Premier Morawiecki przekazał niepokojącą wiadomość. Jest inaczej, niż wszyscy myśleli

Premier Morawiecki przekazał niepokojącą wiadomość. Jest inaczej, niż wszyscy myśleli Źródło: Piotr Molecki East News

Mateusz Morawiecki przekazał niepokojącą wiadomość, której nie spodziewał się usłyszeć żaden z Polaków. Wszyscy zakładali inny scenariusz. Tymczasem okazuje się, że będzie inaczej, niż wszyscy myśleli. Informacje, które pojawiły się w poniedziałkowym wydaniu tygodnika "Sieci", są naprawdę zaskakujące.

Mateusz Morawiecki w rozmowie z dziennikarzem tygodnika "Sieci" zabrał głos w sprawie rozdysponowania środków unijnych, które zostały przyznane Polsce. Premier zapowiedział rozpoczęcie prac modernizacyjnych na terenie kraju. Nikt nie spodziewał się tego, że plany rządu przybiorą właśnie taki kierunek. Okazuje się, że zdecydowano się na bardzo innowacyjny kierunek działań.

Mateusz Morawiecki przekazał niepokojącą wiadomość

Mateusz Morawiecki wyznał, że Polacy nie do końca zdają sobie sprawę ze zmian, które już wkrótce będą zauważalne w gospodarce światowej. Panująca pandemia koronawirusa sprawiła, że realia są naprawdę trudne i wymagają podjęcia szczególnych działań. Premier chciałby, żeby dzięki środkom przyznanym przez Unię Europejską, Polska stała się krajem innowacyjnym i sprawnie radzącym sobie z trudnościami gospodarczymi. Rząd ma konkretną wizję, którą chciałby zrealizować już wkrótce. Dotknie ona wielu obszarów. Działania będą prawdopodobnie prowadzone wielotorowo.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Mateusz Morawiecki zauważył, że nasz kraj ciągle zmaga się z wielką luką infrastrukturalną. Dopracowania wymagają między innymi: koleje, drogi, światłowody, kolej metropolitalna, CPK, a także inne obszary. Ta kwestia będzie pierwszym, priorytetowym kierunkiem zmian. Drugim ma być wysokorozwinięta energetyka. Premier chciałby inspirować się najbogatszymi krajami, które według niego wyznaczają światowe trendy. To właśnie w tej dziedzinie Polska ma największe braki wiedzy, nad którymi trzeba intensywnie pracować.

- Kryzys gospodarczy, z którym zmaga się świat, dopiero się rozpoczyna. Jednoczesne uderzenie w popyt, podaż i płynność ma charakter bezprecedensowy. Nie do końca w Polsce zdajemy sobie sprawę ze zmian, które nadchodzą w gospodarce światowej - ocenił polityk.

Dzisiaj grzeje: 1. Zapadła decyzja. Wprowadzono obowiązkową kwarantannę dla części Polaków
2. Wiele osób nie miało pojęcia. Chodzi o ojca Beaty Szydło
3. Wkrótce pogrzeb Jacka Czyża. Rodzina aktora zwraca się do wszystkich z wielką prośbą

Mateusz Morawiecki zwrócił także uwagę na to, że pandemia koronawirusa jeszcze się nie zakończyła. Ta wiadomość jest niepokojąca, szczególnie, że jeszcze podczas kampanii premier twierdził, że zagrożenie jest już w odwrocie. W momencie, gdy wszyscy myśleli, że sytuacja zmierza ku lepszemu, polityk wyznał, że umiejętności rządu dotyczące ochrony przez niebezpieczeństwem sprawiły, że naród pogrążył się w pewnego rodzaju uśpieniu. 

- Do tej pory radziliśmy sobie z zagrożeniami bardzo dobrze, być może tak dobrze, że trochę nas to uśpiło. A teraz również możemy zaspać - powiedział Mateusz Morawiecki.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dramat Rafała z „Królowych życia”, okłamał wszystkich? Na jaw wyszła niewygodna prawda
  2. Miał całe życie i karierę przed sobą. Niestety, nie żyje. 18-letni sportowiec został zastrzelony
  3. Widzowie TVN nie wierzyli własnym oczom. Wszystko poszło na żywo
  4. Był na grzybach, kiedy poczuł okropny odór. Natrafił na "palce diabła", zdjęcia błyskawicznie obiegły sieć
  5. Zdjęcie wszystko ujawniło, nie ma wątpliwości. Nikt nie wiedział o tajemnicy Szymona Majewskiego
  6. Widzowie oglądali program "Sędzia Anna Maria Wesołowska", ale nic nie podejrzewali. Właśnie ujawniono zatrważającą prawdę
  7. Wypłacając pieniądze z bankomatu możesz się mocno zdziwić. Czekają duże zmiany przy wypłatach     
  8. Rosół za 5 złotych? Bulion wg przepisu Ćwierczakiewiczowej z 1871 roku króluje na polskich stołach, wygrywa smakiem i aromatem
  9. Kolejna wpadka Filipa Chajzera. Na wizji padły niewybredne komentarze, widzowie mają już dość

Źródło: Onet

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News