Mateusz Morawiecki lockdown
Pikio.pl
Irmina Jach - 12 Listopada 2020

Mateusz Morawiecki podjął decyzję ws. lockdownu. Zaapelował także do wszystkich Polaków

Mateusz Morawiecki opublikował w mediach społecznościowych niezwykle ważny wpis dotyczący sytuacji epidemiologicznej w Polsce. Polacy od czasu zeszłotygodniowej konferencji prasowej obawiali się, że rząd zdecyduje się na ponowne wprowadzenie lockdownu. Oznaczałoby to nie tylko utrudnienia w codziennym funkcjonowaniu, ale także problemy gospodarcze. Teraz już wszystko jasne, decyzja została podjęta.

Mateusz Morawiecki niespodziewanie, pod osłoną nocy, opublikował w mediach społecznościowych komunikat, na który czekali wszyscy Polacy. Po dzisiejszym spotkaniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego podjęto decyzję w sprawie zamrożenia gospodarki.

Kościół solidaryzuje się z kard. Dziwiszem i dziękuje za służbę przy boku papieża. Porażający komunikat episkopatuKościół solidaryzuje się z kard. Dziwiszem i dziękuje za służbę przy boku papieża. Porażający komunikat episkopatuCzytaj dalej

Mateusz Morawiecki podjął decyzję w sprawie lockdownu

Podczas zeszłotygodniowej konferencji premier Mateusz Morawiecki poinformował o kolejnych obostrzeniach, które będą obowiązywać w związku z dramatyczną sytuacją epidemiologiczną w kraju. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, rząd został zmuszony do podjęcia kolejnych kroków mających na celu ograniczenie transmisji niebezpiecznego patogenu. Zapowiedziano, że nowe zasady będą obowiązywały do czasu, w którym liczba zakażeń znacząco się zmniejszy.

Zdecydowano między innymi o rozszerzeniu trybu nauczania zdalnego na klasy 1-3 szkół podstawowych, tymczasowym zamknięciu wszystkich instytucji kultury, ograniczeniu działania obiektów hotelowych, zamknięciu sklepów w galeriach handlowych (poza drogeriami, aptekami i punktami usługowymi) i ograniczeniu ilości osób, które mogą jednocześnie przebywać na terenie sklepów. Obostrzenia obowiązują od minionej soboty.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Premier Mateusz Morawiecki poinformował wówczas, że przedstawione zakazy są ostatnim krokiem przed wprowadzeniem narodowej kwarantanny. W ubiegłym tygodniu narodowa kwarantanna wydawała się być bardzo realną wizją. Szef rządu zapowiadał, że całkowite zamrożenie gospodarki może mieć miejsce już za 7 do 10 dni. Czasu na zanotowanie spadku zakażeń było naprawdę niewiele. Wszystko wskazuje jednak na to, że udało się opanować sytuację.

Mateusz Morawiecki zapowiadał, że lockdown zostanie wprowadzony w przypadku, gdy wskaźnik zakażeń przekroczy 70 tygodniowo na 100 tysięcy osób. W momencie, w którym dzienne raporty na temat nowych i potwierdzonych zakażeń przekraczały 25 tysięcy przypadków, wszyscy spodziewali się najczarniejszego scenariusza. W ostatnich dniach, po tym, jak obostrzenia weszły w życie, krzywa zaczęła się obniżać.

Przez kilkudziesięcioma minutami na profilu premiera na Facebooku pojawiła się wiadomość, na którą czekali wszyscy. Rząd zdecydował, że powolna stabilizacja sytuacji epidemiologicznej jest wystarczającym powodem do rezygnacji z zamrożenia gospodarki. Polacy mają powody do radości.

- Teraz wszyscy potrzebujemy jak najwięcej dobrych wiadomości. Dziś mam dla państwa kolejną. W tym tygodniu, pierwszy raz od dwóch miesięcy, liczba zakażeń zaczęła spadać! Choć stosunek zakażonych - 65/100 000 mieszkańców to wciąż dużo, to jednak pierwszy sygnał stabilizacji i dowód, że nasza strategia i obostrzenia zaczynają przynosić skutek! Co to oznacza? Nie musimy wprowadzać narodowej kwarantanny - napisał Mateusz Morawiecki.

Po konsultacjach z Radą Medyczną ustaliliśmy, że jeżeli liczba zakażeń utrzyma się na podobnym poziomie - bardziej radykalne kroki nie będą potrzebne. Kochani - wspólnym wysiłkiem wyhamowaliśmy zakażenia tuż przed punktem krytycznym! Dyscyplina działa! - dodał.

Dzisiaj grzeje: 1. Ministerstwo Zdrowia wydało ważny komunikat dla seniorów. Chodzi o realizowanie recept

2. Decyzja zapadła. Mateusz Morawiecki przekazał wiadomość dla obywatelek i obywateli

3. Pod osłoną nocy pojawiło się oświadczenie Dziwisza. Tysiące osób patrzy z niedowierzaniem

Mateusz Morawiecki postanowił jednak zaapelować do Polaków z prośbą o dalsze przestrzeganie zasad reżimu sanitarnego. Tylko stosowanie się do rządowych wytycznych może uchronić nas przed ponownym wzrostem liczby zakażeń.

- Dlatego wciąż proszę i będę prosił - zostańmy w domu. Zasada jest prosta - im mniej kontaktów społecznych, tym mniejsza szansa na zakażenie i wyhamowanie epidemii. Wygraliśmy pierwszą bitwę w wojnie z drugą falą pandemii. Przed nami jeszcze długa walka, ale jedno jest pewne - razem ją wygramy! - deklarował premier.

Mateusz Morawiecki o lockdownie

Źródło screena: Facebook Mateusz Morawiecki

Najlepsze newsy dnia:

  1. Owczarek własnym ciałem bronił pana przed włamywaczami. Zapłacił wysoką cenę
  2. Tragiczna wiadomość z samego rana. Nie żyje legenda Juventusu i AS Romy, kochali go fani na całym świecie
  3. Nagłe, niewyobrażalnie smutne wiadomości. Nie żyje zasłużona Polka, odeszła na wieczną służbę
  4. Agata Duda wprawiła wszystkich w osłupienie. Ciężko uwierzyć, co zrobiła podczas uroczystości
  5. Mama przyszła odwiedzić grób 4-letniego synka, nie zastała nagrobka. Bulwersujące, do czego doszło
  6. Kierowcy się doczekali. Na tę zmianę czekali wszyscy, Ministerstwo Cyfryzacji wyjaśnia
  7. Seweryn z “Rolnik szuka żony” zdradził poważne zamiary wobec swojej wybranki. Padły osobiste słowa w kierunku Marleny

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Facebook

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News