Mateusz Morawiecki koronawirus prawda
Unsplash Tai's Captures
Joanna Szwalikowska - 23 Października 2020

Premier Morawiecki ujawnił prawdę o zakażeniach. Polacy muszą się przygotować

Premier Mateusz Morawiecki ujawnił całą prawdę na temat pandemii koronawirusa. Niestety, nie jest to dobra wiadomość dla Polaków. Będą musieli się przygotować.

Premier Mateusz Morawiecki podczas dzisiejszej konferencji prasowej ogłosił nowe obostrzenia, które zaczną obowiązywać w całym kraju już od jutra. Wyjawił również całą prawdę na temat koronawirusa. Niestety, nie miał do przekazania dobrych wiadomości.

Z ostatniej chwili: ogromne obostrzenia w całej Polsce. Premier właśnie wprowadził drakońskie zakazyZ ostatniej chwili: ogromne obostrzenia w całej Polsce. Premier właśnie wprowadził drakońskie zakazyCzytaj dalej

Premier Mateusz Morawiecki zdradził całą prawdę na temat koronawirusa. Niepokojąca wiadomość

Pandemia koronawirusa towarzyszy nam już od kilku miesięcy i niestety w dalszym ciągu nie odpuszcza. Nieustannie notujemy ogromne przyrosty nowych zakażeń, w związku z czym w całym kraju wprowadzane są coraz bardziej rygorystyczne obostrzenia. Jak dzisiaj poinformował premier, od jutra cała Polska znajdzie się w czerwonej strefie. Oznacza to, że wszyscy będziemy musieli nauczyć się funkcjonować w nowej rzeczywistości.

Szef rządu przyznał, że rozwijająca się w dalszym ciągu pandemia, wymaga podjęcia konkretnych działań ze strony rządu. Ostatnia doba niestety po raz kolejny przyniosła nam ogromny rekord nowych zakażeń. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Ministerstwo Zdrowia potwierdzono 13 632 przypadków zarażenia koronawirusem. Premier Mateusz Morawiecki przekazał całą prawdę na temat COVID-19.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Dariusz Gnatowski przeszedł w życiu prawdziwą gehennę. W wywiadzie nie ukrywał swojego bóluDariusz Gnatowski przeszedł w życiu prawdziwą gehennę. W wywiadzie nie ukrywał swojego bóluCzytaj dalej

- Musimy się z tą pandemią nauczyć przez jakiś czas żyć, do czasu wynalezienia szczepionki. Kiedy to nastąpi, tego niestety nie wiemy. Słyszymy o pierwszym, drugim, a czasami niestety o trzecim czy czwartym kwartale przyszłego roku. Niewykluczone więc, że będziemy się z nią zmagać jeszcze przez co najmniej rok - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas dzisiejszej konferencji prasowej.

Jak przekazał premier, pandemia koronawirusa w najbliższym czasie z pewnością nas nie opuści. Oznacza to, że do czasu wynalezienia szczepionki lub leku na koronawirusa, wszyscy będziemy musieli nauczyć się żyć z epidemią. Zanim powstanie szczepionka może jednak minąć jeszcze dużo czasu. Zdaniem premiera, może to potrwać nawet przez rok.

- Być może ona będzie znowu przez jakiś czas w odwrocie. Wtedy powinniśmy utrzymać zasady sanitarne wracając do życia w taki sposób, jaki epidemiolodzy nam zalecą. Musimy nauczyć się żyć w reżimie sanitarnym - dodał szef rządu w trakcie konferencji.

Zachowywanie reżimu sanitarnego jest priorytetem w walce z koronawirusem. Niestety, na ten moment nie powstał lek ani szczepionka na COVID-19, dlatego jest to jedyna forma bronienia się przed nim oraz częściowego spowolnienia dalszego rozprzestrzeniania się. Wszyscy Polacy muszą nauczyć się żyć z epidemią oraz zadbać o zdrowie własnych i naszych bliskich.

- Niestety sytuacja jest nadal niedobra i dynamiczna. Dzisiaj nastąpił kolejny przyrost zakażonych. Liczba zgonów jest również wysoka. Dlatego nasze działania muszą być zdecydowane - tłumaczył premier, ogłaszając wprowadzenie nowych obostrzeń. Tempo przyrostu nowych zakażeń jest bardzo dynamiczne, co zdecydowanie napawa niepokojem.

Dzisiaj grzeje:

1. Oficjalnie: Ostateczna decyzja ws. szkół. Fatalne wiadomości dla rodziców i uczniów

2. Wprowadzono nowy zakaz, dotknie tysiące młodych osób w całej Polsce. Nie spodziewali się podobnej decyzji

3. Nowe, ogromne ognisko koronawirusa w Polsce. Kilkaset zakażeń, bardzo smutne informacje

- Bardzo niepokoi nas tempo przyrostu. Obostrzenia będą miały skutek za 10-14 dni. Mam nadzieję, że wtedy będę mógł przekazać lepsze informacje. Jeśli nie, konieczne będą dalsze obostrzenia - informował premier. Jeżeli wprowadzone od jutra obostrzenia nie dadzą widocznej zmiany przyrostu zakażeń, niewykluczone, że czeka nas kolejny lockdown.

Druga fala koronawirusa uderzyła z ogromną siłą zarówno w Polskę, jak i inne kraje całego świata. Niektóre z nich był zmuszone nawet do całkowitego zamknięcia gospodarki czy wprowadzenia godziny policyjnej. Czy nas również czeka taki scenariusz? Wszystko będzie zależne od dalszego rozwoju sytuacji epidemicznej oraz tego, czy obywatele będą przestrzegali narzuconych obostrzeń.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Podeszli porozmawiać o wierze. Reakcji owczarka nikt nie przewidział, jest nagranie
  2. Jerzy Brzęczek ogłosił powołania do reprezentacji Polski. Dwie ogromne sensacje, kibicom opadły szczęki
  3. Zapadła ostateczna decyzja ws. cmentarzy. Rzecznik rządu się wygadał, dobitne słowa
  4. Ksiądz nagle przerwał mszę i wyszedł. Gdy wrócił, wierni zamarli, chwilę później wszyscy szybko opuścili kościół
  5. Sklepy Biedronki otwarte w niedziele. Sieć znalazła sposób na ominięcie zakazu
  6. Urząd Skarbowy wprowadza kontrowersyjne zmiany. Czekają nas wszystkich, Polacy nie mogą uwierzyć
  7. Wyciśnij sok z buraka i wypij. Szybko zauważysz tyle plusów, ile gwiazd na niebie w pogodną noc
Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: Onet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News