Mateusz Morawiecki prosi o osocze
Pikio.pl
Irmina Jach - 7 Listopada 2020

Premier Morawiecki nie mógł dłużej milczeć. Zaapelował do grupy Polaków, przejmujące nagranie obiegło Polskę

Mateusz Morawiecki opublikował bardzo ważny apel skierowany do dużej grupy Polaków. Premier nie mógł dłużej milczeć, zabranie głosu na tak kluczowy temat okazało się być konieczne. Polskę obiegło przejmujące nagranie. Najnowszą prośbę szefa rządu warto wziąć sobie do serca. Spełnienie jej może uratować życie wielu osób.

Mateusz Morawiecki umieścił w sieci niezwykle ważne nagranie, w którym błaga o pomoc dla osób chorych na COVID-19. Nie można przegapić tego apelu. Istnieje duża szansa, że możesz uratować komuś życie. Procedura jest niezwykle prosta.

Trzaskowski już nie wytrzymał, pilnie apeluje do rządu. Sytuacja staje się dramatycznaTrzaskowski już nie wytrzymał, pilnie apeluje do rządu. Sytuacja staje się dramatycznaCzytaj dalej

Mateusz Morawiecki opublikował ważny apel

Na Facebooku pojawił się pilny apel premiera skierowany do wszystkich ozdrowieńców. Mateusz Morawiecki prosi, by jak najwięcej osób, które mają za sobą COVID-19, zdecydowało się na oddanie osocza. Taka pomoc jest na wagę złota. W czasach rozwijającej się pandemii liczy się każda minuta.

Premier podkreślił, że jesienna fala koronawirusa uderzyła mocniej, niż przewidywały to jakiekolwiek scenariusze opracowywane przez rząd. Z podobną sytuacją zmagają się niemal wszystkie kraje świata. W tak trudnej chwili wzajemna pomoc jest niezbędna.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

- Przed nami listopad, być może najtrudniejszy miesiąc w walce z epidemią. Dlatego dzisiaj potrzebujemy solidarności, ludzkiej, prostej, zwykłej solidarności - apeluje Mateusz Morawiecki.

- Tę solidarność pokazują wszyscy ozdrowieńcy, którzy mogą oddawać krew i oddają swoją krew. Dopóki nie zostanie wynaleziona skuteczna szczepionka, jest to jedna z metod, które spowalniają chorobę, a więc być może ratują ludzie życie - dodał.

- Z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach chciałbym zaapelować do wszystkich ozdrowieńców. Jeżeli możecie oddać krew, to oddajcie ją. Stając się dawcami krwi, dawcami osocza, stajecie się dawcami życia - zakończył swój apel premier.

Dzisiaj grzeje:

1. Dziś ruszyły masowe kontrole Polaków, akcja na cały kraj. Konsekwencje mogą być poważne

2. To już pewne. Stanie się 9 listopada. Polki i Polacy będą zdruzgotani decyzją

3. Od poniedziałku obowiązkowe testy na koronawirusa dla Polaków. Niespodziewanie trafiliśmy na "czerwoną listę"

Pasywna terapia przeciwciałami, czyli wykorzystanie w leczeniu przeciwciał zawartych w surowicy krwi osób, które wyzdrowiały z COVID-19, jest jedną z najskuteczniejszych metod leczenia zarażenia niebezpiecznym patogenem. To właśnie na nim ma opierać się pierwszy polski lek.

Osocze mogą oddać osoby, które chorowały na COVID-19, są w wieku 18-65 lat oraz spełniają kryteria kwalifikujące dla dawców określone w rozporządzeniu ministra zdrowia z dnia 11 września 2017 roku w sprawie warunków pobierania krwi od kandydatów na dawców krwi i dawców krwi.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Gigantyczny nowofundland próbuje wdrapać się kobiecie na kolana. Nie wszystko poszło po jego myśli
  2. Genialny Bayern Monachium. Robert Lewandowski huknął z głowy jak z armaty, co za strzał (WIDEO)
  3. Premier Morawiecki nie wytrzymał, ma już dość. W mocnych słowach skomentował zachowanie Polaków
  4. Niepojęte doniesienia o Viki Gabor, miało się nie wydać. Przecież ona ma dopiero 13 lat
  5. Morawiecki zdradził, kiedy obostrzenia mogą zostać złagodzone. Trudno uwierzyć
  6. Użytkownicy Windows 10 zgłaszają wiele poważnych błędów. Wszystko przez nową aktualizację, lepiej nie instalować
  7. Małgosia z 5. edycji “Rolnik szuka żony” jest nie do poznania. Teraz zdradziła sekret swojej metamorfozy

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: RMF24/Krwiodawcy.org

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News