Premier Morawiecki podjął decyzję. Znika uciążliwy zakaz, wielu Polaków odetchnie z ulgą

Premier Morawiecki podjął decyzję. Znika uciążliwy zakaz, wielu Polaków odetchnie z ulgą Źródło: East News Jakub Kaminski

Mateusz Morawiecki podjął decyzję, nie ma już odwrotu. W Dzienniku Ustaw opublikowano Rozporządzenie Rady Ministrów, które ochoczo podpisał premier. Dzięki temu zniknie uciążliwy zakaz, który nie podobał się wielu Polakom - był uporczywy i trudny do przestrzegania.

Mateusz Morawiecki dokonał zmian, które już niedługo wejdą w życie. Miliony Polaków odczują ulgę, warto znać nowe przepisy i wiedzieć, co będzie nam wolno. Nikt nie będzie mógł tego zakwestionować.

Podróżujący pociągami w obliczu kolejnej zmiany

W związku z nadal panującą epidemią zakazy wcale nie są zaostrzane, wręcz przeciwnie. Zmiany, które zaakceptował premier Mateusz Morawiecki dotyczą podróżowania, co jest ważne w okresie wakacyjnym dla wielu osób. Złagodzenie przepisów dotyczy statków, samolotów oraz, co najważniejsze, pociągów.

Tydzień temu informowaliśmy o wznowieniu międzynarodowych połączeń kolejowych oraz uruchomieniu specjalnych połączeń wakacyjnych - np. z gór nad morze. Rząd informuje, że będzie można ściągnąć maseczki przy spożywaniu jedzenia lub piciu napoi - nie tylko w wagonie restauracyjnym. Będzie można bez obaw zamówić posiłek na zarezerwowane miejsce poza Warsem. Jednak największe zmiany dotyczą połączeń lotniczych.

Mateusz Morawiecki zgodził się na anulowanie jednego z zakazów

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Do tej pory w samolotach tylko 50% miejsc siedzących mogło być zajętych przez pasażerów, oczywiście wszystko zgodnie z reżimem sanitarnym. Od 1 lipca to wszystko się zmieni.

- Zniesienie tego obostrzenia z końcem bieżącego miesiąca pozwoli na sprawdzenie funkcjonowania i pełne operacyjne wdrożenie procedur dotyczących bezpieczeństwa na krajowych lotniskach i na pokładach samolotów mających na celu ograniczenie ryzyka transmisji SARS-CoV-2 - można przeczytać w uzasadnieniu. To jeden z zakazów, na którego zniesienie Polacy czekali ze zniecierpliwieniem. Często nie mogli zarezerwować miejsc w samolotach z powodu minimalnej liczby pasażerów.

Dzisiaj grzeje: 1. Zwołano sztab zarządzania kryzysowego. Na miejscu jest już Andrzej Duda

2. Nie żyje 15-letni Kuba. Nastolatek stanął w obronie swojej koleżanki

W tym samym uzasadnieniu czytamy także, że: "wydaje się niezasadne utrzymywanie w mocy [owego ograniczenia - przyp. red.] dłużej niż do dnia 30 czerwca 2020 roku" z racji sytuacji epidemicznej w Polsce oraz w innych krajach. Od 1 lipca  zostaną wprowadzone również zmiany na statkach pasażerskich - statkami pasażerskimi w żegludze krajowej lub statkami żeglugi śródlądowej można przewozić już "normalną" liczbę pasażerów. Do tej pory na pokład mogło wejść do 12 osób lub 50% pasażerów.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Niesamowicie zdrowy domowy syrop z natki pietruszki oczyszczający tętnice. Jego zalety powalają
  2. Marcin Gortat pojawił się w TVP i powiedział o powiększeniu rodziny. Mówi o wymaganiach względem partnerki
  3. Już nie ma odwrotu, premier podjął decyzję. Lada dzień w życie wejdą trzy kluczowe zmiany, obejmą tysiące Polaków
  4. 11 osób trafiło do szpitala, potwierdzono też ofiarę śmiertelną. Doszło do tragicznych wydarzeń, porażające wiadomości z zagranicy
  5. Ciężko chora Agatka została haniebnie skrzywdzona. Rodzina błaga o pomoc, sytuacja jest beznadziejna
  6. Nieludzko znęcał się nad żoną, wszystko nagrywała druga kobieta. Wstrząsające wideo trafiło do sieci

Źródło: TVN24

 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News