Pilne spotkanie sztabu kryzysowego. Wszystko w polskim epicentrum wirusa

Pilne spotkanie sztabu kryzysowego. Wszystko w polskim epicentrum wirusa Źródło: Andrzej Iwanczuk/REPORTER / EAST NEWS

Mateusz Morawiecki pilnie udał się w polskie epicentrum koronawirusa. Zwołano spotkanie sztabu kryzysowego, sprawa jest poważna. Mimo działań ekspertów sytuacja, zamiast ulegać polepszeniu, tylko się pogarsza. Przekazywane do mediów informacje są dramatyczne - wirus dynamicznie się rozprzestrzenia.

Mateusz Morawiecki zapowiedział, że 16 maja uda się na zwołane w trybie pilnym spotkanie sztabu kryzysowego. Poruszane na nim kwestie dotyczyć będą największego w kraju ogniska pandemii. Niestety, z każdym dniem jest coraz gorzej i nic nie wskazuje na to, by w najbliższym czasie sytuacja zmieniła się na lepsze. Niewykluczone, że w czasie spotkania zapadną kluczowe decyzje. 

Mateusz Morawiecki na spotkaniu sztabu kryzysowego w polskim epicentrum wirusa 

Jak informuje Polsat News, w sobotę w Katowicach zwołano spotkanie sztabu kryzysowego, w którym uczestniczyć ma m.in. premier Morawiecki. Zebranie odbędzie się w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim, a dotyczyć ma wciąż pogarszającej się sytuacji epidemicznej na Śląsku. Wiadomo, że aktualnie trwa tam drugi etap badań przesiewowych wśród górników, u których wcześniejsze testy dały wynik negatywny. Eksperci chcą mieć pewność, że są zdrowi i mogą wrócić do pracy. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Przypominamy, że zgodnie z danymi przekazywanymi przez samo Ministerstwo Zdrowia na Śląsku odnotowano już ponad 5 tysięcy przypadków zarażenia koronawirusem. Największe ogniska odnalezione zostały w kopalniach. Spora liczba zarażonych to również rodziny górników. Jak podkreśla Polsat News, w kopalni Pniówek w Pawłowicach COVID-19 wykryto u 412 osób. Statystyki z każdym dniem dynamicznie wzrastają. 

Dzisiaj grzeje: 1. Stało się. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło właśnie przebicie kolejnej bariery

2. Porażające dane ze Śląska. Niemal 14 razy więcej zakażonych, niż w kolejnym województwie na liście

Na skutek tak dramatycznego przyrostu zakażeń kopalnie Jankowice i Murcki-Staszic już od trzech tygodni nie wydobywają węgla. Jeżeli sytuacja nie ulegnie poprawie, wstrzymanie prac może doprowadzić do poważnego kryzysu. Poszczególne kopalnie starają się więc stopniowo wracać do pracy, jednak dalsze postępowania w głównej mierze zależy od wyników przeprowadzanych teraz testów. Niewykluczone, że kluczowe decyzje zapadną na sobotnim spotkaniu sztabu kryzysowego. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. GIF wycofuje z rynku lek używany przez miliony Polaków. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności
  2. Anna Lewandowska doskonale radzi sobie bez Roberta. Pokazała zdjęcie z Laurą, które mówi wszystko (FOTO)
  3. Kobieta dostała absurdalną karę od Sanepidu. Musi zapłacić 10 tysięcy złotych, kara może dosięgnąć każdego
  4. Prawda ujrzała światło dzienne dopiero po latach. Tadeusz Rydzyk ostro się wkurzył, wystarczyły cztery słowa
  5. Pod żadnym pozorem nie reaguj na jedną wiadomość od znajomych w social mediach. Możesz stracić dużo pieniędzy
  6. Wyrzucanie obierek po ogórkach jest niewybaczalnym błędem. Zachowaj je z ważnego powodu

Źródło: Polsat News

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News