Mateusz Morawiecki ważne słowa
Pikio.pl
Joanna Szwalikowska - 11 Listopada 2020

Premier Morawiecki nie mógł dłużej milczeć. Zwrócił się do Polaków, ważne słowa

Mateusz Morawiecki opublikował w mediach społecznościowych bardzo ważne słowa skierowane do wszystkich Polaków. Nie mógł już dłużej milczeć.

Mateusz Morawiecki postanowił odnieść się w mediach społecznościowych do ważnego wydarzenia. Jednocześnie skierował również do Polaków bardzo ważne słowa. Nie mógł pozostawić tego dnia bez komentarza.

Zacznie się już dziś o 14:00, służby z całego kraju w pełnej gotowości. Sytuacja jest poważnaZacznie się już dziś o 14:00, służby z całego kraju w pełnej gotowości. Sytuacja jest poważnaCzytaj dalej

Mateusz Morawiecki przekazał ważne słowa skierowane do wszystkich Polaków

Tegoroczne Święto Niepodległości z pewnością należy do wyjątkowych i takich, które zapamiętamy na bardzo długo. Głównie ze względu na pandemię koronawirusa, towarzyszące jej obostrzenia, a także specyficzną formę Marszu Niepodległości.

To szczególnie ważne dla Polaków święto stało się okazją dla premiera Mateusza Morawieckiego ku przekazaniu kilku bardzo ważnych słów do Polaków. Nie mógł pozostawić tego ważnego dnia bez komentarza, dlatego na Twitterze pojawiła się grafika ze zdjęciem oraz szczególną wiadomością.

- Narodowe Święto Niepodległości łączy wszystkich Polaków - rozpoczął swój wpis na Twitterze premier Mateusz Morawiecki. Jak sam przyznał, w tym roku pandemia zdołała nieco zepsuć plany wielu osób, mimo wszystko powinniśmy jednak pamięta o wydarzeniach sprzed przeszło stu lat.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Dziś, 11 listopada 2020 roku, przypada dokładnie 102. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Jest to wyjątkowy dzień dla wszystkich Polaków. Jak podkreślił premier, jest to dzień radości oraz dumy z Polski, która odrodziła się po latach zaborów.

-Narodowe Święto Niepodległości łączy wszystkich Polaków. Jest dniem radości i dumy z odrodzonej po latach zaborów, niepodległej i suwerennej Rzeczypospolitej. I chociaż w tym roku pandemia zmieniła nasze życie i plany, nie zapominajmy o wydarzeniach sprzed ponad stu lat - czytamy na grafice udostępnionej na profilu Kancelarii Premiera na Twitterze.

Z okazji Święta Niepodległości ulicami Warszawy przemierza właśnie Marsz Niepodległości. Choć kilka dni temu zapadła decyzja o zakazie organizowania tego wydarzenia, jego organizatorzy zaapelowali do demonstrujących, by przyjechali na miejsce samochodami oraz motocyklami.

Nie wszyscy jednak dostosowali się do tych słów, w związku z czym pomimo zakazu ulicami Warszawy idą demonstranci. Jak donoszą media, niestety doszło już do pierwszych poważnych zamieszek, w związku z którymi policja była zmuszona wykorzystać środki przymusu bezpośredniego.

Dzisiaj grzeje:

1. Do późnych godzin tłumy stały i skandowały pod kurią. Domagały się sprawiedliwości, chodzi o kardynała Dziwisza

2. Wprowadzają weekendowy lockdown, nie było innej możliwości. Kobiety i mężczyźni z sąsiedniego kraju mierzą się z nową rzeczywistością

3. Lech Wałęsa przekazał smutną wiadomość. Współczujemy

Do szczególnie niebezpiecznego zajścia doszło w okolicach salonu Empik przy rondzie de Gaulle'a, gdzie zamaskowani sprawcy atakowali innych ludzi. Niestety, to nie jedyne zamieszki, do jakich doszło podczas dzisiejszego przemarszu.

Z okazji Święta Niepodległości na Twitterze Kancelarii Premiera, opublikowana została grafika ze zdjęciem premiera oraz ważnymi słowami, jakie miał do przekazania Polakom oraz opatrzone jego podpisem.

Mateusz Morawiecki

Źródło: Twitter

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nagle złodziej wyważył drzwi i rzucił się na kobietę. Reakcja psa pozostawia wiele do życzenia
  2. Arkadiusz Milik dogadał się z nowym klubem. Hitowy transfer już niebawem
  3. Wykryto nieprawidłowości w intratnym interesie Tadeusza Rydzyka, w akcji prokuratura. Reakcja służb jest zaskakująca
  4. Dziś wszedł w życie nowy zakaz obowiązujący wszystkich Polaków. Fatalne wiadomości, należy wiedzieć
  5. Grób legendy TVP doszczętnie zniszczony, trudno znaleźć go na cmentarzu. Bardzo przykry widok
  6. Rodzice ocenili efekty zdalnego nauczania. Sytuacja wygląda fatalnie, badania nie kłamią
  7. Pan Bogusław spadł z roweru i nie mógł uwierzyć własnym oczom. Niefortunny wypadek okazał się wyjątkowo cenny
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Twitter, TVP Info

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News