Mateusz Morawiecki wiadomość Polacy
Istockphoto.com XiFotos
Joanna Szwalikowska - 2 Listopada 2020

Premier Morawiecki właśnie przekazał wiadomość. Dotyczy wszystkich Polaków

Premier Mateusz Morawiecki opublikował właśnie bardzo ważną wiadomość. Jego apel został skierowany do wszystkich Polaków.

Mateusz Morawiecki opublikował w mediach społecznościowych bardzo ważną wiadomość dotyczącą wszystkich Polaków. Postanowił pilnie zaapelować w związku z sytuacją epidemiczną w Polsce. 

Porażająca wiadomość polskich wojskowych. Powiedzieli, co może się wydarzyć w związku z protestamiPorażająca wiadomość polskich wojskowych. Powiedzieli, co może się wydarzyć w związku z protestamiCzytaj dalej

Mateusz Morawiecki pilnie zaapelował do wszystkich Polaków

- Tylko zjednoczeni i przestrzegając zaleceń służb jesteśmy w stanie wygrać z epidemią koronawirusa; bądźmy solidarni, pomagajmy lekarzom i troszczmy się o seniorów - apelował w swoim poniedziałkowym wpisie na Facebooku premier Mateusz Morawiecki. Dziś na godzinę 17 zaplanowano spotkanie premiera z przedstawicielami klubów oraz kół parlamentarnych w sprawie epidemii.

Szef rządu w swoim wpisie na Facebooku zwrócił uwagę na to, że wszyscy musimy przestrzegać zaleceń wydawanych przez służby, ograniczać kontakty społeczne, a także zasłaniać usta i nos w przestrzeni publicznej. Jak napisał, jest to jedyny sposób na to, by zdusić drugą falę epidemii oraz pomóc gospodarce. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Wprawia w osłupienie. Oszałamiające, jak Danuta Martyniuk wyglądała w młodościWprawia w osłupienie. Oszałamiające, jak Danuta Martyniuk wyglądała w młodościCzytaj dalej

Oprócz zwrócenia uwagi na potrzebę przestrzegania rygorów sanitarnych przez obywateli, szef rządu nawiązał także do Strajku Kobiet, apelując o odłożenie wszelkich sporów na później. Dodał również, że w chwili obecnej liczy się przede wszystkim walka z koronawirusem. 

- Musimy przestrzegać zaleceń służb, ograniczać kontakty społeczne, nosić maseczki. Tylko w ten sposób pomożemy gospodarce i zdusimy drugą falę epidemii. Odłóżmy wszelkie spory na później, teraz liczy się przede wszystkim wspólna wygrana z koronawirusem! - czytamy w poście premiera Mateusza Morawieckiego. 

Oczywiście, walka z koronawirusem jest obecnie jednym z największych problemów, z jakimi zmaga się nasz kraj oraz w zasadzie - cały świat. Jeśli sam premier oraz cały rząd tak uważa, dlaczego temat zaostrzenia ustawy aborcyjnej został wyciągnięty na stół akurat teraz? Walka z epidemią jest w końcu sprawą priorytetową. 

Piotr Müller, rzecznik rządu, poinformował, iż w poniedziałek o godzinie 17 ma odbyć się spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z przedstawicielami klubów oraz kół parlamentarnych. 

- Zaproszeni zostali przedstawiciele klubów i kół parlamentarnych, w spotkaniu będą uczestniczyli też przedstawiciele rady medycznej przy premierze - informował rzecznik rządu. Jak dodał, głównym tematem spotkania ma być obecna sytuacja epidemiczna w Polsce związana z ogromnym wzrostem liczby zakażeń koronawirusem oraz działania, jakie podejmuje rząd w celu ich ograniczenia. 

Dzisiaj grzeje: 1. Pilny komunikat do Polaków. Ogromne ograniczenia zaczęły obowiązywać, wielu będzie rozczarowanych

2. Michał Wiśniewski na strajku w Warszawie. Nagle wziął mikrofon i się zaczęło, ludzie tylko na niego patrzyli

3. Cmentarze zostają otwarte, nikt nie dostanie mandatu. Prezydent miasta podjął decyzję, jest dobitny komunikat

- Nie wykluczam, że w trakcie spotkania zapewne pojawi się też temat protestów, które odbywają się w ostatnich dniach - dodał rzecznik rządu. Przedstawiciele ugrupowań opozycyjnych odnoszą się jednak sceptycznie do zaproszenia premiera. Mimo to rzecznik rządu wyraził nadzieję, że wezmą oni udział w spotkaniu. 

W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 15 578 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Zmarło 92 chorych. Od początku epidemii w całej Polsce zachorowało już 395 480 osób, natomiast zmarło 5 875 chorych na COVID-19. 

Mateusz Morawiecki

Źródło: Facebook

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wielkie serce Piotra Adamczyka i jego żony. Schronisko jest im bardzo wdzięczne
  2. Gdy dowiedzieliśmy się, kim był dziadek Agnieszki Radwańskiej, oniemieliśmy. Chodzi o legendę polskiego sportu
  3. Córka Marty Kaczyńskiej przekazała radosną nowinę. Nie mogła już ukrywać, ekscytacji nie ma granic
  4. Z ostatniej chwili: Prezydent przekazał przykre informacje. Nie żyje znany polityk
  5. Grób Anny Przybylskiej zapiera dech. Mało kto wie, że nie została pochowana sama
  6. Nowość w aplikacji ProteGO Safe. Zapiszemy się na test bez konsultacji z lekarzem, jest jeden haczyk
  7. 80 procent covidowców miało niedobór 1 witaminy. Jest lista produktów bogatych w nią

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Polsat News

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News