Masz tę kartę? Lepiej sprawdź swoje konto, wielka awaria wyczyściła konta z pieniędzy

Masz tę kartę? Lepiej sprawdź swoje konto, wielka awaria wyczyściła konta z pieniędzy

Zaledwie kilka dni temu jeden z największych banków w Polsce miał poważną awarię (o czym pisaliśmy tutaj), w konsekwencji której jego klientom znikały pieniądze z kont, a teraz użytkownicy kart płatniczych mają spore powody do obaw. 

Jak poinformował właściciel Mastercard, transakcje użytkowników tych kart mogły zostać zaksięgowane podwójnie. Dotyczy to wszystkich, którzy dokonywali transakcji bezgotówkowych i gotówkowych w ostatnich dniach. Jak również poinformowano, przyczyny tej dziwnej awarii nie są na razie znane.

  - Intensywnie pracujemy nad identyfikacją wszystkich zdublowanych transakcji i ich korektą, aby konsumenci jak najszybciej otrzymali zwrot błędnie pobranych środków - zapewniono posiadaczy kart Mastercard.

Cała operacja ma potrwać "do kilku dni". Jak zapewniają przedstawiciele Mastercard w Polsce, osoby których transakcje zostały podwójnie zaksięgowane - a jest ich sporo - nie muszą się martwić o stratę pieniędzy. Wszystkie niesłusznie pobrane środku zostaną zwrócone.

Aktualizacja: 

Mastercard poinformował, że awaria została już usunięta, jednak na zwrot swoich pieniędzy jego klienci będą musieli jeszcze poczekać - nawet do miesiąca.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News