Wkurzony ksiądz ostro zbeształ Morawieckiego. Zdębiejecie po jego mocnych słowach do premiera

Wkurzony ksiądz ostro zbeształ Morawieckiego. Zdębiejecie po jego mocnych słowach do premiera Źródło: youtube.com/Telewizja Republika

Mateusz Morawiecki jako polityk Prawa i Sprawiedliwości może liczyć na przychylność księży. Znalazł się jednak jeden, któremu mocno nie spodobała się wypowiedź premiera podczas niedawnej konwencji. Duchowny ani myślał skrywać swoje niezadowolenie i wypowiedział w kierunku premiera kilka bardzo ostrych słów.

Mateusz Morawiecki został ostro potraktowany przez jednego z księży. Zdecydowanie nie spodobała mu się wypowiedź premiera na temat ochrony środowiska i tego, co powiedział podczas całego zebrania PiS-u w ubiegły weekend.

Mateusz Morawiecki zirytował księdza do granic

Ksiądz Wojciech Michał Lemański nie jest fanem prawicowej partii i nie ma zamiaru się z tym kryć, dlatego na Facebooku zdecydowanie napisał, co sądzi o wystąpieniu Mateusza Morawieckiego. Chodziło o obietnicę, że do końca roku zostanie zasadzonych 500 milionów drzew. Ksiądz skwitował to krótko i ostro.

- Przestań bredzić. Zobacz jak tam budowa promu, którą zapoczątkowałeś. Sadzenie drzew, to nie zakup działek od Kościoła. Za miskę ryżu nawet polscy leśnicy nie dadzą się nająć do tej roboty - można przeczytać na jego profilu jako komentarz do linku z obietnicami premiera o zasadzeniu pół miliarda drzew.

Do końca roku pozostało niecałe 6 miesięcy, a czasu coraz mniej. W kwietniu tego roku minister środowiska Henryk Kowalczyk przytoczył, że tyle rocznie sadzą w Polsce Lasy Państwowe. Internauci natychmiast przystąpili do obliczeń.

33 drzewa na sekundę

- Zaniepokojony chwytam za kalkulator. 500 mln drzew w 4 lata, czyli 1460 dni. Daje to, bagatela, 342 465,75 zasadzonego drzewa dziennie. 14 269,4 drzewa na godzinę. Tak. To bardzo prawdopodobne, że się to uda. Tylko minionki muszą rzucić wszystko i na wezwanie wodza sadzić non stop - napisał jeden z internautów, pokazując swoje matematyczne wyliczenia.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Niestety, plany Mateusza Morawieckiego mogą pokrzyżować jedynie krótki czas jaki pozostał do końca roku oraz leśnicy, którzy teraz będą mieć pełne ręce roboty od dodatkowych obowiązków. Z czasem okaże się, czy i oni nie zaczną okazywać niezadowolenia.

- Wdrożymy takie zapisy, żeby nie było tej betonowej dżungli w miastach, żeby w te upalne dni można było korzystać z zieleni. Zrobimy odpowiednie przepisy, żeby deweloperzy i włodarze miast musieli w odpowiednich proporcjach dbać również o zieleń, o drzewa - tak na konwencji mówił Mateusz Morawiecki.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Beata Tyszkiewicz miała romans z 30 lat młodszym aktorem! On miał 24 lata, ona 54. Nie uwierzycie, z kim!
  2. Nie uwierzycie, jak wygląda dziecko Omeny Mensah! Gdy zobaczycie zdjęcie, zdębiejecie
  3. W każdej chwili mogą CAŁKOWICIE odebrać Ci 500 plus. Wiadomo już, kto je straci
  4. Mąż pracujący za granicą napisał do żony, że nie wyśle jej pieniędzy. Gdy zobaczycie jej odpowiedź popłaczecie się ze śmiechu
  5. Lekarze otworzyli jej czaszkę, by wyciąć nowotwór. Kiedy zobaczyli, co naprawdę było w środku, pobledli
  6. Robert Lewandowski przywalił z kopa we flaszkę i wyzwał znanego piłkarza. Nagranie trafiło do sieci

Źródło: Super Express

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News