Już nie ma odwrotu, premier podjął decyzję. Lada dzień w życie wejdą trzy kluczowe zmiany, obejmą tysiące Polaków

Już nie ma odwrotu, premier podjął decyzję. Lada dzień w życie wejdą trzy kluczowe zmiany, obejmą tysiące Polaków Źródło: Jakub Kaminski/East News

Mateusz Morawiecki podpisał nowe rozporządzenie, które już lada dzień wejdzie w życie. W Polsce zajdą trzy ważne zmiany, które obejmą tysiące Polaków. Decyzja zapadła, ale czy dobrze wpłynie na mieszkańców kraju i nowe przypadki zakażenia COVID-19, jakie każdego dnia pojawiają się w Polsce?

Mateusz Morawiecki zgodnie z informacjami, które pojawiły się dziś, podpisał rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie zmian, które niebawem wejdą w życie. Już w piątek po publikacji w Dzienniku Ustaw Polacy mieli szansę zapoznać się z nowym rozporządzeniem. Wiadomo, jakie przepisy lada dzień będą obowiązywać w Polsce. 

Mateusz Morawiecki podjął decyzję. W życie wejdą trzy zmiany 

Zgodnie z nowym rozporządzeniem, które pojawiło się w piątek w Dzienniku Ustaw, Rada Ministrów wydała nowe wytyczne w sprawie życia w Polsce podczas pandemii. Mateusz Morawiecki już podpisał rozporządzenie, co oznacza, że lada dzień rozporządzenie wejdzie w życie. 

W najnowszym rozporządzeniu pojawiły się trzy istotne zmiany w kwestii podróżowania w kraju, jak i za jego granice. Pierwszą zmianą, która nastąpi, będzie zniesienie limitu pasażerów w samolotach. Dla przypomnienia obecnie samolotem może podróżować "nie więcej pasażerów niż wynosi połowa maksymalnej liczby miejsc przeznaczonych dla pasażerów określonej w dokumentacji technicznej statku powietrznego".

Zakaz ten zostanie zniesiony już od początku lipca.  "Zniesienie tego obostrzenia z końcem bieżącego miesiąca pozwoli na sprawdzenie funkcjonowania i pełne operacyjne wdrożenie procedur dotyczących bezpieczeństwa na krajowych lotniskach i na pokładach samolotów mających na celu ograniczenie ryzyka transmisji SARS-CoV-2" widnieje wyjaśnienie w rozporządzeniu. 

Dodatkowo od 1 lipca limit pasażerów nie będzie obowiązywał także na statkach pasażerskich w żegludze krajowej, gdzie dotychczas mogło przebywać nie więcej niż 12 pasażerów lub nie więcej niż połowa dopuszczalnej liczny pasażerów, jaka widniała w dokumencie, określającym bezpieczeństwo statku. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Podróżowanie po Polsce mniej uciążliwe. Mateusz Morawiecki idzie na rękę pasażerom pociągów

Zmiany, które pojawiły się w nowym rozporządzeniu, dotyczą podróżowania pociągami. Po wejściu w życie rozporządzenia, Polacy będą mogli spożywać posiłki i napoje po zajęciu miejsca siedzącego w pociągu. Będzie to jedyny moment, w którym pasażerowie nie będą zobligowani do zasłonięcia ust i nosa. 

Dzisiaj grzeje: 1. Martyna Wojciechowska i Przemek Kossakowski w końcu przekazali radosne wieści. Fani ślą gratulacje

2. Nie żyje bohater popularnego programu telewizyjnego. Oglądały go miliony Polaków

Jak dodano w uzasadnieniu, Polacy dzięki zdjęciu tego zakazu, będą mieli większy komfort i lepsze samopoczucie podczas jazdy, która czasami może trwać wiele godzin. Jednak, jak pokazuje praktyka, Polacy już od jakiegoś czasu zrezygnowali z zasłaniania ust i nosa w pociągach PKP, nie tylko podczas jedzenia czy picia. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Klienci są oszołomieni, oburzeni i wściekli. Dziennikarz ujawnił jak powstają frytki z McDonald's, podał porażające szczegóły
  2. Smutna wiadomość obiegła media. 17-letni piłkarz utonął na oczach przyjaciół i rodziny. Fani pogrążyli się w żałobie
  3. Śpisz na lewym boku? Każdy powinien znać konsekwencje, wpływ pozycji na organizm jest piorunujący
  4. Znalazł w wodzie porzucony aparat fotograficzny. Przejrzał zawartość i od razu chwycił za telefon
  5. Detektyw śledził pracowników podczas home office. Przyłapał ich na gorącym uczynku, zdradził kompromitujące szczegóły
  6. Nieludzko znęcał się nad żoną, wszystko nagrywała druga kobieta. Wstrząsające wideo trafiło do sieci

źródło: TVN24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News