Morawiecki kandydatem PiS na premiera? Ruszyła giełda nazwisk

Morawiecki kandydatem PiS na premiera? Ruszyła giełda nazwisk Źródło: youtube.com/Kancelaria Premiera

Mateusz Morawiecki nie jest murowanym kandydatem Prawa i Sprawiedliwości do objęcia stanowiska szefa rządu. Mimo że Jarosław Kaczyński chwalił postać Morawieckiego, to okazuje się, że do objęcia stanowiska premiera jest jeszcze kilku kandydatów. Szef partii musi podjąć tę ciężką decyzję i przedstawić Polakom, kto będzie premierem, jeśli Prawo i Sprawiedliwość powtórzy swój sukces wyborczy sprzed 4 lat.

Mateusz Morawiecki nie może być pewien swego. Obecny premier, który po zastąpieniu Beaty Szydło udowadniał prezesowi PiS, że radzi sobie z posadą szefa rządu może zostać niebawem zastąpiony. Mówi się o tym, że na miejsce prezesa Rady Ministrów powołany może być ktoś z trójki zupełnie innych kandydatów. Czy w obozie władzy dojdzie do nieoczekiwanego przetasowania na samym szczycie?

Mateusz Morawiecki nie będzie premierem? Zaskakujące doniesienia z Nowogrodzkiej

Okazuje się, że obecny premier Polski może zostać zastąpiony przez trzy nazwiska - Joachima Brudzińskiego, Mariusza Błaszczaka, albo Tomasza Porębę. Według doniesień płynących z partii sam Jarosław Kaczyński nie wie jeszcze, komu zaufać.

Dzisiaj grzeje: 1. Oskarżano ją o to, że byłą królową mafii. Zabrała głos po śmierci Staraka

2. Nie żyje 30-letnia piosenkarka. Zginęła w straszliwym wypadku, osierociła malutką córkę

Kandydatura Morawieckiego wydawałaby się naturalna. Rządy byłego ministra gospodarki przekonują Polaków, a część opinii publicznej niezmiernie mu ufa. Z drugiej strony, Kaczyński chciałby uhonorować także Joachima Brudzińskiego, na którego mógł liczyć przez długie lata, albo Mariusza Błaszczaka, który przez wielu uważany jest za prawą rękę szefa PiS.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Anonim zostanie premierem?

Wśród giełdy nazwisk nie brakuje także Tomasza Poręby. Działacz PiS-u uważany jest za autora sukcesów swojej partii na szczeblu wyborów samorządowych. Nowa twarz i polityk z nieznanym publicznie CV mógłby zachęcić wyborców do zaufania nowej jakości i zmianie pokoleniowej w partii Jarosława Kaczyńskiego.

O ile sam polityk nie powiedział jeszcze, kogo desygnuje na urząd premiera, o tyle musi się mierzyć z presją czasu. Jego najwięksi polityczni rywale z Koalicji Obywatelskiej już od pewnego czasu lansują postać Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Tamta nominacja była dość dużym zaskoczeniem, gdyż każdy spodziewał się, że to Grzegorz Schetyna zechce być prezesem Rady Ministrów. Czy Jarosław Kaczyński zdecyduje się na podobny zabieg?

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jesteś mamą lub tatą? Jeśli nie zdążysz do końca września, możesz stracić 1500 złotych
  2. Gwiazdor TVP przeżył śmierć kliniczną. Przerażające, zdradził, co zobaczył po tamtej stronie
  3. Gdy zobaczył Donalda Tuska schował się przed nim do szafy. Europoseł PiS ujawnił szczegóły incydentu
  4. Omyłkowo wysłał żenującego SMS-a do żony zamiast kolegi. Treść była dla kobiety poniżająca
  5. Mały syn powiedział mamie, że chce umrzeć. Zorganizowała dla niego akcją na niebywałą skalę

Źródło: Money.pl

Następny artykuł