Żółte strefy są dopiero początkiem? Morawiecki zdradził właśnie, jaka będzie ostateczność
Pikio.pl
Weronika Wasiak - 8 Października 2020

Żółte strefy są dopiero początkiem? Morawiecki zdradził właśnie, jaka będzie ostateczność

Mateusz Morawiecki zabrał głos w sprawie dynamicznie rozwijającej się epidemii koronawirusa w Polsce. Jak przekazał, żółte strefy mogą być dopiero początkiem. Jaka będzie ostateczność?

Mateusz Morawiecki, w czasie konferencji prasowej, wprost przyznał, że dotarła już do nas zapowiadana przez ekspertów druga fala epidemii i to ze zdwojoną siłą. Z dnia na dzień liczba nowych przypadków zarażeń wzrasta w dramatycznym tempie, wobec czego rząd nie zamierza pozostać obojętny. Premier Morawiecki oficjalnie poinformował, jakich podjętych przez władze działań Polacy mogą się spodziewać, jeżeli sytuacja nie ulegnie poprawie.

wiadomości szkoły obostrzeniaZapadła decyzja, nie ma już odwrotu. Nieoficjalnie: uczniowie od jutra zostaną objęci ograniczeniamiCzytaj dalej

Mateusz Morawiecki zdradził, jaka będzie ostateczność

"Mamy 4 280 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem" - tak zaczął się opublikowany dziś przez Ministerstwo Zdrowia komunikat. Dane, o których poinformowano 8 października, są najgorszymi od momentu wybuchu epidemii w Polsce. Dzień wcześniej MZ poinformowało o 3003 nowych przypadkach, zatem w ciągu zaledwie dwóch dni na COVID-19 zachorowało aż 7283 osób.

- Jesienią druga fala koronawirusa do nas dotarła - musimy się z nią zmierzyć w sposób zdecydowany, kategoryczny, korzystając z doświadczeń jakie nabyliśmy oraz doświadczenia oparte o sytuację w innych krajach - mówił w czasie ostatniej konferencji prasowej Mateusz Morawiecki, cytowany przez serwis RP.pl.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

ŚlubTeściowa dała zięciowi na ślubie karteczkę. Kiedy umarła, zdradził żonie jej zapierającą dech treśćCzytaj dalej

Jednocześnie premier Morawiecki przekazał, że w świetle najnowszych danych epidemiologicznych rząd został zmuszony do podjęcia zdecydowanych kroków i już 10 października na terenie całego kraju zostaną wprowadzone zasady, które dotychczas obowiązywały tylko w strefie żółtej.

- Nasze podejście musi doprowadzić do tego, że spowolnimy tempo zakażeń, nie chcemy doprowadzić do zamknięcia gospodarki i niedostępności służby zdrowia dla pacjentów - zaznaczył.

Dzisiaj grzeje:

1. Koszmarna pomyłka Ministerstwa Zdrowia, rzecznik potwierdził. Co się teraz stanie?

2. Ministerstwo Zdrowia bije na alarm. Pilna wiadomość dla wszystkich kobiet

3. Ogromne obostrzenia w całym kraju, zakazy od soboty. Po wejściu do sklepu będzie można się mocno zdziwić

W czasie konferencji Mateusz Morawiecki został również zapytany o to, czy rząd rozważa wprowadzenie stanu nadzwyczajnego w związku z epidemią. W odpowiedzi premier wprost przyznał, że jeżeli sytuacja nie ulegnie poprawie, najprawdopodobniej do tego dojdzie.

- Jeśli sytuacja będzie ulegała dalszej eskalacji nie wykluczamy żadnej sytuacji, w tym takiej, jaką opisał pan redaktor [wprowadzenia stanu wyjątkowego - dop. redakcji] - wyjaśnił Mateusz Morawiecki.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wystarczy 5 zł, aby obkupić się w Biedronce. Zdumiewająca oferta ściągnie do sklepu tłumy
  2. Nie do wiary, ile kosztują buty Anny Lewandowskiej. Wielu Polaków nie może sobie na nie pozwolić, monstrualna cena
  3. Ludzie są wywożeni w karetkach za miasto, sytuacja jest bardzo zła. Co się dzieje? Niepokojąca relacja z Warszawy
  4. Awaria w dużym banku, klienci wściekli. Nie mają dostępu do konta, nie mogą zrobić przelewów
  5. Medialne doniesienia są bardzo przykre. Jest źle z księżną Kate
  6. Anielska rozkosz dla podniebienia, najlepsze pieczone ziemniaki. Dodatki sprawiają, że nie potrzebujesz na obiad nic więcej

Mężczyzna znalazł dziwne jajkoZnalazł na podwórku bardzo dziwne jajko. Kilka sekund później pękło, rzucił się do ucieczkiCzytaj dalej

Źródło: RP

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News