Kpią z Morawieckiego i jego przemówienia. Zaczął mówić o starożytnych Grekach

Kpią z Morawieckiego i jego przemówienia. Zaczął mówić o starożytnych Grekach Źródło: screen/Youtube.com/tvrepublika

Mateusz Morawiecki zszokował całą opinię publiczną. Prezes Rady Ministrów w swoim najnowszym wystąpieniu powiedział, że korzeniami Polski jest nic innego, jak starożytna Grecja. Takiego przemówienia ze strony premiera nie mógł się spodziewać nikt.

Mateusz Morawiecki zaskoczył wszystkich. Premier RP, który w swoich wystąpieniach wielokrotnie szokował i używał mocnych porównań, tym razem porównał historię Polski do Starożytnej Grecji. Według polityka to właśnie rząd PiS broni wartości konstytucyjnych, a wszystko przez wywodzenie polskiego systemu demokratycznego z tego, który obowiązywał w starożytnych Atenach.

Mateusz Morawiecki porównał Polskę do starożytnej Grecji. A wszystko przed demokrację

Zdaniem Morawieckiego, walka o polską demokrację jaką prowadzi rząd Prawa i Sprawiedliwości jest porównywana do tej, którą Grecy z Persami przed setkami lat. Upór działaczy partii rządzącej polityk porównał do jednej z największych bitw morskich w historii - tej pod Salaminą, która osłabiła flote króla Kserksesa.

- Szanowni państwo, nie miejmy żadnych złudzeń. Teraz ten bój będzie - wczoraj mówiłem, że jak bitwa pod Grunwaldem - to dzisiaj może jakąś inną bitwę, jak bitwa pod Salaminą. To my jesteśmy spadkobiercami tamtych starożytnych Greków, Greków wolności, greckiej demokracji. Dlatego właśnie bronimy Konstytucji przed tymi, którzy chcą ją łamać. - powiedział premier.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Porównań do starożytności nie brakowało

Premier stwierdził, że droga Polski przypomina słowa, jednego z greckich filozofów.

- Starożytny filozof mawiał, że temu, który nie wie dokąd płynie, nie wie, jaki azymut obrać, żadne wiatry nie sprzyjają. A my wiemy doskonale. Wiemy, że dla nas celem jest właśnie Rzeczpospolita nowoczesna, ale też solidarna - sprawiedliwa dla słabszych. Nowoczesna i silna również za granicą, która cieszy się prestiżem – stwierdził Mateusz Morawiecki w Spale.

Wystąpienie polityka w Spale spotkało się z natychmiastową reakcją ze strony polityków opozycji, którzy wytknęli premierowi wyjątkowo oryginalny ton przemówienia.

- Morawiecki przechodzi kolejne fazy dziwactwa. Tym razem rzekł: 'To my jesteśmy spadkobiercami tamtych starożytnych Greków, Greków wolności, greckiej demokracji'. Tego nie da się komentować na poważnie" – napisał poseł PO Marcin Kierwiński.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie uwierzycie, jak mieszka Beata Szydło! Była szefowa rządu ukryła swój spektakularny dom w małej miejscowości. Wiemy, gdzie!
  2. Gwiazda TVN OFIARĄ PRZEMOCY DOMOWEJ! Opublikowała drastyczne wideo ze swoim partnerem. Nikt nie miał pojęcia o jej dramacie
  3. Edyta Górniak szczerze jak nigdy o prywatnej tragedii za kulisami festiwalu w Opolu. Wyznała z czym przesadziła
  4. Nigdy z czymś podobnym się nie spotkaliśmy. Oby mąż nigdy nie zobaczył tego wyznania 66-letniej babci Hani
  5. Wielki triumf, Robert Janowski i dawno zapomniana gwiazda "Jaka to melodia?" wracają. Widzowie oszaleją na punkcie tego programu
  6. Dziś wieczorem setki tysięcy Polaków obejrzy na żywo występ Wiśniewskiego. Może być show, jakiego świat nie widział

Źródło: Na Temat

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News