Mateusz Morawiecki podjął decyzję
MATEUSZ SLODKOWSKI/AFP/East News
Weronika Wasiak - 9 Września 2020

Z ostatniej chwili: premier Morawiecki właśnie podjął decyzję. Wszystko po najbliższym weekendzie

Mateusz Morawiecki podjął ostateczną decyzję. Oficjalnie poinformował, że wszystko będzie miało miejsce już po zbliżającym się weekendzie. Takich informacji opinia publiczna się nie spodziewała.

Premier Mateusz Morawiecki nie miał wyboru? W przytaczanej przez "Onet" rozmowie w Polskim Radiu przekazał zaskakujące informacje.

Mateusz Morawiecki podjął decyzję

Jak podaje "Onet", w środowej rozmowie dziennikarza Polskiego Radia z premierem Morawieckim ten zaprosił opozycję na kolejne spotkanie w sprawie Białorusi. Zaznaczył, że cała sytuacja jest "rzeczą przełomową, sprawą najwyższej wagi dla Białorusinów, ale także dla Polski dla całej Europy".

Gienek Loska nie żyjeNagła, tragiczna wiadomość. Nie żyje Gienek LoskaCzytaj dalej

- Zapraszam opozycję na przyszły tydzień po to, żeby znowu porozmawiać o Białorusi w obecnym stanie wydarzeń - mówiła na antenie Polskiego Radia premier Morawiecki - Białorusini nie tylko przełamali swój strach, ale też pokazują całej Europie, że chcą należeć do Europy wolnych, demokratycznych, praworządnych narodów - dodał.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

TVP aktor zaskakująca metamorfozaZaskakująca metamorfoza gwiazdy serialu emitowanego na TVP. Mało kto dziś go rozpoznaCzytaj dalej

W przytaczanej przez Onet rozmowie Mateusz Morawiecki zaznaczył również, że "Polska pomaga Białorusi w podjęciu decyzji" i podkreślił, że program musi być konkretny. Jak wymienił, Polska umożliwia Białorusi: leczenie w polskich szpitalach osób poszkodowanych w demonstracjach czy torturowanych przez władze białoruskie, a także okazuje pomoc materialną i humanitarną.

Dzisiaj grzeje:

1. Ostatnie chwile Gienka Loski doprowadzają do płaczu. Mało kto wiedział, co działo się za zamkniętymi drzwiami
2. Mandat na ponad 2 miliony złotych? Rekordziście grozi również więzienie
3. Nagle Szumowski przerwał wywiad na żywo i zrobił powalającą rzecz. Widzowie nie wierzyli własnym oczom, kto by pomyślał?

- Również wspieramy ich przekazywaniem prawdziwych informacji, przekazywaniem prawdy o tym, co dzieje się na Białorusi. [...] Białoruś musi być wspierana przez UE, dlatego jeszcze w sierpniu wnioskował o zwołanie specjalnego posiedzenia Rady Europejskiej w sprawie Białorusi i zostało ono bardzo szybko zwołane - mówił na antenie Polskiego Radia premier Mateusz Morawiecki, cytowany przez serwis "Onet".

Najlepsze newsy dnia:

  1. Prowadząca "Nasz nowy dom" Polsatu po raz pierwszy o swoim dzieciństwie. "Musieliśmy sobie radzić"
  2. Milionerzy: Dostał niezwykle ciężkie pytanie za 40000 zł. Znasz poprawną odpowiedź?
  3. Dramat w rodzinie Lisów, ciężka choroba wygrała. Hanna przeżywa żałobę, zmarła jej matka
  4. Łukasz Szumowski zdradził, co czeka nas jesienią. Wszystko poszło na antenie na żywo
  5. Zacznie się już niebawem. Jackowski przekazał wizję wywołujące przerażenie
  6. Trick rodem z PRL-u. Kotlety schabowe można zrobić z mięsa mielonego, znamy przepis

Kobieta skorzystała z obowiązującego prawa, to nie była łatwa decyzjaOtworzył drzwi kobiecie, która wręczyła mu noworodka i uciekła. Nie do uwierzenia, co stało się z dzieckiemCzytaj dalej

Źródło: Onet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News