Premier Morawiecki właśnie potwierdził. Kolosalna i nagła zmiana dla wielu Polaków

Premier Morawiecki właśnie potwierdził. Kolosalna i nagła zmiana dla wielu Polaków Źródło: Piotr Molecki East News

Mateusz Morawiecki przekazał informacje, które dotyczą wielu Polaków. Decyzja została już podjęta i premier nie ma zamiaru się z niej wycofywać. To ogromna zmiana, dlatego zapoznać się z nią powinien każdy, kto może zaliczać się do grupy wskazanej przez szefa Rady Ministrów. Wcześniej o takim rozwiązaniu planowanym przez władzę mówił w wywiadzie Piotr Müller, rzecznik rządu.

Mateusz Morawiecki zamieścił na swoim koncie na Twitterze informację dotyczącą kolosalnej zmiany, która dotknie wielu Polaków. Premier dokładnie wskazał, kto powinien spodziewać się zmian. 

Mateusz Morawiecki zdecydował się poinformować Polaków o zmianie

Mateusz Morawiecki na swoim profilu na Twitterze zamieścił potwierdzenie, że rząd podjął decyzję o wprowadzeniu konkretnych zmian. Wczoraj informowaliśmy, że Piotr Müller w rozmowie z dziennikarzem Wirtualnej Polski przekazał, że Rada Ministrów powinna przyjąć projekt ustawy skierowany do konkretnej grupy Polaków. Dziś Mateusz Morawiecki potwierdził, że decyzja już zapadła i stała się ona oficjalna. 

- Rada Ministrów przyjmie dziś projekt ustawy skierowany dla działaczy opozycji antykomunistycznej. Zakłada on wyrównanie szkód w zakresie emerytalnym - mówił w programie "Tłit" rzecznik rządu. Mateusz Morawiecki zdecydował się rozwinąć myśl i podzielił się większą ilością szczegółów. Część emerytów będzie zachwycona słowami premiera.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Wiadomo, jakiej podwyżki emerytur należy się spodziewać

- Odwaga i konsekwencja w walce o wolną Polskę miały swoją cenę. Wielu przypłaciło je represjami i utratą zdrowia, a dziś Ojczyzna ma szansę te krzywdy, chociaż w części, wynagrodzić. Dlatego emerytury osób represjonowanych zostaną wyrównane do kwoty 2400 zł. Jesteśmy Im to winni - napisał na Twitterze Mateusz Morawiecki.

Będzie to wyraźnie odczuwalna zmiana finansowa dla wielu osób walczących w przeszłości o wolną Polskę i stawiającą się komunistycznemu systemowi, przez co doświadczani byli oni przez różnego rodzaju represje. W większości przypadków wyraźnie odbiło się to na wysokości świadczeń emerytalnych. Teraz wszystko ma ulec zmianie, a podwyższenie emerytury to niejedyne, na co liczyć mogą działacze antykomunistyczni.

Dzisiaj grzeje: 1.TVP przekazała z samego rana druzgocącą wiadomość. Rodzina pogrążyła się w smutku, miał tylko 34 lata

2. Marek Perepeczko przewidział swoją śmierć. Janosika zabrała choroba, która rocznie zabija tysiące Polaków

3. Dzieci znalazły w rzece dziwaczny przedmiot. Kiedy zorientowali się, czym jest, zamarli

Piotr Müller zdradził, co zawierać będzie ustawa

Chociaż w przekazanych przez Mateusza Morawieckiego wiadomościach mowa jedynie o wzroście wysokości emerytur, to we wczorajszym, wspomnianym wcześniej, wywiadzie potwierdził, że rządzący chcą ustawowo obniżyć emerytom koszty przejazdów w transporcie miejskim oraz kolejowym. To ogromna zmiana i na pewno wiele osób ucieszy się z działań podjętych przez premiera oraz rząd. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. To już pewne. Jutro nastąpią kluczowe zmiany dla wszystkich Polaków, Ministerstwo Zdrowia już potwierdziło
  2. Kancelaria Premiera nie miała innego wyjścia. Pilny komunikat, każdy musi się podporządkować
  3. Wyciekły szczegóły, Rydzyk będzie wściekły. Wiadomo, co dzieje się podczas tajemnych spotkań
  4. Nieprawdopodobne, rząd zadecydował. Podwyżka emerytur i rent dla znacznej grupy Polaków
  5. Niewyobrażalnie przerażające jakich rzeczy dokonywali rodzice z księdzem. "Płakałam i prosiłam, żeby mnie nie krzywdzili"

Źródło: Twitter.com 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News