Mateusz Morawiecki obiecał posadzenie setek milionów drzew. Internauci wyliczyli, że to niemożliwe

Mateusz Morawiecki obiecał posadzenie setek milionów drzew. Internauci wyliczyli, że to niemożliwe Źródło: youtube/Telewizja Republika

Mateusz Morawiecki składał w trakcie ostatniej konwencji partyjnej Prawa i Sprawiedliwości kolejne obietnice. Internautom udało się wyliczyć, że jedna z nich jest kompletnie niemożliwa do zrealizowania.

Mateusz Morawiecki zapowiadał, że ochrona klimatu i walka o czyste powietrze jest jednym z elementów programu Prawa i Sprawiedliwości - mimo iż partia bojkotowała ustalenia na szczycie klimatycznym. Premier RP oznajmił, że jego partia posadzi jeszcze w tym roku aż 500 milionów drzew. Internauci wyliczyli, że to niewykonalne zadanie.

Mateusz Morawiecki obiecuje zmiany w "zielonej" polityce rządu

Premier RP podkreślał, że Prawo i Sprawiedliwość nie tylko może, ale i wręcz powinno walczyć o realizacje celów ekologicznych. Przyznał, że to jeden z pięciu obszarów, na których PiS chce skupić swoje działania, jeśli wygrywa w najbliższych wyborach. Pozostałe to edukacja, służba zdrowia, projekty cywilizacyjne i transformacja systemu energetycznego. Morawiecki zaznaczył jednak, że nie zamierza realizować celów "za wszelką cenę".

- Nie może być tak, że chronimy środowisko kosztem miejsc pracy czy biedy w milionach polskich domów - mówił Premier RP.

W związku z tymi założeniami Mateusz Morawiecki zapowiedział zmiany w prawie do zwiększania ilości terenów zielonych w miastach, wykorzystanie zielonej energii oraz co w tym wypadku kluczowe - posadzenie 500 milionów drzew, jeszcze w tym roku. Internautom udało się dowieść, że ostatnia obietnica jest prawdopodobnie bez pokrycia.

Internauci wyliczają Mateuszowi Morawieckiemu błędy

Okazało się, że pomysł posadzenia 500 milionów drzew do końca roku jest dosyć niedorzeczny. Po wyliczeniu ile roślin należałoby sadzić dziennie, czy nawet w ciągu godziny, okazuje się, że do osiągnięcia celu, trzeba by było zatrudnić wręcz absurdalną liczbę leśników.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Do końca roku pozostało: 177 dni, czyli 4248 godzin, czyli 254880 minut, czyli 15292800 sekund. Czyli 32,69 drzewa na sekundę. Licząc zaś od początku roku, 15,85 drzewa na sekundę. Serio?! - napisał na Twitterze redaktor portalu "Lepsza Taktyka".

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje aktor "Klanu", "M jak miłość" i "Na Wspólnej", ojciec prezenterki "Dzień Dobry TVN". Wielka strata
2. Mężczyzna szykował się do snu. To, co zobaczył w swoim łóżku, mrozi krew w żyłach. Cudem uniknął śmierci

Można jednak śmiało założyć, że Mateusz Morawiecki się pomylił i chciał powiedzieć, że rząd zasadzi 500 milionów drzew nie do końca roku, a do końca następnej kadencji. Okazuje się, że nawet taki scenariusz jest mało możliwy, bo leśnicy musieliby dziennie sadzić 15 tysięcy drzew. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wiśniewski nie jest jedyny. Polskie gwiazdy w biznesie utopiły FORTUNĘ
  2. Roksana Węgiel zdradziła swój największy sekret. Uciekała z domu, szukało jej CAŁE Jasło. Rodzice byli przerażeni
  3. Śliczna gwiazda TVP o ślubie i dzieciach. Jej narzeczony ma 19 lat, są uwielbiani za kultowy serial
  4. Dieta aztecka szybko zyskuje coraz większą popularność. Dzięki niej można pozbyć się nadwagi w rekordowo krótkim czasie
  5. Mama odkryła, z kim jej dziecko pisze przez internet i zamarła. Kobieta aż trafiła do szpitala

Źródło: Gazeta PL

Następny artykuł