Właściciele samochodów są oburzeni. Czeka ich nawet 750 zł kary dziennie za posiadanie w samochodzie drobnej rzeczy! I to tak naturalnej, że nikt nawet nie pomyślałby, że może być za to kara.

O procederze praktykowanym przez strażników miejskich w Myszkowie donoszą zbulwersowani mieszkańcy. Funkcjonariusze karzą mandatami za wywieszoną w samochodzie kartkę z informacją o chęci sprzedaży pojazdu.

ZOBACZ TAKŻE: Absurd! Skasowałeś bilet? I tak dostaniesz wysoki mandat

Jak nie zapłacisz, sprawa trafi do sądu

Swoje działania usprawiedliwiają faktem, że w ich rozumowaniu taka informacja jest prowadzeniem sprzedaży, a więc właściciel powinien dokonać opłaty targowej. A ta wynosi nawet 751,65 zł w dziennie. Jeżeli właściciel auta nie uiści tej opłaty, sprawa może nawet trafić do sądu.

Jak się okazuje, wynika to z przepisów uchwalonych przez Radę Miasta w 2016 roku. Ich celem było ukrócenie ulicznego handlu.

– W Myszkowie faktycznie był problem, ale opłata targowa miała uregulować handlowanie na ulicy. To prawda, że sprzedawanie majtek na każdym rogu nie jest zbyt estetyczne. Takie osoby przeważnie nie rozliczały się też właściwie z prowadzonego biznesu. To nie do końca uczciwe, więc zrobienie z tym porządku było bardzo dobrym pomysłem. Ostatecznie poszło to jednak w dość dziwnym kierunku – wyjaśnia redaktor lokalnej gazety, Robert Bączyński.

Podejrzana troska władz o interes właścicieli komisów

Problem kierowcy mają jednak dopiero od niedawna, chociaż uchwała Rady Miasta ma już rok. Urząd miasta usprawiedliwia tę sytuację skargami właścicieli komisów samochodowych. W ich interesie jest, żeby pojazd, który ma zostać sprzedany, trafił pod ich dach i otrzymali za jego sprzedaż stosowną prowizję.

Władze miasta postanowiły zadbać o dobro przedsiębiorców, zajmujących się pośrednictwem w handlu samochodami. Pojawiły się spekulacje, że na ich decyzję mogły mieć wpływ powiązania rodzinne.

– Komis samochodowy przy wylocie z Myszkowa do Żarek prowadzi… brat komendanta Straży Miejskiej w Myszkowie – skomentował jeden z czytelników gazetamyszkowska.pl, portalu, który jako pierwszy doniósł o tej sprawie.

ZOBACZ TAKŻE: Tych mandatów NIE MUSISZ płacić! Przeczytaj i nie trać pieniędzy

Źródło: gazetamyszkowska.pl

One mają wszystko - oto 10 NAJPOTĘŻNIEJSZYCH rodzin świata [ZOBACZ!]


Zdjęcia tej 89-latki zelektryzowały internautów!

...

Zobacz również