Do tej pory Ryszardowi Petru zdecydowanie zdarzały się wpadki, które głównie wynikały z błędów językowych, czy zwyczajnej nieporadności. Tym razem przedstawiciel Nowoczesnej udowodnił, że chociaż jest ekonomistą, do jego najmocniejszych stron nie należy także… matematyka.

– Przypominam, że jeśli będzie sojusz „Kukiz+PiS”, to możliwe jest odrzucenie weta. Wystarczy 3/5 głosów! – napisał na Twitterze Petru, czym rozbawił wielu wyborców. Nie chodziło już wcale o poglądy, czy stawanie po którejś ze stron politycznej walki. Tym razem bowiem polityk po prostu pomylił się w niezbyt trudnych obliczeniach.

– Wybacz Ryszardzie, ale nie ogarniam… Umawiać się z kimś, a następnie wetować umowę??? Po pierwsze, żeby tak zrobić, to trzeba być Tobą (np. namawiać na kredyt we frankach a samemu przewalutować), a Ty jesteś niedościgniony!!! Po drugie (i znów analogie do franków się nasuwają) – jak Ty, Ryszardzie, liczysz??? Kukiz’15 to 32 posłów, PiS ma 234, czyli w sumie (Kukiz’15 + PiS) wychodzi 266. Kwalifikowana większość to 276. Ech, Ryszardzie… A ja na Ciebie głosowałem… – odpowiedział Petru Paweł Kukiz, wytykając oczywisty błąd. Bardzo szybko podchwycili go także internauci, udowadniając posłowi pomyłkę, do której raczej nigdy nie powinno dojść w poważnej polityce.

...

Zobacz również

Fot. Twitter/Ryszard Petru
Fot. Facebook/Paweł Kukiz