Polska zamyka granice

Polska zamyka granice Źródło: pikio

Mateusz Morawiecki zamyka granice. Prezes Rady Ministrów podkreślił, że decyzja nie jest podyktowana emocjami, jedynie zdrowym rozsądkiem. Polacy, którzy przebywają poza granicami kraju, będą mogli liczyć na pomoc.

Mateusz Morawiecki - Prezes Rady Ministrów - ogłosił właśnie decyzję o zamknięciu granic Polski. Polacy przebywający poza granicami kraju, którzy będą chcieli wrócić do Polski, mogą liczyć na pomoc.

Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki podkreślił, że decyzja ta nie jest podyktowana emocjami, jedynie dobrem ogółu. Ruch wewnątrz państwa pozostanie niezmieniony - zarówno ten naziemny, jak i powietrzny. Od nocy z piątku na sobotę zostanie ograniczona także działalność pubów, klubów i galerii handlowych. Te procedury mają pomóc w walce z rozprzestrzeniającym się koronawirusem.

Mateusz Morawiecki poinformował o zamknięciu granic

By nie siać paniki, Mateusz Morawiecki natychmiast wyjaśnił decyzję o zamknięciu granic w Polsce. Taki krok ma służyć przede wszystkim obywatelom naszego kraju. Dlatego od niedzieli wstrzymane zostaną połączenia lotnicze i kolejowe. Natomiast wracający do Polski obywatele będą mieli obowiązek przejść 14 dniową kwarantannę.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Mateusz Morawiecki przyznał też, że rząd i służby spodziewają się przyrostu zarażonych osób. Zamknięcie granic przed cudzoziemcami ma na celu obronę przez rozprzestrzeniającą się pandemią. Argumentując decyzję, stwierdził, że należy robić wszystko wewnątrz granic własnego kraju, aby chronić jego obywateli. Dlatego też podjęto dodatkowe decyzje o zakazie zgromadzeń powyżej 50 osób. Przesunięto także terminy procedur administracyjnych.

Dzisiaj grzeje: 1. Szpitale rozsyłają pilne SMS-y do Polaków. Komunikat najwyższej rangi

2. Restauracje, kawiarnie i bary zostaną zamknięte. Oficjalne stanowisko premiera

Mateusz Morawiecki starał się uspokoić obywateli. Prezes Rady Ministrów podkreślił, że podjęte działania mają na celu niedopuszczenie do sytuacji, do której doszło we Włoszech i Hiszpanii. Rząd chce zrobić wszystko, aby możliwie jak najbardziej spowolnić rozprzestrzenienie się koronawirusa w Polsce. Politycy zgodnie stwierdzili, że nie to nie czas na półśrodki. Ich zdaniem efekt mogą przynieść jedynie konkretne i zdecydowane działania.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ksiądz nie chce odwołać rekolekcji. Według niego gorszy od koronawirusa jest wirus atakujący duszę
  2. Polscy skoczkowie poddani kwarantannie. W izolatce również Adam Małysz
  3. NBP poddaje pieniądze kwarantannie z powodu epidemii. Wiadomo, co to oznacza dla Polaków
  4. 11-latka długo nie wychodziła z łazienki. Gdy matka zajrzała przez okno, nogi się pod nią ugięły
  5. Do sieci wyciekło nagranie z polskiej karetki. Trudno uwierzyć co tam się dzieje
  6. Oficjalna wiadomość. Ważne zmiany dotyczące zakupów w Polsce

źródło: gazeta.pl

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News