Ubrania z tego materiału ma większość Polaków. Okazało się, że jest niebezpieczny w kontekście koronawirusa

Ubrania z tego materiału ma większość Polaków. Okazało się, że jest niebezpieczny w kontekście koronawirusa Źródło: Unsplash Waldemar Brandt

Nie da się ukryć, że materiał, z którego są wykonane ubrania dla wielu osób ma ogromne znaczenie. Okazuje się, że jeden z nich może być potencjalnie niebezpieczny. Ma to związek z panującą pandemią.

Pewien materiał, który znajduje się w wielu naszych ubraniach, może być miejscem, w którym koronawirus jest w stanie przetrwać bardzo długo. Badania nie pozostawiają złudzeń. Wszyscy powinni o tym wiedzieć, od tego może zależeć nasze zdrowie.

Koronawirus może znaleźć się na różnych przedmiotach

Już wcześniej eksperci ostrzegali, że koronawirus może przetrwać na wielu powierzchniach. Materiał, z którego są one wykonane ma tu spore znaczenie. Amerykański Departament Zdrowia i Opieki Społecznej stwierdził, że można natknąć się na niego na naszych telefonach, blatach, pieniądzach a nawet ubraniach.

Koronawirus może przetrwać na naszych ubraniach kilka godzin a nawet dni. Wszystko zależy od tego, jaki materiał został zastosowany do ich produkcji. Eksperci ostrzegają przed jednym z nich, który jest niezwykle popularny. Podpowiadają również, co robić by pozbyć się koronawirusa z naszej odzieży.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Materiał ma ogromne znaczenie

Okazuje się, że materiał, na którym koronawirus może przetrwać dłużej to poliester. Nie da się ukryć, że znajduje się on w znacznej większości współcześnie produkowanych ubrań. Zdaniem lekarki medycyny rodzinnej, Janette Nesheiwat, poliester zatrzymuje na swojej powierzchni zarazki dłużej, niż ma to miejsce w przypadku bawełny. Jednocześnie w rozmowie z "Huffington Post" nadmieniła, że każdy materiał może być potencjalnie niebezpieczny. Dlatego warto dbać o odpowiednią częstotliwość prania.

W celu uniknięcia obecności koronawirusa na naszych ubraniach powinniśmy ją regularnie prać w jak najwyższej temperaturze. Dotyczy to również odzieży wierzchniej. Podczas podróży lub przebywania wśród ludzi materiał może zostać zanieczyszczony wirusem.

- Należy uprać płaszcz szczególnie wtedy, gdy rękawami lub mankietami dotykasz często używanych przedmiotów i potencjalnie zanieczyszczonych powierzchni, takich jak poręcze i klamki. Warto używać regularnie antybakteryjnych sprejów do odzieży. Dobrze jest również wyrobić sobie nawyk zmieniania ubrań tuż po przyjściu do mieszkania - nadmieniła Janette Nesheiwat.

Dzisiaj grzeje: 1. Polsat: wojsko i policja wychodzi na ulice. Rozpoczyna się specjalna akcja w związku z koronawirusem

2. Media dotarły do sąsiadów Szumowskiego. Na jaw wyszła cała prawda na temat Ministra Zdrowia

Nie warto jednak popadać w histerię. Jeżeli nasze ubrania zostaną wyprane w zbyt wysokiej temperaturze, wówczas ich materiał ulegnie zniszczeniu. Stres i nerwy są z pewnością ostatnią przeczą, jaka jest nam potrzebna podczas pandemii. Warto jeszcze pamiętać, że ubrania osób zainfekowanych powinny być prane osobno.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Objawy świadczące o chorobie tarczycy. Nigdy ich nie lekceważ
  2. Zmarła znana polska dziennikarka sportowa. Odeszła w młodym wieku, jej głos znały tysiące 
  3. Goście ślubni otworzyli zaproszenia i stanęli jak wryci. Nigdy nie widzieli większej żenady, zdjęcie tylko dla odważnych
  4. Spełnił się najczarniejszy scenariusz. Wielu Polaków do końca trzymało za nią kciuki, 2-letnia Anielka zmarła po heroicznej walce
  5. Kot z ludzką twarzą? Ludzie nie mogli uwierzyć, gdy go zobaczyli
  6. Ważne dla wszystkich. Jutro Lidl, Biedronka, Dino, Żabka i Kaufland będą pracować inaczej niż zwykle

Źródło: Interia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News