkarze, którzy wczoraj wygrali w ćwierćfinale mistrzostw Europy z Niemcami (3:0), muszą przetransportować się na mecz półfinałowy do Słowenii. Z powodu strajku loty zostały zawieszone i pojawiło się zagrożenie, że nasza reprezentacja nie dotrze na mecz. Wtedy jednak pomoc przyszła od samego premiera Mateusza Morawieckiego. Wreszcie rządowe samoloty będą kojarzyć się z czymś innym, niż afery i nadużycia.

Mateusz Morawiecki wysyła samolot. Siatkarze utknęli na lotnisku

Cały problem wynika z absurdalnego regulaminu rozgrywek, jaki wymyśliła CEV, czyli europejska federacja siatkarska. Tegoroczne mistrzostwa Europy rozgrywane są bowiem w aż czterech krajach. O ile Francja, Belgia i Holandia położone są blisko siebie i podróże między nimi nie są aż tak problematyczne, o tyle przelot do czwartego gospodarza, Słowenii, robi się już kłopotliwy. 

Terminarz rozgrywek ułożył się dla Polaków tak, że z Holandii muszą polecieć na jeden (!) półfinałowy mecz do Lublany, a potem polecą do Paryża na bezpośrednie mecze o medale. Aby zagrać ze Słowenią o finał, muszą więc lecieć przez pół Europy. A czasu  jest niewiele - mecz już w czwartek.

Sprawę skomplikowały strajki i zawieszenie lotów przez linię Adria Airways. Lot zaplanowany był na wtorek 24 września, lecz słoweńskie linie lotnicze odwołały rejs. Siatkarze utknęli więc na lotnisku i nie mieli jak dotrzeć na miejsce. PZPS musiał na szybko szukać czarteru, ale na szczęście problem się rozwiązał.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Reakcja premiera. Polacy zagrają o medale

Na kłopoty reprezentacji, która przez lata przynosi Polakom mnóstwo radości, nie pozostał głuchy szef rządu. Mateusz Morawiecki zadeklarował, że wyśle po siatkarzy rządowy samolot. 

- Nasza siatkarska kadra utknęła na lotnisku w Amsterdamie. Wysyłamy po nią nasz rządowy samolot, żeby spokojnie mogła dotrzeć na półfinał do Lublany. Trzymamy za nich kciuki - napisał szef rządu na swoim oficjalnym Twitterze.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje legenda telewizji. Zmarł niespodziewanie, miał tylko 54 lata
2. Prawdziwe problemy synowej Zenka Martyniuka dopiero się zaczynają. Daniel udowadnia, na co go stać

Dzięki tej interwencji siatkarze nie muszą nerwowo wyczekiwać innych rozwiązań. Dolecą na miejsce w komfortowych warunkach. Samolot ma wylądować w Holandii o godzinie 15. Wreszcie rządowe maszyny przydadzą się do czegoś pozytywnego i może przestaną kojarzyć się tylko z aferami.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Rossmann bardzo podpadł swoim klientkom. Horrendalne ceny za dostawę
  2. Córka serialowego wójta z „Rancza” to dziś prawdziwa SEKSBOMBA. Nie przypomina niewinnej dziewczynki
  3. Goście na ich ślubie nie byli na to gotowi. Gdy panna młoda weszła do kościoła, ich oczom ukazał się niespodziewany widok
  4. 45-letni mężczyzna rzucił się pod pociąg. Na rękach trzymał 5-letnią córkę
  5. Już niedługo blisko milion emerytów i rencistów dostanie duże, dodatkowe pieniądze. Wiadomo komu i ile się należy
     

Źródło: Wprost

Następny artykuł