premier Mateusz Morawiecki obostrzenia
Pikio.pl
Joanna Szwalikowska - 19 Października 2020

Premier Morawiecki zapowiedział kolejne obostrzenia. Wszystko zmieni się już za kilka dni

Koronawirus w Polsce nie ustaje, a sytuacja epidemiologiczna z dnia na dzień staje się coraz gorsza. W szpitalach brakuje miejsc, personelu czy sprzętu. Premier Mateusz Morawiecki ostrzega, że koronawirus jest wrogiem, którego rozpoznanie dopiero trwa. Zapowiedział kolejne obostrzenia. Wszystko zacznie się za kilka dni.

Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że powołał doradcę do spraw COVID-19. Ostrzegł wszystkich również, że sytuacje epidemiologiczna w kraju jest poważna, w związku z czym niewykluczone, że już za kilka dni ogłoszone zostaną nowe obostrzenia.

Wiadomo, co z cmentarzami we Wszystkich Świętych. Rzecznik rządu właśnie potwierdził w Radiu ZETWiadomo, co z cmentarzami we Wszystkich Świętych. Rzecznik rządu właśnie potwierdził w Radiu ZETCzytaj dalej

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział nowe obostrzenia

- Idziemy drogą środka. Jeśli kolejne obostrzenia będą niezbędne to je za 2-3 dni ogłosimy. Obrona miejsc pracy i świadczenia pracy dla przedsiębiorców jest fundamentalna. Ochrona zdrowia i życia i ochrona gospodarki to nasza droga, którą obraliśmy - zapowiadał premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Strasznie ją wyzywali ze względu na wygląd. Niewiarygodne, jak dzisiaj wygląda panna młoda ze zdjęciaStrasznie ją wyzywali ze względu na wygląd. Niewiarygodne, jak dzisiaj wygląda panna młoda ze zdjęciaCzytaj dalej

Jak poinformował premier, na ten moment ok. 600 podłączonych respiratorów zostało zaangażowanych w walkę z koronawirusem. Wolnych ma być ok. 800 aparatów. Zadeklarował również, że ponad 2000 respiratorów znajduje się w magazynach Agencji Rezerw Materiałowych i zostaną one rozdysponowane w placówkach medycznych.

- Niedawno stąd z magazynu wyjechał lek remdesivir, który wspiera leczenie COVID-19. Tego leku w minionych miesiącach zamówiliśmy 80 tys. dawek. Co miesiąc przychodzi 20 tys. dawek tutaj do magazynu i są rozdysponowane do szpitali - mówił Mateusz Morawiecki przed magazynem Agencji Rezerw Materiałowych. Niestety, jak informowało kilka dni temu WHO, lek ten nie ma tak wysokiej skuteczności w walce z koronawirusem, jak oczekiwano.

Dzisiaj grzeje:

1. Nie żyje znany polski polityk, miał koronawirusa. Polskę obiegły tragiczne informacje

2. Nowy objaw koronawirusa, pojawia się w szczególności u dzieci. Wszyscy rodzice powinni wiedzieć

3. Z ostatniej chwili: ministerstwo przekazało oficjalny komunikat. Pilna zmiana już od jutra

W poniedziałek na swoim profilu na Facebooku premier Mateusz Morawiecki ogłosił również, że powołał profesora Andrzeja Horbana na głównego doradcę do spraw walki z koronawirusem.

- Prof. Andrzej Horban to wybitny specjalista, autorytet w swojej dziedzinie i krajowy konsultant ds. chorób zakaźnych, z którego opinii i rad korzystałem od czasu wybuchu pandemii - pisał premier. Profesor ma stanąć na czele nowej, specjalnej grupy doradców w sprawie epidemii.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Najszybsze naleśniki z 2 produktów przygotujesz w 3 krokach. Obłędne, pyszne, znakomite, nieziemskie
  2. Stanisław Kogut cierpiał przed śmiercią. Syn działacza piłkarskiego opisał ostatnie chwile ojca, straszne
  3. Rodzice mogą zapłacić za dziecko 500 zł kary. Policja bez wahania wypisze mandat
  4. Służby natychmiast przerwały pogrzeb, przegoniono żałobników. Porażające sceny w polskiej miejscowości
  5. MSZ zabrało głos ws. zamknięcia granic. Kluczowa wiadomość dla wszystkich Polaków
  6. Hakerzy włamali się na konta społecznościowe posłanki. Wiemy jak się zabezpieczyć, jest jeden ważny szczegół

Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News