Premier Morawiecki wprowadził kolejne rygorystyczne zakazy. Dotkną wszystkich Polaków, sytuacja jest poważna

Premier Morawiecki wprowadził kolejne rygorystyczne zakazy. Dotkną wszystkich Polaków, sytuacja jest poważna Źródło: pikio

Mateusz Morawiecki postanowił o wprowadzeniu kolejnych zakazów. O obostrzeniach powiedział na specjalnie zorganizowanej konferencji wraz z ministrem zdrowia, Łukaszem Szumowskim.

Mateusz Morawiecki zapewnia, że cały czas on i specjaliści trzymają rękę na pulsie. W związku z obserwacjami tego, co dzieje się w innych państwach europejskich, zdecydował o kolejnych posunięciach.

Mateusz Morawiecki podjął kilka ważnych decyzji

Premier na konferencji powiedział, że cały czas obserwuje sytuację w Polsce i na świecie. Stwierdził, że chce wyprzedzić kolejne przykre wydarzenia i jednocześnie im zapobiec. Na konferencji zaznaczył, że martwi się o swoją starszą już mamę. Boi się o innych Polaków, nie chce, aby w kraju dochodziło do selekcji pacjentów, podobnie jak we Włoszech - przekazał, że obostrzenia dotkną każdego. 

Premier powiedział, że zostaną wprowadzone obostrzenia w przemieszczaniu się. Zaapelował, by środki komunikacji miejskiej pozostawić dla najbardziej potrzebujących i nie korzystać z autobusów i tramwajów oraz metra, kiedy nie musimy. W miarę możliwości należy zachowywać w środku spory dystans od innych.

- W nowym rozporządzeniu jest całkowity zakaz wychodzenia z domu - wyjątkami są sytuacje, w których musimy opuścić mieszkanie, np. wizyta w aptece, wyjście do pracy, wyprowadzenie psa - mówił premier. Mateusz Morawiecki chce ograniczyć wszelkie zgromadzenia do minimum. Nowe obostrzenia mają trwać do 11 kwietnia. Głos zabrał również Łukasz Szumowski.

Łukasz Szumowski przekazał ważne informacje

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Minister zdrowia zaapelował, by nie wychodzić z domu z błahych powodów: róbmy to tylko przy okazji zakupów, wizyty w aptece, wyjścia do pracy. Zależy mu, aby ograniczyć wyjścia z domów nawet do zera - w nowym rozporządzeniu będzie zakaz wychodzenia spoza swoich czterech ścian. Tak zrobili chociażby m.in. Niemcy, Czesi i Włosi. Łukasz Szumowski powiedział, że laboratoria pracują cały czas i dobowo badają 3 tys. testów. Zakontraktowano również zakup kolejnych 100 tysięcy testów.

Dzisiaj grzeje: 1. Duży wzrost zachorowań, kolejne ofiary śmiertelne. Sytuacja w jednym województwie coraz bardziej się komplikuje

2. Gwiazdor „M jak miłość” przekazał tragiczne informacje. Koronawirus zabił członka jego rodziny

Mateusz Morawiecki przekazał, że pomoc dla firm jest nadal cały czas opracowywana. Rząd chce, aby nie straciły ani duże, ani małe firmy. Łukasz Szumowski zapowiedział, że na tę chwilę nie ma powodów, aby otaczać kordonem sanitarnym lub wojskowym miasta lub wyznaczone strefy. Jeśli sytuacja będzie tego wymagać, zostanie wprowadzony nakaz zakrywania nosa i ust, podobnie jak w Czechach. Mateusz Morawiecki wypowiedział się w sprawie wyborów: po to obostrzenia mają być wprowadzane, aby Polacy mogli wrócić do pracy, szkół, by odbyły się egzaminy oraz wybory. Policja ma nadal pomagać w dopilnowaniu chorych przebywających w kwarantannie oraz będzie monitorować zgromadzenia większe niż w dwie osoby - nie tyczy się to rodzin. Ci, którzy złamią zakaz, zapłacą mandat od 5 tys. złotych w górę.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nowe objawy koronawirusa. Lepiej ich nie lekceważyć
  2. Który piłkarz zarabia najwięcej na świecie? "France Football" ujawnia najbogatszą trójkę
  3. Zmarł drugi polski ksiądz zarażony koronawirusem. Mieszkańcy coraz bardziej się obawiają
  4. Mężczyzna codziennie podchodzi do okna budynku, siada przed nim i wyjmuje telefon. Powód wyciska łzy z oczu
  5. Nikt nie miał pojęcia o kwarantannie 50-letniej Polki. Tragiczne odkrycie w jej mieszkaniu
  6. Przed Wielkanocą KIRDiP ostrzega Polaków, chodzi o jajka. Włochy były 1 z największych producentów jaj w Europie

Źródło: Polsat News

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News