Mateusz Morawiecki
Flickr.com Kancelaria Premiera
Konrad Karpiuk - 23 Maja 2020

Najważniejszy nakaz od początku epidemii w Polsce. Mateusz Morawiecki zabrał głos, Polacy dostają nawet kilkutysięczne kary

Premier RP Mateusz Morawiecki niedawno informował o kolejnych zdjęciach ograniczeń, oraz reżimie sanitarnym, który miał obowiązywać w niedawno otwartych lokalach gastronomicznych i nie tylko. Teraz podczas wizyty w Wiśniowej Górze w województwie Łódzkim, zapytano go o najważniejszy zakaz dotyczący epidemii. Do tej pory wielu Polaków za jego złamanie zapłaciło, odpowiedź premiera jest zaskakująca.

Mateusz Morawiecki niedługo po ogłoszeniu otwarcia lokali gastronomicznych dał się sfotografować wraz z innymi przedstawicielami rządu przy stoliku, w lokalu. Wielu internautów spostrzegło, że politycy sami na zdjęciach nie zachowali reżimu sanitarnego. Chodzi konkretnie o brak zachowania "bezpiecznej" odległości od osób przebywających obok. W internecie wybuchła burza, dziennikarze w końcu mieli okazję zapytać się premiera o sytuację w restauracji.

Mateusz Morawiecki komentuje zalecenia reżimu sanitarnego

- Tak jak wcześniej było to już wyjaśniane przez odpowiednie służby, te pewne odległości są zalecane, ale nie są nakazywane i w taki sposób do tego oczywiście podeszliśmy - skomentował słynne zdjęcie z restauracji premier Mateusz Morawiecki.

Jak wynika ze słów prezesa rady ministrów, utrzymywanie bezpiecznej odległości jest jedynie zaleceniem, więc nie powinno być karane jej nieprzestrzeganie. Wielu osób może się poczuć teraz oszukanych, bo w internecie krążyło mnóstwo relacji i skarg na służby, które za niezachowywanie odległości związanej ze stanem epidemicznych wypisywały kary.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Policjanci - kartonowe pudełkoNa drodze znaleźli kartonowe pudełko. Zajrzeli do środka i nie wierzyli własnym oczom, nie da się powstrzymać łez wzruszeniaCzytaj dalej

Gigantyczne kary dla tych co nie zachowywali odległości

Wiadomo także, że kara nie była mandatem, a karą administracyjną, o której przydzieleniu decydował sanepid. Stąd też czasami nawet gigantyczne kwoty za nieutrzymywanie odległości. Przykładem była kara dla uczestniczki strajku przedsiębiorców, na którą za nieutrzymywanie odpowiedniej odległości, nałożono mandat wysokości 10 tysięcy złotych.

Dzisiaj grzeje:

1. Ogromna pomyłka, Ministerstwo Zdrowia potwierdziło. Faktyczna liczba zakażonych uległa nagłej zmianie
2. Mąż prawie zemdlał, gdy zobaczył zdjęcie USG żony. Przypadek jeden na 15 milionów

Według informacji Radia Kolor, do końca marca do 18 maja, Inspektor Sanitarny w samym województwie mazowieckim, otrzymał od policji 5,5 wniosków o ukaranie osób, które nie stosowały się do reżimu sanitarnego. Wśród kar są te za brak maseczki, ale także za nieutrzymywanie odległości. Ze wszystkich wniosków pozytywnie rozpatrzono 950, więc 80% zawiadomień policji uznano za bezpodstawne.

Obrazy Pikio

fot. Sanepid

Najlepsze newsy dnia:

  1. Popularny olej wycofany z obrotu. Natychmiast go wyrzuć
  2. Piłkarskie jaja w Niemczech. Obrońca podarował piłkę rywalowi, ten nie miał litości (WIDEO)
  3. Martyna Gliwińska wyjawiła, co się dzieje za zamkniętymi drzwiami Bieniuków. Oliwia nie ma lekko
  4. Myślicie o wyjeździe na wakacje? Możecie się zdziwić, wszystkie doniesienia są jednoznaczne
  5. Fatalny koniec imprezy, nie żyje 7 osób, przeżył gospodarz. Wyjątkowo przykre informacje napłynęły z zza granicy
  6. 1 łyżeczka miodu przed snem pomaga nawet w zaawansowanych przypadkach. 6 powodów, by zjeść miód przed pójściem spać

randka w ciemno mordercaCzarujący mężczyzna wygrał "Randkę w ciemno". Nikt nie wiedział, że skrywa mroczny sekretCzytaj dalej

Źródło: RadioZet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News