Lech Kaczyński nadał mu Order Odrodzenia Polski. Teraz domaga się od Morawieckiego "męskiej decyzji" i dymisji Ziobry

Lech Kaczyński nadał mu Order Odrodzenia Polski. Teraz domaga się od Morawieckiego "męskiej decyzji" i dymisji Ziobry Źródło: .

Mateusz Morawiecki musi podjąć ważną decyzję, na którą czeka wiele osób. W sieci pojawił się nawet specjalny komunikat do bankowca. Czy rzeczywiście dojdzie do dymisji Zbigniewa Ziobry?

Mateusz Morawiecki stanął przed trudnym wyborem, a ostateczna decyzja spoczywa na jego barkach. W mediach społecznościowych pojawił się komunikat nestora polskiego sądownictwa, który wręcz domaga się dymisji ministra sprawiedliwości. Sytuacja z każdą chwilą zagęszcza się coraz bardziej. 

Najpierw dostał order od Kaczyńskiego, a teraz apeluje. Mateusz Morawiecki musi podjąć "męską decyzję" 

Na Facebooku pojawił się krótki filmik Adama Strzembosza, który zdecydował się zaapelować do Morawieckiego w sprawie Zbigniewa Ziobry. Na samym początku postanowił się jednak przedstawić, w razie gdyby premier zdążył już zapomnieć o jego osobie. Wspomniał, że po działaniach w podziemnej "Solidarności" został odznaczony Orderem Odrodzenia Polski przez samego Lecha Kaczyńskiego oraz Orderem Orła Białego przez Bronisława Komorowskiego. Szybko jednak przeszedł do rzeczy i wyznał, czego oczekuje od Morawieckiego. 

- Panie premierze, w sposób stanowczy, zdecydowany, zwracam się do pana o odwołanie pana Zbigniewa Ziobry ze stanowiska ministra sprawiedliwości, i to nie tylko dlatego, że pod jego bokiem działała grupa, właściwie przestępcza, bo ujawniająca niedostępne materiały personalne i dokonująca hejtu o znamionach zniesławienia, na której czele stał wiceminister sprawiedliwości, którego pan powołał - powiedział. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Członkowie Stowarzyszenia Lustitia i adwokaci nie powinni zostać wmieszani w sprawę?

Strzembosz stwierdził również, że wobec sędziów zastosowano haniebne wystąpienia w środkach masowego przekazu. Jego zdaniem to właśnie Ziobro odpowiada za nominację na wysokie stanowiska ludzi sfrustrowanych, którzy byli gotowi na wszelkie kompromisy.

Dzisiaj grzeje: 1. Dramat polskiej piosenkarki. Jej kochanek popełnił samobójstwo, znaleziono go w wannie z workiem foliowym na głowie

2. Rusin nagle zaatakowała Gessler na żywo w DDTVN. Kraśko od razu zareagował. "Ja bym tego na głos nie mówił"
   
Premier Mateusz Morawiecki nie zdecydował się jeszcze na jakikolwiek komentarz w tej sprawie. Internauci wręcz przeciwnie, a atmosfera wśród nich staje się coraz bardziej napięta. Niewykluczone, że presja otoczenia zmusi premiera do tego, by ostateczna decyzja wreszcie zapadła. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Przejście na emeryturę w tych miesiącach to zły pomysł. Dostaniesz dużo mniej pieniędzy  
  2. Polska aktorka wzięła ślub w tajemnicy! Piękność wyszła za 19 lat starszego milionera [ZDJĘCIA]
  3. Spora podwyżka minimalnej emerytury! Świetne informacje dla emerytów
  4. Nie żyje legendarna dziennikarka. Przegrała walkę z nowotworem
  5. TVN: Koszmarne skutki dzisiejszej ulewy. Dwie osoby ranne, setki powalonych drzew

Źródło: facebook

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News