Zaledwie kilka dni temu jeden z największych banków w Polsce miał poważną awarię (o czym pisaliśmy tutaj), w konsekwencji której jego klientom znikały pieniądze z kont, a teraz użytkownicy kart płatniczych mają spore powody do obaw. 

Jak poinformował właściciel Mastercard, transakcje użytkowników tych kart mogły zostać zaksięgowane podwójnie. Dotyczy to wszystkich, którzy dokonywali transakcji bezgotówkowych i gotówkowych w ostatnich dniach. Jak również poinformowano, przyczyny tej dziwnej awarii nie są na razie znane.

  – Intensywnie pracujemy nad identyfikacją wszystkich zdublowanych transakcji i ich korektą, aby konsumenci jak najszybciej otrzymali zwrot błędnie pobranych środków – zapewniono posiadaczy kart Mastercard.

Cała operacja ma potrwać „do kilku dni”. Jak zapewniają przedstawiciele Mastercard w Polsce, osoby których transakcje zostały podwójnie zaksięgowane – a jest ich sporo – nie muszą się martwić o stratę pieniędzy. Wszystkie niesłusznie pobrane środku zostaną zwrócone.

Aktualizacja: 

Mastercard poinformował, że awaria została już usunięta, jednak na zwrot swoich pieniędzy jego klienci będą musieli jeszcze poczekać – nawet do miesiąca.

...

Zobacz również