Tysiące osób, które korzystają z usług operatora Orange, borykać się muszą obecnie z ogromnymi problemami technicznymi. Chociaż sieć zapewnia, że dokłada wszelkich starań, aby usunąć usterkę, coraz więcej abonentów uskarża się na ograniczone możliwości korzystania z połączeń. 

Problemy dotykają głównie klientów Orange korzystających z technologii VoLTE (Voice over LTE), czyli połączeń telefonicznych z wykorzystaniem LTE. Usterka związana jest także z trudnościami w wysyłaniu oraz odbieraniu wiadomości SMS.

Przedstawiciele sieci zapewniają, że obecnie skupiają się na bardzo złożonych pracach naprawczych. Oficjalnie przepraszają także wszystkich, których dotknęły techniczne problemy.

Zobacz również

Usterka miała pojawić się 7 września wieczorem i nie wiadomo, kiedy dokładnie zostanie usunięta. Sieć nie ogłosiła także liczby klientów, którym utrudniła komunikację. Wielu z nich zgłasza się jednak obecnie do Orange poprzez infolinię oraz portale społecznościowe, prosząc o jak najszybsze poradzenie sobie z uciążliwymi trudnościami technicznymi.

15 największych sekretów ujawnionych przez WikiLeaks

Zobacz również