Mateusz Morawiecki ujawnił oświadczenie majątkowe
YouTube - Telewizja Republika
Piotr Bernaciak - 2 Czerwca 2019

Upubliczniono oświadczenie majątkowe Mateusza Morawieckiego. Zakręci wam się w głowie

Mateusz Morawiecki jest z powodu swojej funkcji jednym z polityków, o których mówi się najwięcej. Teraz ujawniono jego oświadczenie majątkowe. Z pewnością wiele osób złapie się za głowy.

Mateusz Morawiecki był zmuszony do opublikowania swojego oświadczenia majątkowego. Wszystko przez przepisy, które regulują pracę osób zasiadających w naszym parlamencie. Każdy polityk musi upublicznić swoje zarobki, a premier nie jest zwolniony z tego obowiązku. W związku z tym wszyscy mają obecnie możliwość przekonania się, ile zarabiają najważniejsi politycy w naszym kraju.

Tysiące osób wyraża swoje niedowierzanie wobec wysokości zarobków premiera. Co ciekawe, niektórzy twierdzą, że są one zdecydowanie zbyt niskie, jak na jego wieloletnie powiązania ze światem finansów, inni natomiast uważają, że zarobki są zbyt duże. Mogliśmy być jednak pewni, że kwoty zarabiane przez prezesa Rady Ministrów będą jedne z najwyższych wśród posłów.

Księżna Kate opuściła WilliamaKsiężna Kate wyprowadziła się z pałacu na dobre? Porażające ustalenia dziennikarzyCzytaj dalej

Mateusz Morawiecki nie może narzekać na zarobki

Z dokumentu opublikowanego na stronach Sejmu dowiedzieć się można, że Mateusz Morawiecki posiada 5 milionów 380 tysięcy złotych oszczędności. Można było spodziewać się, że premier będzie posiadał dużą kwotę na swoim koncie, co jest związane z wieloletnią pracą w roli prezesa banku. Podczas pełnienia tej funkcji z pewnością zarabiał on bardzo dużo pieniędzy.

Nie jest to jednak koniec jego oszczędności. Morawiecki ma również 3857 akcji banku Santander. Kluczowe w tej kwestii jest to, że sam polityk przyznaje, że nie odniósł z tego powodu żadnych korzyści finansowych, jednak możemy być niemal pewni, że postanowi on wykorzystać je w bliżej nieokreślonej przyszłości. Zapewne nie dojdzie do tego przed zakończeniem jego kadencji.

Mateusz Morawiecki o swoich oszczędnościach

- Jeśli zaistnieje niezależna ode mnie decyzja co do materializacji uprawnień do akcji, to w czasie pełnienia funkcji rządowych/ministerialnych powstrzymam się z realizacją tych uprawnień. W czasie pełnienia przeze mnie funkcji rządowych/ministerialnych powstrzymam się z realizacją praw do odroczonych w czasie premii, które zostały ujęte w raportach rocznych Banku Zachodniego WBK, należnych na podstawie stosunku pracy zakończonego z dniem 16 listopada 2015 roku - przyznał premier.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jan Paweł IICuda Jana Pawła II. Aż trudno uwierzyć, że to stało się naprawdęCzytaj dalej

Poza oszczędnościami i akcjami Morawiecki zapisał również w oświadczeniu kilka nieruchomości, między innymi słynną działkę we Wrocławiu, o której zrobiło się głośno po publikacji Gazety Wyborczej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Cała prawda o dzieciach Bronisława Komorowskiego! Nigdy nie zgadniecie, czym zajmują się dzieci byłego prezydenta. Zdębiejecie z wrażenia!
  2. Małgorzata Kożuchowska przekroczyła wszelkie granice. Pokazała coś, czego żaden Polak się nie spodziewał! Fani nie mogą dojść do siebie po tym, co zobaczyli!
  3. Królowa Elżbieta nienawidzi księżnej, chce się jej pozbyć. Doniesienia zagranicznej prasy o rodzinie królewskiej odbierają mowę
  4. Powiało chłodem. 16-letnia celebrytka stanowczo o tym, jak ubiera się 14-letnia Roksana Węgiel
  5. Zenek Martyniuk ma konflikt ze Sławomirem?! Król disco polo jednym zdaniem zrobił porządek
  6. Polsat przekazuje pilny apel polskiej policji. Chodzi o wasze zdrowie, a nawet życie

NowotwórNowotwory, z których mało kto wychodzi żywy. Sprawdź, jak się ich ustrzecCzytaj dalej

Źródło: TVN24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News