Uczniowie zasnęli na matematyce, a nauczyciel postawił im szóstki. Miał bardzo ważny powód

Uczniowie zasnęli na matematyce, a nauczyciel postawił im szóstki. Miał bardzo ważny powód

Matematyka była dla nich na tyle nudna, że nie potrafili oprzeć się krótkiej drzemce. Nauczyciel od razu zauważył nieprawdopodobne zachowanie swoich uczniów i, ku ich zaskoczeniu, postawił im szóstki.

Matematyka, nazywana królową nauk, jest jednym z bardziej znienawidzonych przez nastolatków przedmiotów w szkole. Chyba każdy pamięta ten stres towarzyszący niemal każdym zajęciom. Obawa przed sprawdzianem, kartkówką czy odpowiedzią przy tablicy. Kolokwialnie nazywana "matma" jest zmorą wielu uczniów, jednak jak się okazuje, dla niektórych może być bardziej nudna aniżeli przerażająca. 

Matematyka była dla nich przerwą na drzemkę 

Marcin Stiburski, wieloletni nauczyciel matematyki, chętnie udziela się w mediach społecznościowych, gdzie regularnie zamieszcza swoje wpisy, często opowiadając o swoich doświadczeniach z uczniami i konkretnych przygodach. Tym razem postanowił zdradzić sytuację, do której doszło w czasie kolejnych zajęć. 

Pedagog przyznał, że doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak nastolatkowie potrafią być zmęczeni w czasie jednej lekcji matematyki, a co dopiero podczas kilku pod rząd. Kiedyś zdarzyło się to nawet jemu. Stiburski zaznaczył także, że w szkole jest za dużo hałasu, który negatywnie wpływa na skupienie uczniów. 

Gdy nauczyciel zobaczył, że podczas kolejnej godziny matematyki praca idzie jego wychowankom coraz gorzej, postanowił wręczyć im słuchawki wygłuszające. Z czasem zobaczył jak jeden z uczniów kładzie swoją głowę na ławce i powoli zasypia. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

- W pewnym momencie zauważyłem, jak jeden z uczniów położył głowę na zeszycie ćwiczeń. Co zrobiłem? Podszedłem i powiedziałem, że może do końca lekcji pospać. Po chwili cała klasa położyła swoje głowy na zeszytach i oddała się błogiej kontemplacji. Niektórzy mościli sobie bluzą poduszeczki - powiedział. 

Wszystkim postawił szóstki 

Gdy lekcja dobiegła końca, nastolatkowie mieli za sobą całą godzinę snu, a Stiburski bez wahania postawił wszystkim po szóstce. Okazuje się, że miał ku temu naprawdę ważny powód, który wiązał się właśnie ze szkolnym hałasem i skupieniem. 

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje legendarna aktorka. Odeszła w cierpieniu
2. Syn podejrzewał opiekunkę o najgorsze. Zainstalował kamerę i jak zobaczył, co zrobiła w rękawiczkach, zastygł w bezruchu

- Wiem jedno, że mózg po intensywnej pracy w świadomości przenosi swoją pracę do podświadomości, gdzie dalej ją przetwarza. Dlatego pod koniec tej lekcji wszystkim dzieciom wystawiłem 6 za aktywność na tej lekcji. Bo była to największa aktywność umysłowa, jaką dotychczas zaobserwowałem w szkole - wyznał. 

Najlepsze newsy dnia:  

  1. 500 plus będzie WYGASZANE. Wiele osób pożegna się ze świadczeniem
  2. Maciej Kurzajewski przeżywa ciężkie chwile. Dopiero stracił żonę, teraz padł kolejny cios
  3. Nagle na ich ślubie pojawiło się wielkie bezdomne stworzenie. Życie pary młodej już nigdy nie będzie takie samo
  4. Za granicą gotują jajka na śniadanie w zupełnie inny sposób. Banalny trik zajmuje kilka minut i przenosi podniebienia do nieba
  5. Po wielu latach przerwy w końcu się udało. Małgorzata Kożuchowska przekazała radosną nowinę

Źródło: dziennik baltycki 

Następny artykuł