Mateusz Morawiecki
East News Jakub Kaminski
Mateusz Sidorek - 11 Maja 2020

Premier Morawiecki pilnie apeluje do Polaków. Ujawnił jedno z największych zagrożeń pandemii

Mateusz Morawiecki niedawno zwrócił uwagę na powszechny problem, który jeszcze bardziej nasilił się w okresie pandemii koronawirusa. Premier postanowił zaapelować do Polaków za pośrednictwem mediów społecznościowych, aby pamiętali o ważnej zasadzie, sprawdzając informacje związane z wirusem SARS-CoV-2. Wiele osób staje się ofiarami fake newsów.

Portal Wirtualna Polska poinformował o specjalnym komunikacie, który niedawno wydał Mateusz Morawiecki. Premier zwrócił uwagę na problem, jaki stanowią rozprzestrzeniające się w sieci fake newsy. Morawiecki podkreślił, że w ostatnim czasie napotkał masę dezinformujących artykułów, które dotyczyły pandemii koronawirusa.

Łukasz SzumowskiSzumowski w programie na żywo dostał pytanie o powrót dzieci do szkół. Padła jednoznaczna odpowiedźCzytaj dalej

Mateusz Morawiecki przyznał, że fake newsy stanowią jedno z największych niebezpieczeństw w okresie pandemii. Dezinformacja społeczeństwa może prowadzić do chaosu oraz aktywności, które mogą jednie zaszkodzić Polakom. Dlatego premier postanowił przedstawić listę wiarygodnych źródeł, które podają sprawdzone informacje związane z wirusem SARS-CoV-2.

Mateusz Morawiecki ostrzega przed fake newsami

Po tym, jak Mateusz Morawiecki przekonał się, jak wiele kłamliwych i szkodliwych informacji na temat koronawirusa znajduje się w mediach społecznościowych, postanowił zaapelować do Polaków. Zwrócił uwagę przede wszystkim na fakt, że większość publikowanych teorii nie ma podstaw naukowych ani prawnych. Podał także źródła, z których powinni korzystać Polacy.

- Na samym początku pandemii mówiłem o tym, że jednym z największych zagrożeń dla naszej wspólnoty jest zjawisko fake news. W ciągu ostatnich tygodni spotkałem się z setkami bzdur, kłamstw i pseudonaukowych teorii, które musiałem dementować - słowa premiera cytuje portal Wirtualna Polska - oczywiście polecam oficjalne strony rządowe z domeny gov.pl, a w szczególności: Kancelarii Premiera, Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

W odpowiedzi na teorie dotyczące walki z koronawirusem na własną rękę, Mateusz Morawiecki opublikował film, w którym profesor Andrzej Horban, krajowy konsultant w dziedzinie chorób zakaźnyc,h wypowiada się na temat stosowaniu Ibuprofenu przeciw COVID-19.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Pierwsza polska lekarka historiaDrugi mąż zrobił jej straszne rzeczy, nigdy nie wyglądała już tak jak wcześniej. Wkrótce Polka wylądowała w sułtańskim haremieCzytaj dalej

- Pragnę państwu powiedzieć, że nie ma leków bez objawów ubocznych. Nawet woda, używana jako placebo, ma 30 procent objawów ubocznych. W związku z tym, leki niesterydowe, przeciwzapalne, zwłaszcza zażywane bez sensu i bez opamiętania, mają objawy uboczne. Natomiast nie mają żadnego wpływu, jak się wydaje, na przebieg tej choroby - słowa profesora Andrzeja Horbana cytuje portal Wirtualna Polska.

Dzisiaj grzeje:

1. Kiedy otwarcie salonów fryzjerskich i restauracji? Szumowski zdradził ważne szczegóły, dobra i zła wiadomość

2. Większość z nas miała już koronawirusa? Piorunujące dane, przeważająca część Polaków nie miała pojęcia

Swoim wpisem na Facebooku Mateusz Morawiecki chciał zwrócić uwagę Polaków na szkodliwość fake newsów, zwłaszcza w okresie pandemii. Dezinformacja może prowadzić do niepotrzebnej paniki oraz niebezpiecznych zachowań. Niedawno pisaliśmy również o rządowych planach na wprowadzanie kolejnych etapów łagodzenia obostrzeń.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Druzgoczące wyznanie Martyny Wojciechowskiej. Opowiedziała o swojej chemioterapii, zapaleniu opon mózgowych i mononukleozie, połowę dzieciństwa spędziła w szpitalach
  2. Tragiczna śmierć młodego piłkarza. 19-latek miał przed sobą całe życie
  3. Nie żyje polska pielęgniarka, przegrała z koronawirusem. Osierociła trójkę dzieci
  4. Ewa Farna pokazała zdjęcie mamy. Już wiemy, po kim odziedziczyła urodę
  5. Ola Kwaśniewska wysłała męża do sklepu po koperek i awokado. Pokazała, co przyniósł, płaczemy ze śmiechu
  6. Niebiańskie połączenie smaków. Tradycyjne flaczki z domowym chlebem, 2 cudowne przepisy

Rodzina - najtrudniejsza decyzjaIch 22. dziecko niedawno się urodziło, matka podjęła najtrudniejszą decyzję. Ciężko powstrzymać łzyCzytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News