Mateusz Morawiecki pieniądze groby
Zdjęcie podglądowe Pixabay.com, autor: evaihnenfeldt
Joanna Szwalikowska - 14 Stycznia 2021

Premier Morawiecki przeznaczył pieniądze na nowe groby. Niewiarygodne, jak wyglądają

Premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o przeznaczeniu pieniędzy na remont kwater powstańczych, a także grobów żołnierzy II Wojny Światowej znajdujących się na Powązkach Wojskowych w Warszawie jeszcze we wrześniu 2020 roku. Wiemy, jakie są efekty podjętych prac.

Premier Mateusz Morawiecki przeznaczył pieniądze na remont kwatery D-11 „Gurt” znajdującej się na Cmentarzu Wojskowym znajdującym się przy ulicy Powązkowej 43/45 w Warszawie. Decyzja o podjęciu takich działań pojawiła się już we wrześniu ubiegłego roku.

Premier Mateusz Morawiecki przeznaczył pieniądze na remont kwater powstańczych. Jak wyglądają teraz?

Na remont kwatery D-11 „Gurt” na Powązkach zgodnie z zarządzeniem nr 148 Prezesa Rady Ministrów z dnia 23 września 2020 roku w sprawie przyznania Kancelarii Prezesa Rady Ministrów środków finansowych w wysokości 290,20 zł.

Przyznane pieniądze zostały przeznaczone Stowarzyszeniu Odra-Niemen Oddział Mazowiecki - Wschodni Patrioci na dofinansowanie realizacji zadania publicznego. Była nim renowacja oraz remont kwater powstańczych, a także grobów żołnierzy II Wojny Światowej.

W październiku ponownie doszło do przekazania takiej samej kwoty, która również miała zostać przeznaczona na remonty kwater powstańczych. Tym razem tych, którzy walczyli w Zgrupowaniu AK „Gurt”. Zgrupowanie to we wrześniu 1944 roku zostało przekształcone w 3 batalion 15 Pułku Piechoty „Wilków” Armii Krajowej.

Pojawiła się niespodziewana wiadomość o Agacie Dudzie. Chodzi o pensję dla pierwszej damyPojawiła się niespodziewana wiadomość o Agacie Dudzie. Chodzi o pensję dla pierwszej damyCzytaj dalej

- Zarządzenie nr 151 Prezesa Rady Ministrów z dnia 7 października 2020 r. w sprawie przyznania Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, z ogólnej rezerwy budżetowej, środków finansowych, z przeznaczeniem dla Stowarzyszenia Odra-Niemen Oddział Mazowiecki – Wschodni Patrioci na dofinansowanie realizacji zadania publicznego pn. „Rewitalizacja kwater C8, C10, D-10 i C12 na Cmentarzu Wojskowym przy ulicy Powązkowskiej 43/45 w Warszawie - czytamy.

Taka sama sytuacja miała miejsce również w listopadzie, w związku z czym po raz kolejny przekazano pieniądze na renowację kwater powstańczych. Jakiś czas temu prace na Powązkach dobiegły końca w związku z czym redakcja „Super Expressu” w ramach cyklu „Niezapomniani” wybrała się na miejsce i stworzyła materiał filmowy rejestrujący, jak obecnie wyglądają powstańcze groby.

- Zarządzenie nr 166 Prezesa Rady Ministrów z dnia 14 października 2020 r. w sprawie przyznania Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, z ogólnej rezerwy budżetowej, środków finansowych, z przeznaczeniem dla Społecznego Komitetu Opieki nad Grobami Poległych Żołnierzy Batalionu „Zośka” i „Parasol” na dofinansowanie realizacji zadania publicznego pn. „Remont kwatery Batalionu AK „Parasol” - czytamy w kolejnym zarządzeniu premiera.

Zarówno w październiku, jak i listopadzie premier zdecydował o przekazaniu pieniędzy z rezerwy budżetowej, które miały zostać przekazana na rewitalizację kwater powstańczych wojskowych walczących i poległych w okresie II Wojny Światowej.

Przekazywano kolejno kwoty miesięczne, których wysokość wynosiła: 1785,50 zł, 225 zł, 89 zł, 243 zł. Oczywiście, przy każdej z inwestycji, które zostały podjęte, znalazła się tabliczka, na której poinformowano o dofinansowaniu przekazanemu przez premiera Mateusza Morawieckiego.

Mateusz Morawiecki pieniądze

Mateusz Morawiecki pieniądze

Źródło: ZDJĘCIA ZOSTAŁY UDOSTĘPNIONA NA PRAWIE CYTATU. Kadry pochodzą z materiału „NOWE GROBY POWSTAŃCÓW l (Nie)zapomniani +” Super Expressu opublikowanego w serwisie YouTube. Link do materiału: https://www.youtube.com/watch?v=WIyLxTky4hA

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Super Express

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News