Premier Mateusz Morawiecki ostre słowa
Pikio.pl
Joanna Szwalikowska - 2 Stycznia 2021

Premier Morawiecki nie wytrzymał. W ostrych słowach zwrócił się do Polaków

Premier Mateusz Morawiecki zabrał głos w sprawie głośnej w ostatnim czasie sprawy szczepień celebrytów poza ustalonym harmonogramem. W ostrych słowach zwrócił się do Polaków, bez ogródek przekazując, jakie jest jego zdanie w sprawie.

Premier Mateusz Morawiecki skomentował na Twitterze sprawę dotyczącą szczepień poza kolejnością. Przypomnijmy: w ciągu ostatnich dni media obiegły doniesienia, jakoby osoby nieuprawnione do szczepień na obecnym etapie Narodowego Programu Szczepień w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, miałyby je przyjąć poza kolejnością.

Premier Mateusz Morawiecki skomentował sprawę dot. szczepień celebrytów poza harmonogramem

Szczepienia w Polsce rozpoczęły się w niedzielę 27 grudnia. Pierwszą osobą, która przyjęła szczepionkę w naszym kraju, była naczelna pielęgniarka szpitala MSWiA w Warszawie. W pierwszej kolejności, zgodnie z zapowiedziami, otrzymać mają je osoby pracujące w służbie zdrowia. Zapisy dla osób spoza grupy priorytetowej mają ruszyć 15 stycznia.

Pierwsze dawki szczepionek przeciwko koronawirusowi miały trafić do grupy zero, do której należą pracownicy medyczni. Jak się okazuje, niektóre osoby spoza tego grona zdążyły już również ją przyjąć. Mieli to być między innymi: Krystyna Janda, Leszek Miller czy Wiktor Zborowski.

Informacje o osobach, które poddały się szczepieniom, pomimo iż nie są pracownikami służby zdrowia, wywołały ogromne oburzenie. Sprawa została natychmiast skomentowana przez Michała Dworczyka, który przekonywał, że premier polecił już wyjaśnienie sprawy w trybie pilnym.

Minister zdrowia w audycji na żywo podał termin powrotu dzieci do szkół. Postawił warunek, rodzice poczują się wściekliMinister zdrowia w audycji na żywo podał termin powrotu dzieci do szkół. Postawił warunek, rodzice poczują się wściekliCzytaj dalej

Sprawę skomentował także minister zdrowia Adam Niedzielski, podkreślił on, że istnieje możliwość zaszczepienia osób niebędących pracownikami służby zdrowia z dodatkowej puli szczepionek, natomiast zasady tej kolejności są bardzo dokładnie sprecyzowane. Mogą to być między innymi pacjenci z danego szpitala węzłowego lub członkowie rodzin lekarzy.

- Jeżeli te kryteria nie zostaną spełnione, będę oczekiwał, że rektor WUM wyciągnie konsekwencje wobec osób, które podjęły te decyzje - wskazywał minister zdrowia, krytykując decyzję dodatkowych szczepień w WUM. Teraz głos zabrał sam premier.

- Każda dawka szczepionki przekazana z naruszeniem harmonogramu to dawka, której może zabraknąć potrzebującym. Placówki, które dopuściły tego procederu i osoby, które wykorzystują swoją pozycję do uzyskania szczepionki poza kolejnością szkodzą Narodowemu Programowi Szczepień - napisał premier na swoim koncie na Twitterze.

Premier w ostrych słowach przekazał, co sądzi na temat decyzji, która została podjęta w sprawie dodatkowych szczepień poza kolejnością. Jego zdaniem placówki, które to wykorzystują, szkodzą Narodowemu Programowi Szczepień. Podczas sobotniej konferencji prasowej rektor wyjaśnił, iż prowadzone jest postępowanie wyjaśniające.

- Jest prowadzone wyjaśnienie, z którego wynikami zapoznam wszystkich najwcześniej, jak to tylko będzie możliwe. Proszę jednak wziąć pod uwagę, że celebryci byli zaszczepieni z dodatkowej puli szczepień - przekazał rektor WUM.

Mateusz Morawiecki

Źródło: Twitter Mateusza Morawieckiego (twiiter.com MorawieckiM)

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Obrazy PikioNiewiarygodne, w jakich warunkach mieszka Zenek Martyniuk. Widok jego domu wyzwala skrajne reakcjeCzytaj dalej

Źródło: Fakt, Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News