Mateusz Morawiecki wprowadził w całej Polsce stan alarmowy

Mateusz Morawiecki wprowadził w całej Polsce stan alarmowy Źródło: Flickr/Kancelaria Premiera

Premier Mateusz Morawiecki wprowadził w całej Polsce stan alarmowy, który będzie obowiązywał już w najbliższych dniach. Prezes Rady Ministrów zdecydował się na taki krok z obawy na rosnące zagrożenie przed wyborami parlamentarnymi.

Premier Mateusz Morawiecki wprowadził w całym kraju stan alarmowy, który będzie obowiązywał już od czwartku przez kilka najbliższych dni. Prezes Rady Ministrów podjął taką decyzję tuż przed wyborami parlamentarnymi, w związku z podejrzeniem realnego zagrożenia.

Mateusz Morawiecki wprowadził stopień alarmowy BRAVO-CRP

Premier zdecydował się na wprowadzenie stopnia alarmowego BRAVO-CRP w związku ze zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi. Stan alarmowy będzie obowiązywał już od jutra, a zostanie zniesiony 14 października minutę przed północą. Mateuszowi Morawieckiemu zależy na wzmożonym monitoringu stanu bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych tuż przed wyborami do Sejmu i Senatu.

- Z uwagi na wybory parlamentarne premier wprowadził na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej 2. stopień alarmowy BRAVO-CRP. Dotyczy on zagrożeń w cyberprzestrzeni. Oznacza to, że administracja prowadzi wzmożony monitoring stanu bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych. Obowiązywać on ma od godziny 00:01 w czwartek do godziny 23:59 w poniedziałek - napisał Grzegorz Świszcz, zastępca dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Stopnie alarmowe CRP mają za zadanie zminimalizować ryzyko powstawania zagrożeń w cyberprzestrzeni. Podczas trwania tego typu alarmu administracja publiczna musi zastosować wzmożony monitoring stanu bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych. Kiedy BRAVO-CRP będzie już obowiązywał, instytucje publiczne będą śledzić i dokładnie weryfikować, czy zasady bezpieczeństwa komunikacji elektronicznej nie zostały w żaden sposób naruszone. 

Dzisiaj grzeje: 1. Z OSTATNIEJ CHWILI: Nie żyje Jan Szyszko. Znamy nieoficjalną przyczynę śmierci
2. Krzysztof Jackowski ma fatalne wieści dla milionów Polaków. Lepiej się przygotujcie na koszmarną zimę, tak źle jeszcze nie było

Według ustawy o działaniach antyterrorystycznych, w przypadku realnego zagrożenia dotyczącego wystąpienia zdarzenia o charakterze terrorystycznym systemów teleinformatycznych organów administracji publicznej, można wprowadzić stopień alarmowy CRP. W przypadku wyborów parlamentarnych zagrożenie jest dość duże, dlatego premier zdecydował się wprowadzenie alarmu na terenie całego kraju.

Najlepsze newsy dnia:

  1. PRZERAŻAJĄCA prawda o emeryturach. Nie utrzymasz nawet mieszkania
  2. Karel Gott nie żyje. Na jaw wychodzą przerażające szczegóły
  3. 40 osób nie żyje, głównie kobiety i dzieci, kolejnych 12 jest rannych. Koszmar na ślubie
  4. Przepis na idealny kotlet schabowy jurorki MasterChefa. Dzięki niemu odkryjesz zupełnie nowy wymiar klasycznego dania, niebo w gębie
  5. W ciągu 16 lat poroniła 18 razy. Za 19 razem lekarzem odkryli rzecz, która na zawsze zmieniła jej życie

źródło: Fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News