Premier Morawiecki w końcu powiedział prawdę o sytuacji Polski? Mocne słowa, jest gorzej, niż myśleliśmy

Premier Morawiecki w końcu powiedział prawdę o sytuacji Polski? Mocne słowa, jest gorzej, niż myśleliśmy Źródło: youtube.com polsanews.pl

Mateusz Morawiecki wypowiedział się na temat obecnej sytuacji Polski w czasie, gdy koronawirus zbiera swoje żniwo. Wiele osób może być zaskoczonych, jest gorzej niż każdy sądził?

Mateusz Morawiecki w mocnych słowach skomentował, jak ma się sytuacja Polski. Był gościem amerykańskiej stacji CNN, w szczerej rozmowie wyznał całą prawdę.

Mateusz Morawiecki był gościem CNN. Wypowiedział się nt. polskiej gospodarki

Premier Polski gościł na antenie stacji CNN w czwartkowy wieczór. Pytany przez Richarda Questa przyznał, że to, co się dzieje, "to prawdziwe trzęsienie ziemi dla naszej ekonomii". Mateusz Morawiecki ma już doświadczenie postępowania w przypadku kryzysu. Pracował w banku, kiedy w 2008 roku upadła instytucja finansowa Lehman Brothers, ale jak sam przyznał, obecny kryzys to całkowicie co innego. Funkcjonowanie i zarządzanie jest trudniejsze, ponieważ przerwaniu ulegają międzynarodowe łańcuchy dostaw.

Mateusz Morawiecki nie mógł pominąć faktu, że Polska jako pierwszy członek Unii Europejskiej zareagował w zdecydowany sposób, zamykając ruch na granicach i kontrolując każdego wjeżdżającego na teren kraju - ma to zahamować wzrost zachorowań. Powiedział też, że zamknięcie szkół, kin, teatrów, punktów gastronomicznych, rekreacyjnych i niektórych punktów handlowych jest oczywiście szkodliwe dla polskiej ekonomii, lecz było konieczne, by utrzymać niski w porównaniu z innymi krajami wzrost zachorowań. Zaniepokoić może fakt, że premier mimo wprowadzonych obostrzeń spodziewa się kilku, a nawet kilkunastu tysięcy zakażonych koronawirusem.

Premier ma nadzieję, że Unia Europejska wyciągnie pomocną dłoń

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Mateusz Morawiecki wypowiedział się też na temat wprowadzonego programu pomocowego, który ma za zadanie ulżyć finansowo firmom i przedsiębiorcom. Chociaż inne bogatsze kraje europejskie wydały na to setki miliardów, polski rząd zdecydował się, że pokryje 40% pensji należnej pracownikom niektórych firm. Rząd chce też chronić miejsca pracy i nieco odroczyć zobowiązania ZUS-owskie.

Dzisiaj grzeje: 1. Niewypowiedziana tragedia na południu Polski. 4 osoby nie miały żadnych szans na przeżycie

2. Przygotowano trzy scenariusze dla Polski. Ostatni jest dramatyczny: ”zakażona zostanie ponad połowa populacji”

Mateusz Morawiecki w rozmowie z CNN powiedział także, że "tarcza pomocowa", którą przedstawił w środę, stanowi około 10% polskiego PKB. Ma też nadzieję, że Unia Europejska pomoże niektórym państwom zapobiec jeszcze większemu kryzysowi ekonomicznemu, który został z dnia na dzień wywołany przez epidemię koronawirusa.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kto najczęściej choruje przez koronawirusa? Opublikowano najnowszy raport
  2. Hertha Berlin podała wyniki testów na wirusa. Co z Krzysztofem Piątkiem?
  3. Do TVP przyciągał setki tysięcy widzów. Rodzina poinformowała o jego śmierci, z całej Polski napływają kondolencje
  4. Smutna wiadomość dla setek tysięcy fanów. Beata Tyszkiewicz nie pozostawiła wątpliwości
  5. Ważne zmiany w ZUS. Andrzej Duda przekazał najważniejszą wiadomość dla milionów Polaków
  6. Bada od 40 lat koronawirusy, wyciekł jego prywatny list. Twierdzi, że wie czym niwelować wirusa

Źródło: Money

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News