Mateusz Morawiecki konferencja
Pikio.pl
Joanna Szwalikowska - 10 Października 2020

Pilna konferencja Morawieckiego. Zapadła decyzja, nie ma odwrotu, wielkie zmiany w całej Polsce

Premier Mateusz Morawiecki podczas sobotniej konferencji prasowej wraz z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim przekazali, jakie decyzje podjął rząd w sprawie seniorów w związku z pandemią koronawirusa.

Podczas sobotniej konferencji premier Mateusz Morawiecki zakomunikował, jakie decyzje zostały podjęte w sprawie seniorów w ciągu najbliższych tygodni. Ogłosił duże zmiany.

TVN, pomarańczowe ostrzeżeniaZacznie się dziś wieczorem, apogeum nastąpi we wtorek. TVN alarmuje, wydano pomarańczowe ostrzeżeniaCzytaj dalej

Premier Mateusz Morawiecki zdradził, jakie zmiany czekają nas w najbliższych dniach

Nieoficjalnie dziennikarzom RMF FM udało się ustalić, że w polskich szkołach powróci nauczanie zdalne. Zacznie się od klas najstarszych, co oznacza, że w pierwszej kolejności wysłaną na nią zostaną studenci oraz uczniowie szkół średnich. Najmłodsi uczniowie mieliby jak najdłużej pozostawać w szkołach. Oficjalna informacja w sprawie szkół wbrew wcześniejszym zapowiedziom na ten moment nie padła.

- Najważniejsza kwestia dziś to, jak ochronić naszych seniorów (...) Wprowadzamy godziny dla seniorów od godziny 10.00 do 12.00 - przekazał premier. Dodał, że podjęto również decyzję o przekazaniu 38 milionów złotych dla DPS-ów w celu ochrony seniorów.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

ŚlubTeściowa dała zięciowi na ślubie karteczkę. Kiedy umarła, zdradził żonie jej zapierającą dech treśćCzytaj dalej

Podczas sobotniej konferencji premier Mateusz Morawiecki przekazał, że na ten moment najważniejszym jest, by ograniczyć liczbę zgonów oraz zapewnić wydolność służby zdrowia.

- Nasze strategiczne cele na najbliższe tygodnie to przede wszystkim zmniejszenie liczby zgonów i opieka nad seniorami, zapewnienie wydolności służby zdrowia, a także utrzymanie gospodarki w możliwie dużym reżimie sanitarnym, ale na normalnych obrotach - mówił premier Mateusz Morawiecki. Zapowiedział również bezwzględne egzekwowanie wprowadzonych ograniczeń. Za brak maseczki na ulicy możemy otrzymać mandat.

- Musimy mieć świadomość, że reguły, które wyznaczamy są wskazówkami i zaleceniami, które powinny być przestrzegane przez seniorów, to może ocalić życie. W ramach solidarności międzypokoleniowej, przestrzegając zasad, chronimy zdrowie i życie seniorów - mówił premier.

Dzisiaj grzeje:

1. Profesor wprost przyznał, ile jeszcze potrwa epidemia. Nie ukrywał fatalnych wiadomości

2. Rozpacz, trwa pilna akcja ratunkowa. ”Możemy potwierdzić trzecią ofiarę”

3. Niewiarygodne, ile na swoim zwycięstwie zarobiła Iga Świątek. Kwota trudna do wyobrażenia

Już dzisiaj w życie weszły nowe obostrzenia, co oznacza, że cała Polska z wyłączeniem powiatów w strefie czerwonej, została strefą żółtą. Najważniejszym nakazem, który wszedł w życie, jest obowiązek zasłaniania ust oraz nosa w przestrzeni publicznej.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Afera po programie "W tyle wizji" na TVP Info. Gość dostał "groźby karalne", ruszyła fala krytyki
  2. Jarosław Bieniuk wciąż tęskni za zmarłą żoną. Internauci dostrzegli szczegół, który mówi wszystko (FOTO)
  3. Wszystko poszło na żywo w Polsacie. Polacy dowiedzieli się właśnie, co ma wydarzyć się za kilka tygodni
  4. Właśnie wykryto nowe, ogromne ognisko zakażeń w Polsce. Bardzo przykre informacje
  5. Lekarz odmówił umierającemu pacjentowi pomocy. Skandal i olbrzymia afera w polskim szpitalu
  6. Pokazała zdjęcie w bikini i rozpętała burzę, sama Kukulska nie przebierała w słowach. Mało kto wie, że gwiazda pasjonuje się gotowaniem

Mężczyzna znalazł dziwne jajkoZnalazł na podwórku bardzo dziwne jajko. Kilka sekund później pękło, rzucił się do ucieczkiCzytaj dalej

Źródło: Radio Zet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News