Mateusz Morawiecki lockdown
Freepik teksomolika
Irmina Jach - 5 Listopada 2020

Premier Morawiecki niechcący zdradził, kiedy w Polsce rząd wprowadzi lockdown. Ciężko uwierzyć, że tak szybko

Mateusz Morawiecki, podczas wczorajszej konferencji prasowej, poinformował o kolejnych obostrzeniach, które będą obowiązywać w związku z dramatyczną sytuacją epidemiologiczną w kraju. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, rząd został zmuszony do podjęcia kolejnych kroków mających na celu ograniczenie transmisji niebezpiecznego patogenu. Premier niechcący zdradził, kiedy można spodziewać się lockdownu.

Mateusz Morawiecki, ogłaszając najnowsze restrykcje reżimu sanitarnego zapowiedział, że są to ostatnie kroki przed wprowadzeniem lockdownu. Nowe zasady będą obowiązywały do czasu, w którym liczba zakażeń znacząco się zmniejszy. Jeśli taka sytuacja nie będzie miała miejsca, należy spodziewać się ponownego zamrożenia gospodarki. Może do tego dojść szybciej niż wszyscy myślą.

Pilne: Morawiecki na żywo powiedział, co z Sylwestrem. Odpowiedź zaskoczyła wszystkich obecnychPilne: Morawiecki na żywo powiedział, co z Sylwestrem. Odpowiedź zaskoczyła wszystkich obecnychCzytaj dalej

Mateusz Morawiecki zdradził datę kolejnego lockdownu

Podczas wczorajszego wystąpienia premiera na telebimach zostały wyświetlone specjalne plansze, które przedstawiały kolejne kroki podejmowane przez rząd. Zaprezentowano progi etapów bezpieczeństwa, które będą obowiązywały w zależności od średniej liczby zachorowań na 100 tysięcy osób/7 dni w skali kraju.

Przy 2 zachorowaniach tygodniowo na 100 tysięcy osób można spodziewać się powrotu regionalnego podziału na strefy czerwone, żółte i zielone. Gdy zachorowań będzie 10 lub mniej, cała Polska zostanie objęta strefą żółtą, a wybrane powiaty - strefą czerwoną. Przy 25 przypadkach na 100 tysięcy osób cała Polska będzie strefą czerwoną, zaś przy 50 - tak jak ma to miejsce obecnie - rząd wprowadzi tzw. "miękki lockdown".

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Rodzice weszli rano do pokoju córeczki i zamarli, dziecko zniknęło. Miesiąc później dostali telefon i zaczęli płakaćRodzice weszli rano do pokoju córeczki i zamarli, dziecko zniknęło. Miesiąc później dostali telefon i zaczęli płakaćCzytaj dalej

Ostatnim krokiem, który zapowiedział Mateusz Morawiecki, będzie narodowa kwarantanna, która wejdzie w życiu, jeśli wskaźnik zakażeń przekroczy 70 tygodniowo na 100 tysięcy osób. Niestety, obecnie taki scenariusz jest bardzo realny i może ziścić się w każdej chwili. Tylko ścisłe stosowanie się do zasad rygoru sanitarnego może uchronić Polaków przed tym rozwiązaniem.

Lockdown to scenariusz, którego spełnienia obawiają się wszyscy Polacy. Oznacza ona zarówno problemy w codziennym funkcjonowaniu, jak i poważne straty dla przedsiębiorców, którzy już teraz, pomimo zapowiedzi wsparcia rządowego, drżą o bezpieczeństwo swoich biznesów.

Według szacunków portalu Money do przekroczenia progów dojdzie w okresie pomiędzy 15 a 20 listopada. Narodowa kwarantanna może więc rozpocząć się już za 10 dni. Mateusz Morawiecki podejmie decyzje o wprowadzeniu lockdownu, gdy średnia liczba zakażeń z całego tygodnia przekroczy 26 523 przypadków. Oznacza to, że w ciągu tygodnia musi dojść do 185 tysięcy potwierdzonych zarażeń.

Taka sytuacja będzie mieć miejsce w połowie listopada, o ile stan epidemiologiczny nie ulegnie w tym czasie poprawie ani pogorszeniu. Jeśli dzienne liczby zakażeń nadal będą rekordowe, narodowa kwarantanna rozpocznie się prawdopodobnie jeszcze wcześniej. Jeżeli Polacy będą stosować się do reguł reżimu sanitarnego i dojdzie do obniżenia liczby zakażeń, widmo lockdownu zacznie się oddalać.

Dzisiaj grzeje:

1. Fatalne wiadomości dot. salonów kosmetycznych i fryzjerskich. Niektóre z nich muszą zostać zamknięte od zaraz

2. Najnowsze informacje. RMF: Dzieci jednak pójdą do szkoły od najbliższego poniedziałku

3. Nie żyje uwielbiany gwiazdor Polsatu. Miał tylko 31 lat

Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego przygotowało dwie prognozy, które są tworzone na bazie danych dostępnych do 28 października. Pokazują one, jak będzie wyglądała sytuacja epidemiologiczna w Polsce do 31 stycznia 2021 roku. Niestety, bardziej prawdopodobny wydaje się wariant zakładający wysoką transmisję koronawirusa, co oznacza pewny lockdown.

Obecnie pandemia koronawirusa w Polsce nie zwalnia tempa. Niemal każdego dnia dochodzi do rekordowej liczby zarażeń niebezpiecznym patogenem. W środę, 4 listopada, resort zdrowia poinformował o 24 692 nowych i potwierdzone przypadkach zakażenia. Z powodu COVID-19 i chorób współistniejących zmarły kolejne 373 osoby.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pani Danuta znalazła w lesie 2 małe labradorki. "Wywiezione na pewną śmierć"
  2. Tomasz Hajto nagle przerwał milczenie o wypadku na pasach. Po latach wyznał całą prawdę, opadły nam szczęki
  3. Stan był bardzo ciężki, lekarze robili co w ich mocy. Media obiegła właśnie wieść o stanie zdrowia męża Anny Dymnej
  4. Najbardziej niebezpieczny objaw Covid-19. Gdy go masz, natychmiast szukaj pomocy
  5. Mama szła z synem za rękę. Nagle zrobiła niewyobrażalną rzecz, nagranie z polskiego miasta tylko dla wytrwałych
  6. Księżyc może mieć swojego "bliźniaka" i naukowcy go znaleźli. Niesamowite wieści
  7. Polskie Babcie dziś znowu staną w obronie praw człowieka. Przypominamy niezwykłe słowa wsparcia, które skierowały do kobiet
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Money

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News