Morawiecki pierwszy raz po śmierci ojca. "Nic nie będzie jak dawniej"

Morawiecki pierwszy raz po śmierci ojca. "Nic nie będzie jak dawniej" Źródło: Screen/Youtube/TVP Info

Mateusz Morawiecki zabrał głos w sprawie rodzinnej tragedii. Premier we wzruszający sposób wypowiedział się na temat śmierci ojca i przyznał, że już nic nie będzie tak, jak dawniej.

Mateusz Morawiecki zabrał głos w związku z rodzinną tragedią. Była to jego pierwsza wypowiedź po śmierci ojca. Premier podzielił się swoimi przemyśleniami na temat tej smutnej sytuacji i przyznał, że po tej stracie nic już nie będzie takie, jak dawniej. 

Mateusz Morawiecki w żałobie 

Mateusz Morawiecki zmaga się obecnie z rodzinną tragedią. Ojciec premiera, Kornel Morawiecki, odszedł w zeszły poniedziałek, a w sobotę odbyło się jego uroczyste pożegnanie. Zmarły spoczął na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. 

Politycy tłumnie stawili się na pogrzebie Kornela Morawieckiego i składali kondolencje jego rodzinie. Premier pierwszy raz po tym smutnym wydarzeniu podzielił się swoimi przemyśleniami na ten temat i odniósł się do zbliżających się wyborów.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Mocne słowa premiera 

Mateusz Morawiecki musi zmagać się ze stratą ojca w bardzo trudnym momencie, jeżeli chodzi o sytuację polityczną. Bowiem cała partia PiS szykuje się na wybory i wszyscy są skoncentrowani na kampanii. Premier również nie może sobie pozwolić na chwilę przerwy, więc mimo dogłębnego smutku związanego z utratą ukochanego ojca, szybko musi się otrząsnąć i zabrać do pracy.

- Bardzo dziękuję za wyrazy współczucia od wszystkich państwa, którzy kierowali kondolencje w kierunku moim i mojej rodziny, dziękuję także konkurentom politycznym, którzy ciepło wyrazili się o moim ojcu - powiedział Mateusz Morawiecki i jednocześnie odniósł się krytycznie w stosunku do Lecha Wałęsy.

Były prezydent nazwał bowiem Kornela Morawieckiego "zdrajcą". Premier natomiast wypomniał Wałęsie swoją szemraną według niego przeszłość i wypomniał błędy z młodości. Mateusz Morawiecki zapewnił również, że w obliczu tragedii, nie ma czasu na odpoczynek i już od dzisiaj zamierza wrócić do pracy. 

Dzisiaj grzeje: 1. Pies odkrył co dziewczynka zobaczyła nad taflą wody. Szybko ocenił sytuację i rzucił się na pomoc
2. Wreszcie! Dowiedzieliśmy się jak wygląda córka Marty Kaczyńskiej, ale zdjęcie może zaraz zniknąć z internetu

- Ta sytuacja jest dla mnie ciężka, więc na pewno nic nie będzie takie jak było dawniej - brzmiały wzruszające słowa premiera, który musi zmagać się z tą rodzinną tragedią w gorącym przedwyborczym okresie. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Skażone mięso wycofywane w pośpiechu. 5 ofiar śmiertelnych
  2. Trzy ogromne psy otoczyły nowo narodzonego kotka. Był bezbronny, to musiało się tak skończyć
  3. Kręgosłup uczestnika Tańca z Gwiazdami w ruinie! Nie może chodzić, trwa walka z czasem
  4. Brutalna riposta w DDTVN. Filip Chajzer natychmiast zamilkł, kiedy tylko usłyszał bezlitosne słowa
  5. Fani "Królowych życia" czują się oszukani i upodleni! Wszystko było ustawką?!

Źródło: Wirtualna Polska 

Następny artykuł