Znana sieć telefonii komórkowej ostrzega swoich klientów. Ich konta są zagrożone. Doszło do ogromnego wycieku danych.

Jeśli masz telefon u tego operatora natychmiast powinieneś zmienić hasło. Niebezpieczny wyciek bazy danych zagraża bezpieczeństwu twojego konta.

Aero2 ostrzega swoich klientów

Mowa o sieci Aero2. Firma wydała ostrzeżenie dla swoich klientów.

– Informujemy, że w dniu 14 marca 2018 r. otrzymaliśmy zgłoszenie, iż mogło nastąpić nieuprawnione uzyskanie dostępu do niektórych danych osobowych części klientów usługi Bezpłatnego Dostępu do Internetu. Po weryfikacji zgłoszenia podjęliśmy natychmiastowe działania zapobiegawcze. Po ich zastosowaniu możemy zapewnić, że dane i systemy BDI są bezpieczne – oświadczyło Aero2.

Ci klienci mogą mieć problem

Wyciekły jedynie dane klientów korzystających z odpłatnych ofert firmy. W związku z tym Aero2 prosi te osoby o zweryfikowanie swoich danych do logowanie oraz o zmienienie hasła wykorzystywanego do logowania się w celach kontaktowych z operatorem.

– Do tej pory nie zidentyfikowaliśmy przypadków negatywnych skutków naruszenia danych osobowych i w związku z tym nie byłoby uprawnione określanie liczby abonentów, których mogło dotyczyć przestępstwo – uspokaja firma.

GIODO zawiadomiony

Aero2 o sprawie zawiadomiło GIODO w związku z możliwością popełnienia przestępstwa. Jak wyjaśnia operator, takie działania są immanentnie związane ze światem technologii.

–  Tego typu nieuprawnione działania są obecnie, niestety, naturalnym elementem świata technologii, a wiele firm i instytucji w Polsce było celem podobnego ataku. To, co dla nas było priorytetem, to likwidacja ingerencji i zabezpieczenie systemów, a następnie zapewnienie wszystkim użytkownikom BDI możliwości bezpiecznego korzystania z ich konta w Elektronicznym Biurze Obsługi Klienta Aero2 – oświadczyła firma.

Proponowane linki:

1. Masz umowę z tym operatorem? Zwróci ci pieniądze

2. Żenada! Koniec z darmowym roamingiem, operator milionów Polaków dostał zgodę

Spod jakiego znaku Zodiaku są najbogatsi Polacy?

Zdjęcia tej seksownej Polki fascynują internautów na całym świecie!

Źródło: finanse.wp.pl