Pilna decyzja Mateusza Morawieckiego. Nie mogło być inaczej, wszystko w związku z ogromnym dramatem ludzkim

Pilna decyzja Mateusza Morawieckiego. Nie mogło być inaczej, wszystko w związku z ogromnym dramatem ludzkim Źródło: Piotr Molecki/East News

Mateusz Morawiecki podjął pilną i bardzo ważną decyzję. Wiele osób przekazuje słowa wsparcia oraz chwali postanowienie premiera. W obliczu ogromnej tragedii i ludzkiego dramatu polityk nie mógł postąpić inaczej, pomoc jest niesamowicie potrzebna.

Mateusz Morawiecki po długiej rozmowie z Mariuszem Kamińskim obwieścił efekty zaciętej dyskusji. Postanowił wysłać pomoc do osób, które najbardziej ucierpiały.

Premier pilnie skonsultował się z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji

Premier podjął bardzo ważną decyzję. Dyskusja wymagała uczestnictwa Mariusza Kamińskiego, szefa MSWiA. Tym samym media za pośrednictwem mediów społecznościowych dowiedziały się, że Polska udzieli bardzo ważnego teraz wsparcia Libanowi, gdzie wczoraj, 4 sierpnia, doszło do niszczycielskiego wybuchu w porcie w Bejrucie. Na skutek eksplozji nie żyje ponad 100 osób, a co najmniej 4 tys. osób jest rannych, oprócz tego setki jest uznanych za zaginione - niestety, statystyki mogą jeszcze się zmienić.

- Wczorajszy wybuch w Libanie wstrząsnął nie tylko Bejrutem. Dramatyczne zdjęcia eksplozji obiegły cały świat. Na takie tragedie nie możemy być i nie będziemy obojętni! Wspólnie z ministrem Mariuszem Kamińskim z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji podjęliśmy decyzję o skierowaniu pomocy do Bejrutu. W pierwszej kolejności będą to niezbędne materiały medyczne. Po konsultacji ze stroną libańską wyślemy na miejsce także doświadczonych, polskich ratowników, którzy wielokrotnie nieśli pomoc w miejscach katastrof. Polska solidarność to cecha, którą chcemy dzielić się z całym światem - napisał na swoim oficjalnym profilu na Facebooku premier Mateusz Morawiecki.

Mateusz Morawiecki wyśle ratowników i środki medyczne

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dziś już wiadomo więcej o tragedii, która rozegrała się 4 sierpnia. Prezydent Libanu, Michel Aoun, przekazał dziennikarzom, że do niszczycielskiego wybuchu doszło przez zapłon ogromnej ilości azotanu amonu. W porcie składowano go aż 2750 ton. Środek jest wykorzystywany m.in. do produkcji fajerwerków, bomb oraz nawozów rolniczych. Do wybuchów - jeden mniejszy spowodował pożar, a kolejny przerażające zniszczenia - doszło przez nieodpowiednie zabezpieczenie chemikaliów.

Dzisiaj grzeje: 1. Już w poniedziałek zostanie podjęta decyzja. Niepokojące doniesienia

2. Zmarło sześciu księży. Dramatyczne wydarzenia w centralnej Polsce

Niepokojąca może być też informacja, że w stolicy Libanu stacjonuje ok. 200 polskich żołnierzy. Z napływających wiadomości można dowiedzieć się, że nikomu nic się nie stało. Nie ma też informacji o rannych innych obywatelach naszego kraju.

Wczorajszy wybuch w Libanie wstrząsnął nie tylko Bejrutem. Dramatyczne zdjęcia eksplozji obiegły cały świat. Na takie...

Opublikowany przez Mateusz Morawiecki Środa, 5 sierpnia 2020

Najlepsze newsy dnia:

  1. Przełom w sprawie Woźniak-Staraka. Członek rodziny wyjawił całą prawdę, policja żąda kary
  2. Wyciekły numery PESEL i numery dowodów. Lepiej sprawdzić, czy jest się w zagrożonej grupie
  3. Tysiące Polaków w żałobie, śmierć nadeszła nagle. Dotarła do nas ogromnie bolesna wiadomość o śmierci zasłużonego Polaka
  4. Widok odbiera mowę. Mamy zdjęcia grobu Andrzeja Leppera w 9. rocznicę jego tragicznej śmierci
  5. Biedronka pilnie wycofuje popularny produkt, możesz go mieć w lodówce. W sprawę wkracza GIS

Źródło: Facebook

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News