Mateusz Morawiecki skomentował zachowanie Polaków
Pikio.pl
Joanna Szwalikowska - 6 Listopada 2020

Premier Morawiecki nie wytrzymał, ma już dość. W mocnych słowach skomentował zachowanie Polaków

Mateusz Morawiecki nie był w stanie już dłużej wytrzymać. Musiał głośno powiedzieć, co myśli o zachowaniu Polaków. Padły ostre słowa.

Mateusz Morawiecki postanowił publicznie skomentować zachowanie wielu Polaków. Uznał, że nie jest w stanie już dłużej milczeć i w końcu musi jasno wyrazić swoje zdanie. W jego komentarzu padły ostre słowa.

Trzaskowski już nie wytrzymał, pilnie apeluje do rządu. Sytuacja staje się dramatycznaTrzaskowski już nie wytrzymał, pilnie apeluje do rządu. Sytuacja staje się dramatycznaCzytaj dalej

Mateusz Morawiecki nie mógł wytrzymać. Zdradził, co myśli o zachowaniu Polaków

Premier nie mógł dłużej pozostawać obojętny na to, co widzi. Wielu Polaków wciąż opiera się noszeniu maseczek, twierdząc, iż jest to forma zniewolenia, a pandemia koronawirusa nie istnieje. Zdaniem Mateusza Morawieckiego nie jest to jednak zwyczajna forma buntu.

- Ten cienki kawałek materiału na twarzy to często granica między życiem i śmiercią – zwłaszcza dla naszych seniorów. Wbrew pozorom nienoszenie maseczek to nie wyraz buntu i niezależności, ale zwykłej głupoty - napisał premier na swoim profilu na Facebooku.

Premier postanowił opublikować na swoim profilu na Facebooku ostry wpis, w którym jasno powiedział, co myśli o osobach, które nie noszą maszeczek w przestrzeni publicznej i świadomie narażają zdrowie oraz życie innych osób. Jego zdaniem, jest to zachowanie skrajne nieodpowiedzialne. Określił je jako przejaw głupoty.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Komentarz premiera pojawił się pod najnowszym spotem dotyczącym promowania noszenia maseczek. Opublikowało je Ministerstwo Zdrowia. Jak można bowiem zauważyć, wciąż wiele osób nie stosuje się do powszechnego obowiązku zasłaniania ust oraz nosa w przestrzeni publicznej.

- Ten cienki kawałek materiału na twarzy to często granica między życiem i śmiercią - zwłaszcza dla naszych seniorów. Wbrew pozorom nienoszenie maseczek to nie wyraz buntu i niezależności, ale zwykłej głupoty. Posłuchajmy specjalistów i lekarzy a nie polityków! Nośmy maseczki - bądźmy odpowiedzialni! Bo inaczej możemy skończyć z zupełnie inną maską na twarzy... - napisał premier Mateusz Morawiecki w komentarzu na spot Ministerstwa Zdrowia, który dotyczył promowania noszenia maseczek.

Premier Mateusz Morawiecki w ostry sposób skomentował zachowanie Polaków, którzy nie zasłaniają ust oraz nosa w przestrzeni publicznej. Powołał się na opinię lekarzy oraz specjalistów, którzy udowodnili, że noszenie maseczek pozwala na skuteczne ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Dzisiaj grzeje:

1. Dziś ruszyły masowe kontrole Polaków, akcja na cały kraj. Konsekwencje mogą być poważne

2. Pilny apel premiera, zwrócił się do jednej grupy Polaków. Nie ma ani chwili do stracenia

3. Od poniedziałku obowiązkowe testy na koronawirusa dla Polaków. Niespodziewanie trafiliśmy na "czerwoną listę"

- Mocny, ale prawdziwy - skomentował spot również minister zdrowia Adam Niedzielski na Twitterze, będący pod wrażeniem opublikowanego materiału.

Pandemia koronawirusa w dalszym ciągu nie ustaje. Każdego dnia na całym świecie przybywa tysięcy chorych. Tymczasem skutecznego leku oraz szczepionki nadal brakuje. Choć naukowcy w pocie czoła starają się odnaleźć skuteczny lek, nie jest to prostym zadaniem, dlatego na ten moment jedynym, co nam pozostaje, jest skuteczne chronienie się przed ewentualnym zakażeniem.

W piątek 6 listopada Ministerstwo Zdrowia przekazało informację o 27 086 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Resort przekazał również informację o tym, że zmarło kolejnych 445 osób, u których została stwierdzona infekcja SARS-CoV-2 - to największa liczba od początku epidemii koronawirusa w Polsce.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Prezydent Przemyśla przerywa milczenie. Czy psy, które zagryzły 12-letniego Kamilka, zostaną uśpione?
  2. Piotr Żyła wystartuje w wyborach prezydenckich? Już snuje plany, "ktoś musi z tym zrobić porządek"
  3. Dotarła do nas porażająca wiadomość. Chodzi o stan zdrowia Artura Barcisia, dramatyczna sytuacja
  4. Niepojęte doniesienia o Viki Gabor, miało się nie wydać. Przecież ona ma dopiero 13 lat
  5. Morawiecki zdradził, kiedy obostrzenia mogą zostać złagodzone. Trudno uwierzyć
  6. Mbank ostrzega swoich klientów przed oszustami. Można stracić wszystkie pieniądze, ważny szczegół
  7. W Karpatach odnaleziono gatunek od dawna uznawany za wymarły. Pojawił się na Ziemi zaraz po wyginięciu dinozaurów

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: TVP Info, RMF FM, Polskie Radio

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News