Awantura na obchodach rocznicy II wojny światowej. Przeciwnicy PiS starli się ze zwolennikami rządu

Awantura na obchodach rocznicy II wojny światowej. Przeciwnicy PiS starli się ze zwolennikami rządu Źródło: TVP

Mateusz Morawiecki w centrum awantury pod stocznią Gdańską. Grupa zwolenników PiS starła się z członkami Komitetu Obrony Demokracji. Do wszystkiego doszło w trakcie obchodów 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Mateusz Morawiecki brał udział w obchodach rocznicy powołania "Solidarności", która była połączona z obchodami upamiętniającymi wybuch II wojny światowej. W trakcie uroczystych chwil wiele osób nie było w stanie uszanować podniosłości uroczystości - doszło do starć na tle politycznym.

Mateusz Morawiecki zjawił się na obchodach w Gdańsku

W Gdańsku odbywały się obchody sierpnia 80'. Rozpoczęły się one od mszy w bazylice św. Brygidy. Następnie uroczystości przeniosły się na plac Solidarności. Tam też obecny premier RP uroczyście składał kwiaty przed bramą go gdańskiej stoczni.

Zaraz potem od uroczystości dołączyli protestujący z "Obywateli RP" oraz "Komitetu Obrony Demokracji". Obchody przenosiły się do słynnej sali BHP, w której 1980 roku ówczesny rząd PRL podpisał porozumienie ze strajkującymi. Teraz zwolennicy opozycji odprowadzali Mateusza Morawieckiego, aż przed wejście do słynnego budynku.

Protestujący starli się ze zwolennikami Prawa i Sprawiedliwości

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

To właśnie przed wejściem do sali BHP doszło do starcia. Protestujący z transparentami "Konstytucja" oraz "Władza przeminie, wstyd pozostanie" starli się ze zwolennikami PiS, którzy byli obecni na uroczystościach. Do awantury włączyły się służby porządkowe "Solidarności". Obie strony sie wzajemnie wyzywały - konflikt załagodziła dopiero policja.

Dzisiaj grzeje: 1. Jechali do pracy za granicą. 5 Polaków nie żyje
2. Sposób płatności w sklepach niedługo bardzo się zmieni, wiele osób może się bardzo zdziwić

Nie brakuje głosów oburzenia, że w trakcie tak ważnych obchodów, jak rocznica powstania "Solidarności" oraz rocznica wybuchu II wojny światowej, doszło do konfliktu na tle politycznym. Do tego w tle kłótnia o Westerplatte, nie poprawia wizerunku Gdanska.

 

  1. Rodzina Królewska w żałobie. Nie żyje siostra królowej. Poddani do dziś ją opłakują
  2. Mąż pracujący za granicą napisał żonie, że nie wyśle jej pieniędzy. Jej odpowiedź zwaliła go z nóg, chciał wracać do Polski
  3. Co się stało synowi Szydło? Księża zaczęli prosić o modlitwę za niego, po tym jak wziął nagle bezterminowy urlop
  4. Niepokojące znalezisko w Wiśle po awarii oczyszczalni Czajka. Natychmiast zaczęli robić zdjęcia, już są w sieci
  5. Polak uratował dwoje dzieci, jemu się nie udało. Nie żyje

Źródło: Natemat

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News