Masz taki kredyt? Rząd cię zniszczy!
Marcin Owczarek - 20 Grudnia 2018

Masz taki kredyt? Rząd cię zniszczy!

Kredyt to coś normalnego w naszych czasach. Wiele osób zapożycza się, aby kupić mieszkanie czy nowe auto. Trzeba go oczywiście spłacić i to z procentem, który czasem jest zabójczy. Jeżeli masz właśnie taki, lepiej uważaj, bo rząd będzie chciał Cię zniszczyć.

Kredyt to dość powszechna forma pożyczkowa. W dzisiejszych czasach ciężko spotkać osoby, które chociaż raz z niego nie skorzystały. Często są to małe kwoty, gdyż chcemy komuś coś kupić np. na święta albo pragniemy wyremontować nasze mieszkanie. Kilka lat temu jeszcze za rządów Platformy Obywatelskiej wprowadzono program "Rodzina na swoim". Rozwinięciem tego programu jest "Mieszkanie+". Wtedy to rząd dopłacał do kredytów mieszkaniowych całkiem pokaźne kwoty. Obywatele byli naprawdę zadowoleni.

Kredyt, który sprawi Polakom kłopoty

Wtedy też wiele osób zaciągnęło kredyt przy wsparciu rządu. Mogli spełnić swoje marzenia o własnym mieszkaniu. Wspomnijmy, że wtedy były one nieco tańsze, nawet w Warszawie i kredyty nie miały takiego oprocentowania jak dziś. Wiele rodzin skorzystało z tego programu, aby stworzyć dom dla swoich dzieci. Rozpoczęła się wielka moda na brane kredytów. Dziś w każdym sklepie z RTV i AGD możemy wziąć kredyt na coś, co zawsze chcieliśmy mieć. Takie pożyczki dostajemy na auta czy mieszkania. Konsumpcjonizm postępuje i ofert na rynku jest bardzo dużo. Każdy z nas może znaleźć coś dla siebie, ale zazwyczaj wszyscy szukają jak najmniejszego oprocentowania.

Kredyt - koniec dopłat

Niestety, za chwile skończą się dobre czasy dla kredytobiorców, szczególnie tych, którzy skorzystali z pomocy rządu. W przyszłym roku około 50 tysięcy Polaków będzie musiało się zmierzyć z końcem programu "Rodzina na swoim". Tym samym skończą się dopłaty z państwa do kredytów, jakie zaciągnięto. Co to w zasadzie będzie oznaczało? Każdy, kto się zapożyczył, będzie teraz musiał spłacać różnicę, jaką dopłacał rząd do każdej raty naszego kredytu. Firma Expander, która zajmuje się doradztwem finansowym, wyliczyła, iż raty mogą wzrosnąć nawet o 42%.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Krystyna PawłowiczKrystyna Pawłowicz odchodzi z polityki. Tych memów o niej nie zapomnimyCzytaj dalej
Przeciętna kwota, na jaką dostawano kredyty na mieszkania 8 lat temu, to 200 tysięcy złotych. Rata dla rodziny wynosi więc około 626 złotych lub 730 dla osób, które same zaciągnęły pożyczkę. Teraz spłata może wynieść nawet o 260 złotych w stosunku do poprzedniej. To będzie potężny cios dla portfela wielu Polaków. Nie jest to jednak koniec złych wiadomości. Od przyszłego roku wzrosną również koszty spłacanych rat. Eksperci spodziewają się podwyższenia stóp procentowych. Od lat są one niskie, a to za sprawą Rady Polityki Pieniężnej, która utrzymuje je na naprawdę rekordowo niskim poziomie. Trzeba się przygotować na najgorsze, iż rząd nie będzie kontynuował dotychczasowej polityki i będzie chciał swoje pieniądze.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Ujawniono kolejne listy z „szafy Kiszczaka”! To stawia Wałęsę w nowym świetle
  2. Andrzej Duda ostry jak nigdy! Takiej riposty ze strony prezydenta nikt się nie spodziewał
  3. Twój pociąg się spóźnia? Możesz domagać się pieniędzy
  4. Jestem brzydka. Wyznanie Hani: „Mój chłopak uważa, że jestem brzydka. Powiedział tak swojemu ojcu”
  5. Znaki zodiaku, które mają najlepsze maniery. Potrafisz się dobrze zachować?
.Córka Kaczyńskiej wzbudza kontrowersje! Tego o niej nie wiedzieliśmyCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News