premier Mateusz Morawiecki seniorzy
Unsplash Christian Langballe
Joanna Szwalikowska - 23 Października 2020

Ogromne zamieszanie po decyzji premiera Morawieckiego. Chodzi o seniorów

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił dziś nowe obostrzenia, które wejdą w życie już od jutra w związku z rozwijającą się dynamicznie pandemią koronawirusa. Jedna z jego decyzji spowodowała jednak ogromne zawieszenie. Chodzi o seniorów.

Premier Mateusz Morawiecki podczas dzisiejszej konferencji prasowej przedstawił nowe obostrzenia, które wejdą w życie już od jutra. Zaapelował również do seniorów o to, by pozostali w domach i maksymalnie ograniczyli wszystkie możliwe wyjścia. Spowoduje to jednak pewne zawieszenie. Wywołało ono niemałe zamieszanie.

Prawdziwy dramat. Jolanta Kwaśniewska nie mogła dłużej milczećPrawdziwy dramat. Jolanta Kwaśniewska nie mogła dłużej milczećCzytaj dalej

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił decyzję, która spowodowała kosmiczne zawieszenie

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej rząd poprosił stanowczo seniorów powyżej 70. roku życia o to, by pozostali w domach. Taka decyzja spowoduje jednak, iż w sklepach jeszcze bardziej zmniejszy się liczba klientów w trakcie godzin dla seniorów. Czy w takim razie rozwiązanie to powinno zostać wycofane?

Wiele osób oraz sklepów traktuje godziny dla seniorów jako zupełnie niepotrzebny ciężar. Nie chodzi jednak o krytykę samego zamysłu. Umożliwienie osobom starszym zrobienia zakupów bez większego narażania na kontakty z osobami młodszymi miałoby sens, gdyby seniorzy faktycznie korzystali z tego przywileju w tych godzinach. Skutki tego rozwiązania powodują niestety wiele problemów.

Z czasu przeznaczonego dla seniorów w rzeczywistości korzysta dość mała grupa. Po wprowadzeniu sugestii, by starsze osoby pozostały w domach, klientów podczas godzin dla seniorów jest jeszcze mniej. Starsze osoby z reguły wolą zrobić zakupy w godzinach najbardziej dla nich dogodnych. Te zaś niekoniecznie zawierają się pomiędzy godziną 10:00 a 12:00.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Dariusz Gnatowski przeszedł w życiu prawdziwą gehennę. W wywiadzie nie ukrywał swojego bóluDariusz Gnatowski przeszedł w życiu prawdziwą gehennę. W wywiadzie nie ukrywał swojego bóluCzytaj dalej

Starsze osoby mają własny rozkład dnia, co sprawia, że i tak robią zakupy w tym czasie, kiedy pasuje im to najbardziej. Jaki jest tego skutek? Przez dwie godziny sklepy praktycznie świecą pustkami, podczas gdy w pozostałe możemy zauważyć natężony ruch spowodowany wcześniejszym zastojem.

W piątek 23 października premier Mateusz Morawiecki ogłosił nowe obostrzenia, które wejdą w życie już od 24 października. Jak się okazuje, wprowadziły one duży zamęt wśród sieci handlowych. Dlaczego? Otóż zaktualizowane wytyczne, opublikowane na rządowej stronie, nie zawierają informacji na temat godzin dla seniorów.

Podczas konferencji premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego natomiast nie padły żadne konkretne deklaracje dotyczące tych godzin. Apel rządu o to, by seniorzy pozostali w domach dla wielu osób stały się okienkiem ku temu, by godziny dla seniorów nie był już potrzebne. Jak się okazuje, wnioski zostały jednak wyciągnięte nieco zbyt wcześnie. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia, Wojciech Andrusiewicz, potwierdził w rozmowie z portalem money.pl, iż godziny dla seniorów pozostają obowiązujące.

Dzisiaj grzeje:

1. Lekarka z polskiego szpitala nie mogła już dłużej. Zdradziła, co się wyrabia obecnie w szpitalach

2. ”Myślałam, że tacy nie umierają”. Niestety, rodzina wybitnej Polki przekazała smutną wiadomość

3. Będą mandaty za wychodzenie z domu w całej Polsce? Policja zdradza szczegóły, trzeba wiedzieć

- To mniej czasu na sprzedaż dla innych klientów. W pozostałych godzinach następuje spiętrzenie odwiedzających. Trudne będzie też utrzymanie obrotów na dotychczasowym poziomie - skwitował dr Sławomir Dudek, główny ekonomista pracodawców RP, cytowany przez Radio Zet.

Na temat seniorów wypowiedział się dziś również prezydent Andrzej Duda podczas wizyty na Stadionie Narodowym, gdzie tworzony jest tymczasowy szpital dla osób zakażonych koronawirusem. Przekazał wówczas bardzo ważną wiadomość dotyczącą zbliżających się obchodów Wszystkich Świętych.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Pitbull spędził 6 lat w schronisku. Pewnego dnia jego życie zmieniło się o 180 stopni
  3. Ile zarabia Kamil Stoch? Kosmiczna kwota, aż nie mieści się w głowie, wielu Polaków może tylko pomarzyć
  4. Zapadła ostateczna decyzja ws. cmentarzy. Rzecznik rządu się wygadał, dobitne słowa
  5. Ksiądz nagle przerwał mszę i wyszedł. Gdy wrócił, wierni zamarli, chwilę później wszyscy szybko opuścili kościół
  6. Sklepy Biedronki otwarte w niedziele. Sieć znalazła sposób na ominięcie zakazu
  7. Naukowcy przecierają oczy ze zdumienia. Mylili się na temat czarnej dziury, nie do uwierzenia
  8. Ostaszewska ma COVID-19. Boli ją nie do opisania, nie ma smaku, zasłynęła popularyzacją wegetarianizmu
Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: Radio Zet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News