Mateusz Morawiecki zabrał głos. Zapadła kluczowa decyzja dla wielu Polaków

Mateusz Morawiecki zabrał głos. Zapadła kluczowa decyzja dla wielu Polaków Źródło: .

Mateusz Morawiecki zabrał głos w sprawie jednej z najważniejszych decyzji związanych z sytuacją w kraju. To niezmiernie ważne wiadomości dla wielu Polaków.

Mateusz Morawiecki zabrał głos w sprawie, która dotyczy Polaków. Sytuacja związana z kronawirusem w kraju sprawiła, że musiały zostać wprowadzone specjalne środki ostrożności. Jakie słowa przekazał premier?

Mateusz Morawiecki zabiera głos w sprawie koronawirusa

Już o północy zostaną zamknięte granice Polski. Oznacza to, że niemożliwe będzie opuszczanie kraju, ale także powrót do niego. Osoby, które będą wracały do kraju, będą musiały odbyć 14 dniową kwarantannę,a także przejść natychmiastową kontrolę zdrowia. Jest to wyjątkowo ciężka sytuacja dla wszystkich, którzy przebywają poza Polską. 

Do ograniczenia zarażania się wirusem może dojść, kiedy granice zostaną zamknięte, a obywatele Polski zrobią wszystko, by zostać w mieszkaniu i przebywać poza nim w szczególnych przypadkach. Co chwile napomina się, by przestrzegać zasad higieny, co może sprawić, że koronawirus nie będzie dalej się rozprzestrzeniał.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Po godzinie 18:00 odbyła się konferencja, na której została podjęta decyzja odnośnie powrotu Polaków z zagranicy. Już za parę minut dowiemy się, co będzie w przypadku wszystkich osób, które obecnie przebywają poza granicami Polski, a chciałby bezpiecznie wrócić do domu. Po posiedzeniu zespołu zarządzania kryzysowego Mateusz Morawiecki podzielił się z Polakami ważną decyzją. 

Zgodnie z decyzją polityków, zostaną przywrócone kontrole graniczne. Już teraz na granicach pojawia się wielu obywateli, którzy chcą wrócić do kraju. Podróżnych, którzy wyjeżdżają z kraju, jest dużo mniej. Pozostało niewiele czasu dla osób, które chciałby wrócić do Polski. Wstrzymany zostanie także ruch lotniczy i kolejowy. 

Premier Mateusz Morawiecki podjął ważną decyzję 

Mateusz Morawiecki dziś pojawił się, by ogłosić, co stanie się z osobami, które zostały w ciężkiej sytuacji. Polski Rząd stara się zrobić wszystko, by Polacy czuli się bezpiecznie. Środki ostrożności musiał zostać wprowadzone, by Polska nie znalazła się w ciężkiej sytuacji. 

Zgodnie ze słowami premiera na bieżąco kontrolowana jest sytuacja na świecie, by szybko wyciągać wnioski i uczyć się na błędach. Wzrost zgonów w zachodniej Europie sprawia, że trzeba wprowadzać wszelkie środki ostrożności, które mogą zapobiec rozprzestrzenianie się koronawirusa. Polacy powinni zrobić wszystko, by powstrzymać się przed roznoszeniem wirusa. 

- My zamykamy granicę dla wirusa - powiedział Mateusz Morawiecki. 

Mateusz Morawiecki podkreśla, że najważniejsze jest bezpieczeństwo Polaków. Osoby zarażone będą leczone, a zagrożeni wirusem muszą przechodzić kwarantannę. Będzie przeprowadzona operacja powrotów, którzy znajdują się w najdalszych zakątkach świata. Dlatego zaplanowano loty czarterowe, które zostały odbędą się zgodnie z planowanymi harmonogramem. Przewoźnik Lot ma zagwarantować przeloty z krajów takich, jak:  Wielka Brytania, Cypr, Malta, Stany Zjednoczone i Irlandia. 

Ruszą zapisy na bilety dla wszystkich, którzy będą chcieli wrócić do kraju. Cena zostanie ustalona dla wszystkich taka sama. Polskie państwo będzie wpierać pieniężnie wszystkich, którzy zaplanują powrót do Polski. 

Mateusz Morawiecki podkreślił, że osoby zdrowe przebywające w kraju nie będą miały żadnego problemu z poruszaniem się po kraju. Transport nie zostanie zawieszony, a miasta nie zostaną zamknięte. 

- Nasza odpowiedzialność, jedna za drugich jest bardzo ważna - wyznał premier, Mateusz Morawiecki. 

Dzisiaj grzeje: 1. Unia Europejska podjęła decyzję ws. walki z koronawirusem w Polsce

2. Wiadomo, ile osób w Polsce naprawdę może mieć koronawirusa. Ekspert podał liczby

Premier zachęca do ograniczania kontaktów z bliskimi. Mateusz Morawiecki zachęca do wykonywania telefonów, ale ograniczania kontaktów z osobami starszymi. Postawa Polaków zachwyca premiera. Przebieg epidemii ze względu na naszą odwagę będzie mniejszy niż w innych miejscach. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kobieta wyleczona z koronawirusa zdradza, co zrobiła, żeby wyzdrowieć. Nie była nawet hospitalizowana
  2. Polscy skoczkowie poddani kwarantannie. W izolatce również Adam Małysz
  3. Nauczyciel szkoły podstawowej ma koronawirusa. Szkoła ostrzega rodziców
  4. Czy koronawirusem można zarazić się przez jedzenie? Najnowsze badania nie pozostawiają wątpliwości
  5. Karygodne zachowanie księdza. Agata nie mogła uwierzyć, gdy zobaczyła co robi
  6. Oficjalna wiadomość. Ważne zmiany dotyczące zakupów w Polsce

 

Źródło: TVP Info

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News