Poruszający apel Mateusza Morawieckiego i zapowiedź ważnych zmian. "Nie dopuśćmy do tego w tym roku"

Poruszający apel Mateusza Morawieckiego i zapowiedź ważnych zmian. "Nie dopuśćmy do tego w tym roku" Źródło: Flickr / kancelaria Premiera Rady Ministrów

Mateusz Morawiecki opublikował na platformie społecznościowej poruszający apel do obywateli. Premier zapowiada zmiany w prawie i wsparcie od rządu.

Mateusz Morawiecki wystosował poruszający apel do obywateli. Za pośrednictwem swojego oficjalnego profilu na portalu Facebook zapowiada pakiet zmian w prawie i przekazanie dodatkowych środków na poprawę infrastruktury i wyposażenia służb. Wszystko w trosce o bezpieczeństwo na drogach.

Mateusz Morawiecki poprosił obywateli o wyjątkową ostrożność

W filmie, który premier opublikował na Facebooku, możemy usłyszeć, że dla tej kadencji rządu priorytetem będzie bezpieczeństwo pieszych i kierowców.

- Mamy prawo czuć się bezpiecznie zarówno w domu, jak i poza nim. Dlatego zaproponujemy zmiany w prawie i będziemy wspierać odpowiednie służby - zapowiada.

Premier w szczególny sposób zwraca się do kierowców. Apeluję do nich o rozwagę i ostrożność. Podkreśla, że same zmiany w prawie nie wystarczą, by poprawić stan bezpieczeństwa na polskich drogach.

- Ale zmiana przepisów nie wystarczy. Sytuację na drogach możemy zmienić tylko razem. Bądźmy ostrożni na drodze, nie tolerujmy groźnej brawury. Uważajmy na siebie i na innych. W 2018 roku sprawcami 87 proc. wypadków byli kierujący pojazdami. Drodzy kierowcy od was zależy najwięcej - podkreśla Mateusz Morawiecki.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Mateusz Morawiecki zapowiedział zmiany w prawie i pieniądze na ulepszenie infrastruktury drogowej

Wideo ma szczególny związek z obchodami tegorocznego Święta Wszystkich Zmarłych. Premier zachęca, aby w tym roku, w drodze na cmentarze, zachować wyjątkową ostrożność. Przypomina, że w ubiegłym roku, w tym okresie doszło do 408 wypadków, w których 500 osób zostało rannych, a aż 50 zginęło.

-  Wielu z nas czeka przecież podróż. Niektórych na sąsiednią ulicę, a niektórych na drugi koniec Polski. Postarajmy się w ten długi weekend pobić rekord bezpiecznej jazdy. Wszyscy chcemy, by polskie drogi stały się bardziej bezpieczne. Możemy to zrobić. Zacznijmy od dzisiaj. A w nadchodzących podróżach uważajcie na siebie. Jedźcie bezpiecznie - apeluje szef rządu.

Dzisiaj grzeje: 1. Na pogrzeb Anny Jantar przyszło aż 40 tysięcy Polaków. To, jak wygląda jej grób dziś jest nie do uwierzenia
2. Kiedy strażacy odkopali 9-letnią dziewczynkę, już nie żyła. Ale to, co znaleźli pod jej ciałem, ścisnęło ich za gardło

Już jakiś czas temu, w rozmowie z "Wirtualną Polską", premier wskazywał priorytety, którymi rząd zajmie się w sprawie poprawienia bezpieczeństwa na polskich drogach.

- Oprócz zmian w infrastrukturze, wdrożymy rozwiązania, które ograniczą ryzykowne zachowania na drogach. Będziemy dążyć do wyeliminowania piratów drogowych z naszych dróg i zapewnienia bezpieczeństwa przede wszystkim najmniej chronionym uczestnikom ruchu drogowego. Po pierwsze - należy rozważyć wprowadzenie ograniczenia prędkości w okolicach szkół do 30 km/h. Po drugie - surowiej karać drogowych przestępców - wytłumaczył Morawiecki.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Lidl w sobotę przeżyje szturm. Sieciówka rzuci prawdziwy HIT 
  2. Gdy panna młoda weszła do kościoła goście zaniemówili. Nawet ksiądz był zniesmaczony tym, co zobaczył
  3. Kamila poczuła ból w lewej nodze. Gdyby nie szybka reakcja, już by nie żyła
  4. Znaki zodiaku, które powinny uważać w długi weekend. 3 z nich będą miały wyjątkowego pecha
  5. Samolot spadł na dom Polaków, wbił się aż do piwnicy. Pilot zginął w męczarniach, rodzina straciła wszystko

źródło: WP

Następny artykuł