Premier Morawiecki skierował ważne słowa do wszystkich Polaków. Wymienił dwa kluczowe zagrożenia, jest gorzej niż myśleliśmy

Premier Morawiecki skierował ważne słowa do wszystkich Polaków. Wymienił dwa kluczowe zagrożenia, jest gorzej niż myśleliśmy Źródło: flickr.com Kancelaria Premiera Public Domain Mark 1.0

Mateusz Morawiecki skierował do Polaków ważny apel, premier wyszczególnił dwa kluczowe zagrożenia dla kraju. Jego słowa są bardzo niepokojące.

Mateusz Morawiecki przekazał obywatelom ważne słowa, jego wypowiedź zaniepokoiła wielu obywateli. Polski premier wymienił dwa największe zagrożenia spowodowane przez rozwijającą się pandemię koronawirusa w naszym kraju, apel polityka nie jest optymistyczny.

Mateusz Morawiecki przekazał Polakom ważne słowa

Premier Morawiecki skierował za pomocą mediów społecznościowych ważne słowa do wszystkich obywateli. Szef Polskiego rządu wskazał na dwa kluczowe zagrożenia dla naszego kraju, spowodowane szybkim rozwojem pandemii koronawirusa. Wypowiedź polityka jest bardzo niepokojąca.

- Pandemia koronawirusa to wydarzenie absolutnie bezprecedensowe. Z pewnością to najpoważniejsza próba, z jaką Polska i Świat mierzą się w XXI wieku. Widzę w tej sytuacji dwa kluczowe zagrożenia. Pierwsze dotyczy zdrowia i życia naszych obywateli, na które odpowiadamy zdecydowanie od samego początku. Drugie to poważne niebezpieczeństwo ekonomiczne. Dlatego, oprócz wprowadzanego już planu tarczy antykryzysowej, rozpoczęliśmy dziś prace gospodarczego sztabu kryzysowego. Zaprosiłem do niego szefów i szefowe głównych instytucji odpowiedzialnych za stabilność polskiej gospodarki. Podczas pierwszego, zakończonego wieczorem "teleposiedzenia", omówiliśmy możliwe scenariusze rozwoju wypadków - przekazał premier Morawiecki.

DALSZY CIĄG TEKSTU POD GALERIĄ

Mateusz Morawiecki przyznał, że Polskę czeka ciężka próba

Mateusz Morawiecki wyznał, że zarówno nasz kraj, jak i cały świat czeka ciężka próba. Przewidywania polityka na najbliższy czas nie są optymistyczne.

- Nie ukrywamy, że przed Polską i światem albo poważne spowolnienie, albo o wiele gorsza w skutkach recesja. Dla nas, rządu i urzędników odpowiedzialnych za sektory gospodarcze i finansowe, kluczowym celem jest, aby polscy pracownicy przeszli przez kryzys bez utraty pracy i środków do życia, a polskie firmy - bez utraty płynności, biznesowego potencjału i wypracowanej pozycji w łańcuchach wartości. Rozwiązania, które w porozumieniu z prezydentem i NBP proponuje mój rząd, są bezprecedensowe jeśli chodzi o ich rozmiar i charakter, ale adekwatne do wymogów, które stawia przed nami rzeczywistość. Czekają nas miesiące trudne, które będą dla wszystkich testem odpowiedzialności, solidarności i rozwagi - dodał szef rządu.

Dzisiaj grzeje: 1. Duży wzrost zachorowań, kolejne ofiary śmiertelne. Sytuacja w jednym województwie coraz bardziej się komplikuje

2. Tysiące Polaków stracą pracę? Po cichu wydano nowe rozporządzenie, szykują się poważne problemy

Na koniec premier Morawiecki zapowiedział, że polski rząd robi co może, by zminimalizować straty spowodowane wprowadzonymi restrykcjami, mającymi na celu powstrzymanie rozwijającej się pandemii.

- Wraz z członkami gospodarczego sztabu kryzysowego zrobię wszystko, by jak najłagodniej przeprowadzić Polskę przez ten czas perturbacji ekonomicznych i zminimalizować skutki pandemii na życie milionów polskich rodzin - zakończył polityk.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nowe objawy koronawirusa. Lepiej ich nie lekceważyć
  2. Który piłkarz zarabia najwięcej na świecie? "France Football" ujawnia najbogatszą trójkę
  3. Test na koronawirusa. Wiadomo, ile kosztuje. Kwota jest zakakująca
  4. Zachodnia Polska: 4-latek zarażony koronawirusem, babcia zataiła najważniejszą informację. Podjęto dramatyczną decyzję
  5. GIS pilnie wycofuje z obrotu popularny produkt, który Polacy masowo kupowali na zapas. Lepiej nie jeść, konsekwencje mogą być opłakane
  6. Przed Wielkanocą KIRDiP ostrzega Polaków, chodzi o jajka. Włochy były 1 z największych producentów jaj w Europie

źródło: Facebook

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News