Po Kaczyńskim na scenę wyszedł Morawiecki. Obiecał Polakom wiele

Po Kaczyńskim na scenę wyszedł Morawiecki. Obiecał Polakom wiele Źródło: .

Mateusz Morawiecki zabrał głos po ogłoszeniu wyników wyborów. Już wiadomo, że najprawdopodobniej pewnym zwycięzcą okazało się Prawo i Sprawiedliwość. Obecny premier zwrócił się do Polaków.

Mateusz Morawiecki zabrał głos chwilę po przemówieniu Jarosława Kaczyńskiego. Wyniki wyborów według exit poll potwierdziły wcześniejsze sondaże przedwyborcze i zwycięzcą zostało Prawo i Sprawiedliwość. Obecny premier zabrał głos i zapowiedział, że Polakom będzie żyło się jeszcze lepiej. 

Mateusz Morawiecki wypowiedział się po ogłoszeniu wyników

Jako pierwszy po ogłoszeniu wyników wyborów według sondażu exit poll zabrał głos prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Polityk mimo wielkiej radości z wysokiego wyniku stwierdził, że jego ugrupowanie zasłużyło niewątpliwie na dużo lepszy wynik. 

- Nasza droga przez ostatnie cztery lata była kręta, pod górę i jeszcze obrzucano nas kamieniami. (...) Jeśli przed nami kolejne lata rządzenia, czeka nas refleksja nad tym, co się udało, a także nad tym, co się nie udało. Poważna część społeczeństwa uznała, że nie należy nas popierać. To jest powód do tego, by się zastanowić, by sytuację w naszym kraju ulepszyć, byśmy sami stali się lepsi z punktu widzenia społeczeństwa, by te rzeczy, które nas osłabiają zostały wyeliminowane - powiedział prezes Jarosław Kaczyński tuż po ogłoszeniu wstępnych wyników wyborów. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Mateusz Morawiecki wypowiedział się zaraz po prezesie Kaczyńskim. Dziękował wyborcom, którzy wybrali ugrupowanie Prawa i Sprawiedliwości. Chwalił również Polaków za tak liczne przybycie do urn i rekordową frekwencję. Podkreślił, że wynik, który uzyskała partia Jarosława Kaczyńskiego to wielkie zobowiązanie. Premier zapowiedział, że PiS spełni oczekiwania Polaków, a Polska stanie się krajem dobrobytu.

- Już dzisiaj możemy pełni radości powiedzieć, że ten wynik, który osiągnęliśmy, daje nam ogromny społeczny mandat mimo wielu przeciwności, wiatr nam wiał w oczy przez 4 lata, droga z plecakiem kamieni pod górę, a jednak pokazaliśmy znaczący, ogromny przyrost zaufania społecznego - mówił. 

Dzisiaj grzeje: 1. Córka obawiała się, że ktoś znęca się nad jej matką. Zainstalowała ukrytą kamerę i przeżyła szok
2. Wielka miłość Foremniak nie żyje. Wspomnienia gwiazdy wróciły przez syna Darii Trafankowskiej, którą też zabrała nagła śmierć

Premier na koniec dodał, że dzisiaj w całym kraju zaświeciło słońce i ma nadzieję, że jutro będzie świeciło jeszcze mocniej dla jego partii. Wygląda na to, że ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego liczy na dużo wyższy wynik. Na ten moment PiS wprowadziłoby zgodnie z wynikami sondażu do sejmu 239 posłów. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zapłacisz nawet 1 mln złotych kary. Wystarczy tylko JEDEN wpis
  2. Matka weszła do sypialni córki i prawie zemdlała. Natychmiast zadzwoniła po policję
  3. Wiele razy gwałcił córkę, ma z nią 6 dzieci. "Najbardziej odrażająca zbrodnia, z jaką miałem do czynienia”
  4. Kościół czeka wielka rewolucja? Chodzi o zniesienie celibatu, papież Franciszek zadecyduje
  5. Była kochanka księcia Karola wyjawiła mało znane sekrety. Wiadomo, w jaki sposób ukrywała się przed księżną Dianą

źródło: Onet

Następny artykuł